Sector TakeOver

Moderator: DJ Die

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Tue, 3. Apr 07, 06:02

souky: zkus save nekoho jinyho... jestli to treba nepomuze

Lord D: mno to je jeste mozna ta lepsi varianta...
nekde jsem cetl jak si nejakej typek udelal super mega komplex v Ore Belt... pekne si to vycistil od zbytecnejch asteroidu atd. se stim piplal mnoho a mnoho hodin... samozrejme do toho nacpal stovky milionu a spoustu casu... penize rval do obchodnich lodi a na flotilu v podstate ani nemyslel... (myslim ze mel jednu M6 a par M3) komplex dokoncil jak planoval a uz nekolik dni cekal az se naplni sklady a zacne vydelavat... jenze :D najednou mu to hlasi, ze jeho lod v sektoru ore belt je pod utokem, tak tam jumpnul, ze ji jako pomuze a skocil primo pred kha'akovskej ananas kterej se tam nejak zahadne vyloupnul... kdyz pouzil starsi save ananas priletel zase, tak starsi save a starsi a starsi... mno ananas se zjevil pokazdy v ore belt... jak nalozil s jeho super mega komplexem si asi umis predstavit...
ukoncil to slovy "nekolik mesicu hry je za deset minut v pr**li"
bylo mi ho lito...
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 3. Apr 07, 09:31

syk wrote:ukoncil to slovy "nekolik mesicu hry je za deset minut v pr**li"
bylo mi ho lito...
Uffff, asi jsem utekl hrobníkovi z lopaty. Také tam mám komplex s cca 150 fabrikama a naštěstí žádnej ananas se tam nikdy neukázal. Teď už je mi to fuk, bo mám 5 Titánů a nějaký ty Heperiony Ananasy mixuju dole v Boronských sektorech a oni mě za to mají hodně rádi. :D
Nicméně jsem pruběžně se stavbou komlexu stavěl flotilu Titánů, Kyklopů atd.. Ekonomiku i ARMY, tedy dle mého musíš pořizovat vyváženě jinak se ti to může někde vymstít.

User avatar
Cirrus CZ
Posts: 150
Joined: Sun, 13. Aug 06, 16:16
x3

Post by Cirrus CZ » Tue, 3. Apr 07, 10:43

Sir_Thomas wrote:Nicméně jsem pruběžně se stavbou komlexu stavěl flotilu Titánů, Kyklopů atd.. Ekonomiku i ARMY, tedy dle mého musíš pořizovat vyváženě jinak se ti to může někde vymstít.
A neporadil bys člověku, kterej má zatím jen obranou flotilu korvet 10xM6 (Centaur, Ranger) a dost stíhačů pro obranu svých tří sektorů a některých hraničních argonských, jak by mohl napadnout a zničit alespon 2 Khaak Destroyery ? :wink:

Chce to 2 nebo 3 Titány? Jakou taktiku použít? Díky

Cirrus
:: AMD Athlon 64 X2 5600+ (@3GHz) Windsor AM2, AC Freezer 64 Pro, 2x1GB + 2x512MB DDR2 667MHz A-Data, Asus M2R32-MVP PCI-E, Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + Accelero S1, 2x250GB Western Digital SataII 16MB, Xilence Power 600W ::

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Tue, 3. Apr 07, 18:14

Cyrrus CZ: postaci ti jedna splitska M6 vybavena A-PPC mozne jsou 2 zpusoby... oba se daji pouzit, jen je to zdlouhave a chce to mit par Save pro jistotu
oba jsou zalozeny na faktu ze Destrojer strili pouze na 4.5km a min... AI Destroyeru je nekde okolo 0, takze pokud budes opatrnej bude to sice chvili trvat ale udelas ho jak nic

metoda 1 asi lepsi
pomalu let pred destroyerem a nech se dohanet az na vzdalenost 4.55km a srovnej rychlost... zadni vez (A-PPC) ma dostrel take pouze 4.5km ale tech par metru si on pro to doleti sam, protoze se snazi te dohonit... potom uz pouze strilej (nepouzivej zamerovaci soft) postupne jak bude zpomalovat srovnavej rychlost atd.

metoda 2 mozna rychlejsi
pomalu couvat... az se priblizi cca na 4.6km palit z prednich zbrani (A-PPC) salvu dostane skoro vzdy celou jakmile bude na dostrel otocit a vzdalit se... pokud mozno tahnout ho porad jednim smerem jakmile budes mit nabito opakovat... touhle metodou obcas nejakej vystrel schytas, ale 2x125MJ chvilku vydrzi

samozrejme pokud mas na nejakou M1 nebo M2 co ma dozadu G-PPC (nebo alespon B-PPC) metoda 1 je naprosto snadna jen jedina podminka musis byt rychlejsi nez on, aby se nemohl priblizit pod 4.5km pokud se tak stane zrychli aby si se opet dostal na 4.55

jeste jedna vec... u velkych lodi je zamerovan stred lodi... tj. pokud budes na 4.5km zadek lodi je podstatne bliz...

mno ted uz se jen obrnit trpelivosti...
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Tue, 3. Apr 07, 18:53

Sir_Thomas wrote:Ekonomiku i ARMY
mno ja se o to taky snazil, stanice jsem stavel tak, aby se potom daly spojit do komplexu, kazda TS mela 3xM3 jako doprovod... jenze pokud mas treba 100x TS uz je to 300x M3 a to je neskutecnej balik nehlede na to, kolik stoji vybava, a ze obsas nejaka zarve... a hlidky u bran Xenon sektoru 1xM6 + 10xM3 pozdeji dokonce 1xM6 + 20x M3 meli taky kazdou chvlili straty... to u takoveho poctu lodi leze desne do penez... nedelal jsem nic jineho, nez cistil Xenony a prodaval zbrane, protoze obchodem jsem na to nevydelaval...
nakonec jsem dospel k nazoru ze mnohem levnejsi je zabezpecit sektory, nez TS samotne... postupne jsem nakupoval Raptory (kvuli rychlosti) a daval je na patrolu sektoru, pokud je ten sektor velkej tak klidne 2 aby nic neulitlo. jednoho treba od jihu na vychod a druheho od severu na zapad (nejdulezitejsi jsou samozrejme hranicni sektory s Xenony, piraty a kde jsou Shipyardy) uz mam asi 15 Hyperionu, ty udelaji opravdu spoustu prace ale vyroba je desne zdlouhava...

schrnuto: sektor kde je Rapror je zabezpecen vic nez dost a neni potreba drahy provoz spousty M3 a jeste je neustale doplnovat a potom mam cas hrat si na ekonoma :)
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
Cirrus CZ
Posts: 150
Joined: Sun, 13. Aug 06, 16:16
x3

Post by Cirrus CZ » Mon, 16. Apr 07, 22:26

Tak tu mám menší update z událostí v dobytých sektorech.

Po dobytí se do několika hodin začnou v sektoru objevovat nové stanice všech ras, všech druhů kromě eq.docků a loděnic.

Ze začátku jsem byl zklamán,že jich je málo, ale ted už jich je v některých případech i třikrát víc než v okolních sektorech. Např.:

Split Fire - 15 stanic
Farnham"s Legend - 16 stanic
Xenon Sector 347 - 10 stanic

Ve Split Fire je jeden háček, a to blízkost stanice k planetě... ono totiž už tam asi 5 stanic shořelo v atmosféře :( což mě moc mrzí a nevim co proti tomu dělat. Jediný je, že tam nelítam a štíty jim nejdou dolu, ale to mrzí snad ještě víc :(

Ve Farnhams Legend jsem dokonce mohl nechat stanici Dona Maraniho "Marauder", která mi tam slouží jako předsunutej shipyard,ale umí jen opravovat lodě. A taky sou tam občas hustý BBS mise :)

Xenon Sector 347 je zatím poslední dobytý. Zajímavý je, že se stanice spawnujou hlavně u bran. A taky je HODNĚ zajímavý, že se tam objevil Ore Mine, přestože tam nebyl jedinej asteroid :lol:

No další na řadě je pirátskej Hatikvah's Faith a Xenon Sector 472. To jsou takový kritický sektory u argonskejch hranic.

Cirrus
:: AMD Athlon 64 X2 5600+ (@3GHz) Windsor AM2, AC Freezer 64 Pro, 2x1GB + 2x512MB DDR2 667MHz A-Data, Asus M2R32-MVP PCI-E, Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + Accelero S1, 2x250GB Western Digital SataII 16MB, Xilence Power 600W ::

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Tue, 17. Apr 07, 16:38

Cirrus CZ wrote:... jak by mohl napadnout a zničit alespon 2 Khaak Destroyery ? :wink:

Chce to 2 nebo 3 Titány? Jakou taktiku použít? Díky

Cirrus
stačí ti úplně jeden vyzbrojený jen z poloviny. já kosil Khaaky tak že jsem svojeho Titána vybavil skokovým pohonem a zbraně BPPC a GPPC do přední, pravé a horní věže. potom stačilo jumpnout do sektoru, přiletět k nepříteli co nejblíž a natočit Titána správným směrem aby do něho praly všechny 3 věže co nejvíc. pravda je že štíty mi shodil na 40% ale na to stačí mít zadokovaného obchdníka nebo jakoukoliv jinou lod schopnu nést XL-náklad v loděnici nebo servisu. potom jen přistát s Titánem, prohodit jednu štítovou jednotku tam a zpět a hurá na další M2 :D

sorry syku ale můj způsob je jednodušší a kratší. :lol:
Intel C2D 3.0 GHz 8400, DDR2 Patriot 2x2GB 800MHz CL4, nVidia 8800 GT 512MB, WD Raptor 76GB + WD Caviar 320GB

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Sat, 21. Apr 07, 22:32

rychlejsi sice jo, ale na moji metodu c.1 staci pouze M6 a jedinej A-PPC kanon... kazdy nema na titana
(cirrusi to nebyla narazka na tvou flotilu :D )
a nemusim prohazovat stity, coz muze byt klidne dalsim patchem opraveno a potom si muzes vis co... :D
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
Cirrus CZ
Posts: 150
Joined: Sun, 13. Aug 06, 16:16
x3

Post by Cirrus CZ » Sat, 21. Apr 07, 23:32

syk wrote:kazdy nema na titana
(cirrusi to nebyla narazka na tvou flotilu :D )
To neva... já už jednoho Titána mám :wink: a už jsem s nim zvládnul ty dva Khaak M2 co byli v tom splitskym sektoru a udelal jsem je najednou pomocí tý techniky současný palby tří věží.

Jinak ve věžích mam kombinovanou výzbroj proti stíhačum i proti velkejm lodím.. jak PPC tak ID,PAC, HEPT, MD apod

Další přírustek k němu bude až za dýl... mám ted zase jen 30mega :)

Kluci, díky moc za tipy! :thumb_up:

Cirrus
:: AMD Athlon 64 X2 5600+ (@3GHz) Windsor AM2, AC Freezer 64 Pro, 2x1GB + 2x512MB DDR2 667MHz A-Data, Asus M2R32-MVP PCI-E, Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + Accelero S1, 2x250GB Western Digital SataII 16MB, Xilence Power 600W ::

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Sun, 22. Apr 07, 14:23

syk wrote:a nemusim prohazovat stity, coz muze byt klidne dalsim patchem opraveno a potom si muzes vis co... :D
vím, zakotvit do loděnice obchodníka s plným nákladem 1G štítů. ty staré a zničené z Titána vzít na palubu svého Hyperiona a do Titána dát nové od obchodníka :lol:
Intel C2D 3.0 GHz 8400, DDR2 Patriot 2x2GB 800MHz CL4, nVidia 8800 GT 512MB, WD Raptor 76GB + WD Caviar 320GB

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Sun, 22. Apr 07, 21:17

:lol: teda drzis se zuby nechty...
mno ale i to muze byt opraveno, takze... porad plati to... vis co :D
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Sun, 22. Apr 07, 22:04

syk wrote::lol: teda drzis se zuby nechty...
mno ale i to muze byt opraveno, takze... porad plati to... vis co :D
jj, vím. zrovna mě napadly další dvě možnosti jak rychle a jednoduše prohodit štíty. to by ale bylo na nový topic takže toho raději nechám :lol:
Intel C2D 3.0 GHz 8400, DDR2 Patriot 2x2GB 800MHz CL4, nVidia 8800 GT 512MB, WD Raptor 76GB + WD Caviar 320GB

emp.cz
Posts: 4
Joined: Fri, 17. Aug 07, 11:14
x4

nedari se zajmuti sektoru pomoci HQ

Post by emp.cz » Fri, 17. Aug 07, 11:19

Mam problem.
Nedari se mi zajmout sektor splitsky ohen pomoci vlastniho HQ. zkousel jsem snad uplne vse (zmenit hodnotu HQCLAIMING z false na true v souboru SectorTakeover.timer.xml | mam piraty jako nepratele | instaloval jsem skript pres X Plugin installer), ale uz me nenapada cim by to mohlo byt. pouzivam verzi skriptu 2.4.3
Dekuji za vsechny rady

Fox Trader
Posts: 97
Joined: Tue, 7. Nov 06, 20:55
x3

Post by Fox Trader » Fri, 17. Aug 07, 21:03

syk wrote:souky: zkus save nekoho jinyho... jestli to treba nepomuze

Lord D: mno to je jeste mozna ta lepsi varianta...
nekde jsem cetl jak si nejakej typek udelal super mega komplex v Ore Belt... pekne si to vycistil od zbytecnejch asteroidu atd. se stim piplal mnoho a mnoho hodin... samozrejme do toho nacpal stovky milionu a spoustu casu... penize rval do obchodnich lodi a na flotilu v podstate ani nemyslel... (myslim ze mel jednu M6 a par M3) komplex dokoncil jak planoval a uz nekolik dni cekal az se naplni sklady a zacne vydelavat... jenze :D najednou mu to hlasi, ze jeho lod v sektoru ore belt je pod utokem, tak tam jumpnul, ze ji jako pomuze a skocil primo pred kha'akovskej ananas kterej se tam nejak zahadne vyloupnul... kdyz pouzil starsi save ananas priletel zase, tak starsi save a starsi a starsi... mno ananas se zjevil pokazdy v ore belt... jak nalozil s jeho super mega komplexem si asi umis predstavit...
ukoncil to slovy "nekolik mesicu hry je za deset minut v pr**li"
bylo mi ho lito...
Ti Khakovští ananasi.. stačí na ně přece obyčejná M3 s 4 alfa "zelenými"- (zapoměl jsem název - střílí to zeleně :? ).. Přiletíš k khackému clusteru, pustíš trochu z 1.5km, pauza 0.5s, a začneš mydlit... :evil: :evil: :evil: První dávka je rozpadne, ta další s automatickým zaměřením oddělá většinu.. :wink: Zůstanou mi vždy tak 2 malí khacíci... :twisted:
Já vím...nic pro veterány... :oops:

User avatar
Cirrus CZ
Posts: 150
Joined: Sun, 13. Aug 06, 16:16
x3

Re: nedari se zajmuti sektoru pomoci HQ

Post by Cirrus CZ » Fri, 17. Aug 07, 22:56

emp.cz wrote:Mam problem.
Nedari se mi zajmout sektor splitsky ohen pomoci vlastniho HQ. zkousel jsem snad uplne vse (zmenit hodnotu HQCLAIMING z false na true v souboru SectorTakeover.timer.xml | mam piraty jako nepratele | instaloval jsem skript pres X Plugin installer), ale uz me nenapada cim by to mohlo byt. pouzivam verzi skriptu 2.4.3
Dekuji za vsechny rady
Zdar... mě to taky nešlo. Funguje ti zajmutí jiného sektoru vlastní obchodní stanicí??

Já to nakonec vyřešil stanicí a HQ jsem umístil do argonského Aladna Hill(v češtině myslim Alladnův kopec), protože je to blízko loděnice a eq. docku.. původně jsem ho chtěl dát do vedlejšího Hatikvas Faith, ale ted tam mam obch.stanici a megakomplex a už to neřešim. Výhodu to má v tom, že v zobrazení majetku je HQ uplně nahoře, protože ten sektor začíná na A :)

Asi bude lepší, když napíšeš do tohoto vlákna:
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=143524

Cirrus
:: AMD Athlon 64 X2 5600+ (@3GHz) Windsor AM2, AC Freezer 64 Pro, 2x1GB + 2x512MB DDR2 667MHz A-Data, Asus M2R32-MVP PCI-E, Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + Accelero S1, 2x250GB Western Digital SataII 16MB, Xilence Power 600W ::

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Sat, 18. Aug 07, 23:58

2 fox trader: ananas = destroyer nikoliv cluster
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sun, 19. Aug 07, 14:28

on uz v ore beltu neni ten collosus co tam byl v X2? ten by destroyera asi smahl s pomoci ostatnich lodi v sektoru
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Mon, 20. Aug 07, 10:00

DJ Die wrote:on uz v ore beltu neni ten collosus co tam byl v X2? ten by destroyera asi smahl s pomoci ostatnich lodi v sektoru
Právě, že není a mám tam taky jeden šílený megakomplex, ale naštěstí se mi tam nic "nevylouplo" takže teď už by ho moje flotila rozebrrala na náhradní díly. :D
INTEL Core(TM) i9-13900K@3,00GHz, MB GIGABYTE Z790 Aorus Elite AX - Intel Z790, GIGABYTE VGA NVIDIA GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, 2x kingston fury 16gb ddr5 &6000mts, Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, 49” Super Ultra-Wide Dual QHD 32:9 Gaming monitor ...

Fox Trader
Posts: 97
Joined: Tue, 7. Nov 06, 20:55
x3

Post by Fox Trader » Mon, 20. Aug 07, 15:03

syk wrote:2 fox trader: ananas = destroyer nikoliv cluster
Whops!! :o ...Odvolávam, co jsem odvolal...! :boron:

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Sun, 22. Jul 12, 13:28

kua procist se forem až k patřičnému topicu dá někdy záhul :lol: malý dotaz, jdou pomocí Sector Takeover zabrat sektory Yakiů?

Return to “Česky / Czech X-Forum”