X3 Terran Conflict

Moderator: DJ Die

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 6. Jan 12, 20:02

Bezva... tak co se týče továren, tak už mám (nějak rychleji než obvykle) Teladianiovou slévárnu, Pšeničnou farmu a Elektrárnu. Peněz po úspěšné likvidaci jedné M6 bude asi 8 mil. cr. Co s tim? Šetřit na loď, vrazit to do HEPT továrny nebo do továrny na krystaly, kterou šoupnu do sektoru se 4 elektrárnama?

EDIT: Ještě návrat k tématu vzhledu a užitečnosti lodí - Boreas asi není nejkrásnější loď, jaká existuje, ale aspoň s tímhle mi dáte (snad) za pravdu. Dle mě je nejhezčí loď ve hře Heavy Nemesis a našel jsem další celkem slušnou loď - M7 Deimos. Štíty hodně dobrý (6x1GJ), akorát ta zbraňová výbava a rychlost trošku váznou.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sat, 7. Jan 12, 19:54

OK, zjištěno, potvrzeno, MARS nejde v čj. Který že to soubory musím přepsat a jak?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sun, 8. Jan 12, 11:12

zkus textový soubory MARSu přepsat ze 44 na 42, ale nejsem si jistej jestli to bude fungovat

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sun, 8. Jan 12, 12:24

Za pokus to stojí.

EDIT: Stálo to za to. Všechny soubory ve složce "t", který končily na -L044, jsem přepsal "language id" ze "44" na "42", a ve výsledku mi ve hře přijde tato zpráva:

MARS v522: INSTALLATION ABORTED. Text file 7046_NOT_FOUND_, text file 7047_NOT_FOUND_. Game / Mod installation detected as: vanilla.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 9. Jan 12, 10:01

fanda serie X wrote:Za pokus to stojí.

EDIT: Stálo to za to. Všechny soubory ve složce "t", který končily na -L044, jsem přepsal "language id" ze "44" na "42", a ve výsledku mi ve hře přijde tato zpráva:

MARS v522: INSTALLATION ABORTED. Text file 7046_NOT_FOUND_, text file 7047_NOT_FOUND_. Game / Mod installation detected as: vanilla.
Aneb duvod, proc mi do PC nesmi zadna hra v cestine. Tak to udelej obracene, prehod si hru do EN. Problem solved.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Mon, 9. Jan 12, 16:06

Jo, asi mi nic jinýho nezbývá, aspoň si procvičim AJ :D a stejně jsem si na MARS udělal novej file.

Počkat, to jako fakt vůbec žádná hra v čj?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Mon, 9. Jan 12, 18:11

čim míň tim líp

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 10. Jan 12, 08:46

fanda serie X wrote:Jo, asi mi nic jinýho nezbývá, aspoň si procvičim AJ :D a stejně jsem si na MARS udělal novej file.

Počkat, to jako fakt vůbec žádná hra v čj?
Jo, zadna. Jednak jsou ty preklady otresne, druhak se musi vetsinou cekat na patche a do tretice vetsinou nefunguji MODy. Tudiz sama negativa a zadne pozitivum.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 10. Jan 12, 14:50

Teď bulu za idiota - jak se přepíná hra do AJ? :D

S těma překladama celkem souhlasim, místy je to fakt děs, ale to je i u filmů, ne jen u her. U her je jen problém, že nejdou mluvit anglicky s českýma titulkama, X je tohoto výjimkou, tady by měly být česky jen dějové texty, ale lodě, zbraně stanice a zboží zůstat v AJ. Nicméně já jakožto student 1. ročníku gymnázia si hru v AJ ani zdaleka neužiju tak jako jiní, protože mé znalosti angličtiny nejsou nijak velké, a když už něco hraju, tak bych i docela rád věděl, o čem se to tam mele :D

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Tue, 10. Jan 12, 15:27

K předchozí stránce.

Plynaku, to by pak panter (bez stihaček) postrádal celý svuj smysl (lehký nosič - v popisu lodě ;))

Nechápu Deimose.
Proč jsou v něm "nafrkaný" zbraně z nosičů, když 3x vystřelím a energie v tahu.
Zkusil jsem v Deimosu (optori Panterovi) proletět Xenon sektory (mezi Ziarthovým dominiem a Výnosnou směnou) a nedostal jsme se ani do Jádra Xenononů (bez energie se bojovat nedá) S panterem (bez toho aby startovali stíhače) jsem sei poradil i s K, K, J, Q

fanda serie X: Citace: "hru v AJ ani zdaleka neužiju tak jako jiní, protože mé znalosti angličtiny nejsou nijak velké, a když už něco hraju, tak bych i docela rád věděl, o čem se to tam mele"

Ani nemá smysl :)
Učil jsem se chvíli Rusky, pak Německy (tu mam v krvi) a na střední Anglicky a stejně používám googla na komunikaci se světem :D
Přeci z pátého nejtěžšího jazyka, který je jeden z nejohebnějších a má (z těch co umím) i nejvíc slov, upřesňujících výrazů) nebudu vracet k ...



OT
Spoiler
Show

Citace: (Miroslav Sládek): "Všechny jazyky, které mají méně pádů než-li náš, jsou jazyky zaostalých a retardovaných lidí"
(daný politik, již není na politické scéně, ale jeho některé názory stály za zamyšlení)

Citace: (Václav Havel): "Nechápu jak se angličtina mohla stát světovým jazykem"

Napsal bych ještě jednu citaci herečky, modelky a zpěvačky, která umí 6 jazyků, ale jelikož je ještě "aktivní" tak to neudělám, jelikož její výrok byl sic trefný, ale i v mediích byla kvuli tomu popotahována.

Já bych kromě Hinduistických, budhistických, muslimských zemí a zemí s hebrejštinou dal všude jako mezinárodní jazyk právě češtinu popřípadě i slovenščinu (snad to píšu dobře, já si to pletu :D jestli slovenščinu nebo slovenčtinu)
Angličtinu bych nechal jen jako hudební řeč, jelikož skvěle zní (tedy nám to tak přijde jako slovanům)

Chápu tedy, že se do českých překladů moc společnostem nechce. Je jednoduší překlaádat do jazyků co maj sotva tři pády a o miliony slov míň než naopak
Spoiler
Show
vzhledem k pobožnosti američanů nechápu, proč se má svět učit (a časem se jazyk Země sjednotí pod Angličtinu, Ruštinu nebo divnou haťapatlatilku z čínštiny) když (hrozně rádi používají spojení s Bohem při každé příležitosti) když to tak Bůh rozdělil (nebo to bylo rozdělení od Bohů v pohanské době při stavbě Babylonské věže? Nejsem historik, to se dopátrejte případně sami ;)


BTW :D co znamená slovo "spoiler" ? přeložit nejde

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 10. Jan 12, 21:30

TTenk: hru si užiju, pokud zvládnu ovládání a je mi jasný, co se tam děje. Ta věta dává smysl naprosto dokonalý :D prostě, hru si kupuju obvykle kvůli námětu (to je mi příběh ukradenej), ale když už ji mám, tak bych si rád užil i děj :D i když, v tenhle moment už bych si to klidně přepnout i moh, hru už jsem dohrál asi dvakrát, i když ne všechny ploty.

sakal87
Posts: 9
Joined: Wed, 18. Jan 12, 21:28
x3ap

Post by sakal87 » Wed, 18. Jan 12, 21:38

Cawe draci mám takovej malej problem. Jsem v teto hře uplnej začátačník. V nabídce New game jsem dal hned první volbu myslím defender a začal hrát. Po nějaké době jsem dostal ukol zjistit vic o utoku xenonu a sledovat lod která utoci s nima ale neni od nich NOVA mno jenze vzdycky kdyz ji sleduju,tak po chvilce se obevi bile svetlo a ona zmizi a ja mam za ukol ceket na toho manika co mi tento ukol dal. Ten se mi pak ozve a posle me s tim samym ukolem ale zase do jinyho sektoru. A tak to jde pořád dokola. Už jsem to zkousel snad 20x a porad se to opakuje. Prvne jsem myslel ze nekam ten nepritel skoci,ale na zadny zakladne kterou znam jsem nenasel nabidku na instalaci skokového modulu. PLS help jsem uz zoufalej. Nevím jak z toho ven..

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Wed, 18. Jan 12, 21:42

nesmíš až k němu

In-lander
Posts: 164
Joined: Fri, 29. May 09, 18:16
x3tc

Post by In-lander » Wed, 18. Jan 12, 22:02

Jak píše willy .. dodržuj odstup a jen ho sleduj kam poletí. Přesněji to zapíchne v Neznámem sektoru vedle PTNI HQ. Budeš pak muset vystřílet nějaké piráty a xenony co vylétnou z pirátské stanice - po jejich zlikvidování provedeš sken stanice (vzdálenost 400m minimálně). DOPORUČUJU ZÁLOHOVAT (SAVE).
>>>CZ<<<
Intel i7 2600K // 2x HD6850 CrossfireX // RAM 8GB Kingston 1333MHz // OCZ VERTEX 2 SSD 90GB (system disc) // MB: Gigabyte P67A-UD5-B3.

Return to “Česky / Czech X-Forum”