Nejstarší hráč?

Moderator: DJ Die

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sun, 19. Sep 10, 15:43

ve vyšším věku už nám nějak nejde pravopis, co? :D naše třídní by tě hnala až do Paďous :D

zubatej
Posts: 11
Joined: Sat, 18. Sep 10, 22:34
x3tc

Post by zubatej » Sun, 19. Sep 10, 16:52

Tam mě hnala už moje, co dělat, co sem se nanaučil ve škole, teď blbě dohánim a dětem radši neradim :oops: , na to maj maminku profesorku :wink: . Tak to ber jako ponaučení a uč se, ať nejsi doma za blbce jako já :twisted:

User avatar
vlasticz
Posts: 290
Joined: Sat, 22. Nov 03, 23:35
x4

Post by vlasticz » Sat, 9. Oct 10, 09:19

23 .)

noname711
Posts: 6
Joined: Wed, 8. Dec 10, 16:46

Post by noname711 » Tue, 21. Dec 10, 14:25

je mi 15 a X seriu som objavil až tento rok, takže som rovno nabehol na tú poslednú pričom som zabudol aj na najnovší NFS Hot pursuit. :D
PS: vadí mi len to že sa nedá pristáť na planétach.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 21. Dec 10, 19:48

možná až bude 10 TB standard každýho komplu a budou hry dělat na flashkách o 256 GB tak se možná dočkáme :twisted:

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Tue, 21. Dec 10, 21:23

willypokorny wrote:možná až bude 10 TB standard každýho komplu a budou hry dělat na flashkách o 256 GB tak se možná dočkáme :twisted:
no nevim, ikdyz by byly tak velke HDD i flashky tak stejne komu by se chtelo delat cely povrch tolika planet? me rozhodne ne :D
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Wed, 29. Dec 10, 12:52

:)) Náhodou jsem zakopl o tento topic a ulevilo se mi :). Je mi 32, za 3 měsíce 33 a často si kladu otázku, jestli je všechno OK když je mi tolik a pařím se stále velkým zápalem :)).

Ale jak se zdá, je zde plno starších, což svědčí buď o tom, že jsem vcelku normální, nebo o tom, že nejsem zdaleka jediný pomatenec :). I to má něco do sebe, bída miluje společnost :D

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Wed, 29. Dec 10, 13:15

Mimochodem - to s věkem a tudíž tímto topicem docela souvisí :

Co byla opravdu první hra se kterou jste se setkali a první "herní sestava" ?

Já si mlhavě vzpomínám, že to byla nějaká prehistorická verze hada, dá-li se to považovat za hru. Bylo to na (pro nedostatek jiných výrazů to nazvěme počítečem) PMD - kdo je pamatuje :D. Pak to byl KAREL, také na PMD, ale jednalo se spíš o výukový program pro QBASIC než o hru.

O poznání podobnjěší hrám byly věci na Comodor(u) C64, např. Manic Miner. Pak se vývoj rozběhl prudce dopředu, sem tam nějaká console jako stařičké atari, či supernintendo a poté konečně série PC.

Kdo by nepamatoval legendární Stunts (mě to moc nebavilo) a další hitovky. Co mě ale chytlo opravdu moc byl Golden Axe, tam se dá asi poprvé mluvit o hráčské vášni. Pak se s tím roztrhl pytel tituly již ani nemá cenu jmenovat.

Co se týče vesmírných simulátorů, tak samozřejmě pamatuji stařičkého frontiera, grafika sice ve srovnání s dneškem nesrovnatelná, ale co vzpomínám, tak jsem nikdy nenarazil na žádnou hru, co by byla rozlohou tak obrovská. Někdo tu zmínil elite, již si opravdu nepamatuji, jestli šlo o totéž, či ne.
Opět přeskočím o řádný kus dopředu a byl tu byl samozřejmě Wing Commander a hlavně další legenda - Freespace.

Před i pak tu byly více či méně známé, případně úplně neznámé tituly, ale většinou šlo o pokusy co na první pohled bavily, ale většinou jen ukázaly, že aby to opravdu chytlo, tak by to moselo nabídnout mnohem víc (různé Startreky, Nexus ... atd ... )

Zkrátka a dobře, chtělo to spojení simulátoru - a to od stíhače až po bitevní loď - a Transport Tycoona :D


Co se série X týče, hrál jsem všechny díly, ale popravdě mě to moc nechytlo - myslím první dva díly. Threat vypadalo o poznání lépe, ale netuším, zda byla chyba ve hře (optimalizace) nebo na mé straně (HW nebo SW) ale i na dost silném PC to nešlapalo dobře. Hra sice na oko běžela plynule, ale létat, natož vést souboj se nadlo - příšerně to lagovalo a člověk si přišel jako by byl ožralý na mol - jak se ten kurzor motal.
No a pak přišel Reunion a TC a to jsou tituly co mne pohltily.

No a jak tu již padlo, chybí jen málo, např. dodělat planety aby se na nich dalo přistávat - nebylo to v některém ze starších dílů ?? Mám pocit, že ano.

A ono jsou vůbec planety nevyužitý obrovský potenciál. Nejen přistávání, ale i rozvoj, fabriky na povrchu, kolonizace atd ... Také by nauškodilo, kdyby byly planety skutečně 3D - ale nedokážu odhadnout nároky. Nejsem odborník a navíc to už není tématem topicu .

Btw.: tuší někdo, zda se pracuje na dalším vývoji ?

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Wed, 29. Dec 10, 13:57

no mam pocit ze na nejakem serveru jsem videl rozhovor s tim hlavnim a neco rikal ze pry se uz pracuje na X4 ale fakt nevim kde a jestli to je pravda taky tvrdit nemuzu, jinak taky se tesim na dalsi hru, kdypak asi vyjde :D

EDIT: jinak ja hral X BtF, X2, X3 R a ted i TC, TC jsem si v pondeli objednal originalku tak mi zanedlouho prijde, no a popravde x2 byl muj prvni vesmirny simulator a strasne me chytil, mam ji z edice ABC a pres prazdniny jsem ji hral prakticky cely den :oops: pak jsme si koupil reunion a moc me zezacatku nebavil hlavne kvuli te grafiky, na me prilis velka zmena, no a chtel jsem zkusit BtF tak jsem si ho stahl a vubec me nebavil hlavne kvulit tomu ze je strasne tezky to jeste reunion byl lehci, no pka jsme si stahl TC ktere jak jsme psal zanedlouho prijde
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

Path_finder
Posts: 3
Joined: Mon, 14. Mar 11, 18:47
x3tc

Post by Path_finder » Mon, 14. Mar 11, 20:35

prave ted 32

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Tue, 15. Mar 11, 03:01

se ti jen zda,ze X BtF byl tezky,ono je t porad ta stejna hra,jen vetsi mapa a par zlepsovaku,jinak porad stejne
napriklad stanicni prikaz na automaticky prevod penez tam nebyl, a jaka je to najednou zmena. driv jsi musel ty stanice obletet skutecne a to zabralo spoustu casu,nebyl ani skokovy pohon
ale jinak pryncip je porad stejny

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 15. Mar 11, 11:57

tak to je klasika jak by to melo jit kdyz mas dobry zaklad tak na nem proste stavis dal a toho se egosoftu drzi nastesti pro nas :wink: horsi jsou firmy typu EA games ktere koupi licenci vyhypuji to reklamama ale ve vysledku to uplne predelaji a je z toho ptakovina :shock:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 15. Mar 11, 14:48

EGOSOFT je dobrej, ze se tohohle drží. Jen by to možná chtělo vymakat do další hry multiplayer, zakomponovat do toho ještě pár zlepšováků, aby se to ještě trochu víc podobalo realitě (třeba budete odvádět vládě daně, platit poplatky za vlet do hraničních oblastí atd.). Asi by to pár hráčů odradilo, ale byla by to i celkem psina, ne?

Oproti EA si ještě pochvaluju, že hra nedělá žádný problémy, což mně každá druhá hra od EA blbne, restartuje PC, někdy maže komponenty Windows...

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 15. Mar 11, 17:03

tak ja jsem rozhodne proti nejake forme multiplayeru to uplne pokazi balanc hry protoze pulka zbrani by se musela vyndat jedni budou kricet ze je nefer kdyz stihacka nesunda lod s flakem atd
no a dane nevim nevim prece jen to neni tvoje vlada v podstate pracujes sam a vlada ti nic nedava :wink: ale zase kdyby poskytovali ochranu atp tak proc ne
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 15. Mar 11, 17:54

Samozřejmě, něco za něco. Já jim platim daně atd., oni poskytujou ochranu. Jinak zpátky k planetám - nemusí dělat povrch celé planety. Stačí těch pár, kde jsou loděnice a HQ počítače., to za prvé, a stačí třeba jen kus města a třeba nějaký malý kaňon okolo. I když, v těch městech by to chtělo zemský lodě, vysoký ulice a baráky, tunely, speciální obchody se všim možnym....... To by byl třeba dobrej start - musíte nejdřív začít na planetě jako taxikář nebo tak něco, a až s nějakým množstvím kreditů by se šlo do vesmíru.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 16. Mar 11, 10:36

planety zase tak moc nejsou potreba vetsina lidi to hraje prave kvuli vesmiru a zacinat nekde na planete by se jim moc nelibilo :lol: treba serie Evochron tohle ma ale na planetach litas minimalne
no a co se tyce mest tak v Reunionu kde litas chvili v tom meste je to dost klaustrofobicke 8)
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 16. Mar 11, 11:27

Ale byla by to zvláštní obměna hry. A jak říkám, do vesmíru se dostaneš, akorát že ne hnedka, ale až za chvíli.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 16. Mar 11, 11:48

no a vetsine lidi by se to nelibilo chteli by do vesmiru hned :wink: obmena hry by to byla ale myslim ze i v TC meli dost veci co se daji vylepsovat i ve vesmiru treba nejake kloudne ovladani vetsich flotil treba neco ze kdyz sedis v M1 tak mas pohled jako ve strategii pres "holograficky interface" nebo neco takoveho co jine lode nemaji abys mel duvod si tu M1 opravdu koupit protoze jinak je to v podstate dost zbytecna lod
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 16. Mar 11, 14:01

To jo. Ale třeba by mi přišel dobrej pohled z kokpitu jako v X2. Podle mě byl mnohem přehlednější s těma kontrolkama než takhle popsaná obrazovka. Taky by to chtělo továrnu na opravářský laser, víc druhů misí.... a možná kdyby přidali i něco málo RPG...

Return to “Česky / Czech X-Forum”