Zacatecnik- otazky a rady

Moderator: DJ Die

GeorgeD
Posts: 32
Joined: Thu, 8. Mar 07, 13:31
x4

Prodej

Post by GeorgeD » Thu, 8. Mar 07, 14:10

Cenu mám průměrnou...je nižší než za kolik nakupují v okolních sektorech, v tom problém nebude. Obchodní rozšíření jsem do té lodě koupil (teda koupil jsem tam vše co mi to po stavbě nabízelo...s výjimkou skenerů minerálů a nákladu). Jak poznám na jaké úrovni můj obchodník je, to nevím. Manuál k bonuspacku asi nemám...mám jen ten manuál co byl jako pdf u hry. Ale když té lodi nastavím prodávej za neljepší cenu, tak prodává a jr to ok...ale zase nenakupuje suroviny....proto bych chtěl, aby mi fungovalo obchodní zastupování.

Ještě se zeptám na jednu věc (určitě mi poradíte :)...doufám ), postavil jsem si v jiném systému komplex továren...tam mi obchodní zastupování funguje normálně...(nefunguje mi jen u toho rudného dolu)...ale jak mohu nastavit prodejní cenu u surovin ?...je tam jen nákupní...ale čím větší komplex postavím tím se víc výrobků stává surovinami pro další továrny a už jsou vedeny jako suroviny...Díky

GeorgeD
Posts: 32
Joined: Thu, 8. Mar 07, 13:31
x4

Plat

Post by GeorgeD » Thu, 8. Mar 07, 14:13

Jo a mlem bych zapomněl...automatický provoz mne něco stojí...asi...všim jsem si, že mi klesají peníze z účtu a občas když už tam nic není mi přijde zpráva..že někdo někde čeká na plat.... rád bych věděl, kolik a za co vlastně platím. .... vím, že mám moc dotazů, ale nikde jsem to nenašel. Díky :twisted:

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Re: Prodej

Post by Sir_Thomas » Thu, 8. Mar 07, 14:15

GeorgeD wrote:Ještě se zeptám na jednu věc (určitě mi poradíte :)...doufám ),
1. Momentálně porušuješ pravidla fora Egosoftu, zaregistruj si licenci a nebude problém ti poradit. :wink:

2. Smaž po sobě ten čurbes v postu "Překlady modů a skriptů"

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Re: Prodej

Post by gomecz » Thu, 8. Mar 07, 14:18

GeorgeD wrote:Cenu mám průměrnou...je nižší než za kolik nakupují v okolních sektorech, v tom problém nebude.

Manuál k bonuspacku asi nemám...mám jen ten manuál co byl jako pdf u hry.
nezalezi na tom jaka je okolni nabidka, ale jaka je poptavka.

manual nejdes v "Start -> programs -> x3-bonuspack ->manual.xml" nebo tak nejak... zkratka je soucasti instalacniho balicku a otevira se webovym broserem.

ps: smaz pls ten svuj oftopic pozadavek v topicu "preklady..."

valach.stefan
Posts: 2
Joined: Fri, 9. Mar 07, 09:59
x4

Post by valach.stefan » Fri, 9. Mar 07, 10:10

Ahoj. Kupil som si X2 a chcel som sa registrovat pomocou kodu do hry sem na forum. Zakazdym mi to pise, ze serial invalid.
Co s tym?

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Fri, 9. Mar 07, 10:20

valach.stefan wrote:Ahoj. Kupil som si X2 a chcel som sa registrovat pomocou kodu do hry sem na forum. Zakazdym mi to pise, ze serial invalid.
Co s tym?
jestli mas CZ verzi, tak RTFM!!! od tretiho prizpevku dal...

]mh[ Virtek
Posts: 16
Joined: Mon, 26. Feb 07, 21:08
x3tc

Post by ]mh[ Virtek » Wed, 4. Apr 07, 08:36

jedna rada zdarma :)

pokud se nekomu podari (tak jako me) uprostred bitvy s piraty sejmout teladskou TS +- 20 dronu :lol: a oni vam zakazou vlezt do "hlavnich sektoru" je tu jednoducha pomoc

svete div se staci prijmout XI misi (zelena supina = scale plate green), nebot pokud ste zkouseli si zvednout reputaci strilenim piratu v piratskym sektoru (vlastne teladi sektoru i kdyz je to jedno) vubec nepomaha, a kdyz ste byli predtim stejne sikovni ve strileni jako ja tak byste museli u teladi prodat asi celej vesmir nezli by to pomohlo

no nic jeste musim chvilku vydrzet pak zacnu UMAZAVAT :twisted: jejich sektory, akorat je smutne ze sektory nemuzu venovat nejake rase :evil:

_________ ______ ____ __ _ _
Intel Core2Duo E6600, Gigabyte GA-965P-DQ6, AC Freezer 7 Pro, 4 x 512MB, Gigabyte GV-NX76T256D-RH 256MB PCIE, Seasonic S12-500

Cruiser47
Posts: 19
Joined: Fri, 16. Feb 07, 13:31
x3

Post by Cruiser47 » Tue, 10. Apr 07, 21:09

to ja by som potreboval trocha inu radu :D začal som hru odznova, pretože ma každý nenávidel, nikam som nesmel ísť :D takže teraz mam:
rank:Merchant,Fighter Chief
1 komplex v Home of Light: Rimes Fact+2 Wheat Farm.
Iné lode:Mercury S, Mercury Tanker S
Výdobytky vojny :D zatiaľ: 1 Xenon L, 1 Nova, ostané som predal...
Na opravu týchto dvoch M3 mi odišli peniaze (a stále niesu hotové), ktoré som si šetril na Cattle Ranch M, aby som z toho urobil komplex CR+ Cahoona bakery+ Wheat farm v Cloudbase South West(bolo by to dobré?kam by ste to dali vy?).
Čo mám teraz robiť, okrem bojovania? mam asi 400 tisíc Credits a neviem čo urobiť pre vačší zisk.
Nejaké rady?
Vopred Ďakujem.
Last edited by Cruiser47 on Wed, 11. Apr 07, 20:21, edited 1 time in total.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 11. Apr 07, 08:30

Cruiser47 wrote:Čo mám teraz robiť, okrem bojovania? mam asi 400 tisíc Credits a neviem čo urobiť pre vačší zisk.
Nejaké rady?
Obchoduj, bojuj, buduj a mysli!

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Thu, 12. Apr 07, 18:19

(X2) Mám továrny v sectoru Prezident end a potřeboval bych aby mezi sebou sami obchodovali, jak to mám udělat? Koupil jsem lodim pokročilý obchodni software ale litaji do jiných sektorů a tam nakupují, chtěl bych mít svůj soběstačný sektor, něco jako komplex v x3.
A ještě jeden dotaz, dá se někde koupit loděnice?

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 13. Apr 07, 16:21

X2 : Potřeboval bych poradit jak nastavit ovládání pro boční pohon lodi. Mám jej nainstalován, ale nevím čím se ovládá??? Sem se díval v help menu a tam bylo pohyb lodi do stran (pravý ctrl a alt) avšak ani jedno z toho nereaguje. Zkusil sem tedy pomačkat kdeco všechno a nic. Může mi prosím někdo napsat (jak pro blbce) kde se to dá nakonfigurovat??? Předem moooc díky. :wink:

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Sun, 15. Apr 07, 20:54

Moonman: Musíš držet pravý ctrl + šipku pro směr třeba ctrl + :arrow: Chvylku to trvá než se ti to na tu stranu rozjede a má to celkem dlouhou setrvačnost, ale je tor dobré pro uhýbání před khakským paprskům, ale chce to měnit směry

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Mon, 16. Apr 07, 06:46

TO ZICHI: díky moc tuto kombinaci jsem ještě nezkusil :wink:

Cruiser47
Posts: 19
Joined: Fri, 16. Feb 07, 13:31
x3

Post by Cruiser47 » Mon, 16. Apr 07, 22:19

Dakujem:D.mam 3,5 miliona credits na účte; ak predám Xenon L, budem mať 4,5 miliona(približne). tak mám otázky:1.ak budem mať vlastné HQ(to už dorobím) a budem v ňom mocť vyrábať lode, napr.:Novy, budem ich mocť na iných shipyardov predávať?
Otázka č.2:Čo sa mi viac oplatí? Našetriť na HQ a potom vytvoriť z neho nejaký zisk, alebo mám kúpiť radšej SPP M a potom znova šetriť?
Ďakujem.
btw 2 gomecz: :D no keby som to už predtým neurobil tak by som sa nespýtal na fóre, ale inak dik

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 17. Apr 07, 13:43

Cruiser47 wrote:Dakujem:D.mam 3,5 miliona credits na účte; ak predám Xenon L, budem mať 4,5 miliona(približne). tak mám otázky:1.ak budem mať vlastné HQ(to už dorobím) a budem v ňom mocť vyrábať lode, napr.:Novy, budem ich mocť na iných shipyardov predávať?
Otázka č.2:Čo sa mi viac oplatí? Našetriť na HQ a potom vytvoriť z neho nejaký zisk, alebo mám kúpiť radšej SPP M a potom znova šetriť?
Ďakujem.
btw 2 gomecz: :D no keby som to už predtým neurobil tak by som sa nespýtal na fóre, ale inak dik
Vzhledem k tomu, že na výrobu kterékoliv lodě v HQ potřebuješ suroviny, které, pokud nemáš vlastní továrny, se shánějí velmi špatně a jsou drahé, nevyplatí se vyrábět lodě na prodej. Ale jinak samozřejmě vyrobenou loď v jiném shipyardu prodat můžeš.

A co se vyplatí víc, záleží jakému hernímu stylu spíše holduješ. Ale protože to by bylo nadlouho a stejně bych nepokryl všechny možnosti, tak snad jen sám za sebe bych ti doporučil investovat nejdříve do továren, samo HQ ti toho moc nevydělá.

Cruiser47
Posts: 19
Joined: Fri, 16. Feb 07, 13:31
x3

Post by Cruiser47 » Tue, 17. Apr 07, 17:49

Dakujem,
keďže som hru začal od začiatku, nemám moc vyvinutý štýl, ale je to trocha boja a hlavne továrne. mohol by si mi niečo poradiť do čo by bolo dobré teraz tento moj maličký majetok investovať?

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Tue, 17. Apr 07, 18:41

Já osobně bych ti doporučil si koupit pořádnou loď se kterou se dá dobře bojovat a vybavit si ji a splnit nějakou xenon invasion misi, to ti hodí ze začátku hodně slušný kapitál a pak můžeš stavět a stavět. Já sem na nich vydělal během chvíle 140M, objevili se mi tam asi 4mise za sebou, s podobnou hodností a teď buduji :-)

Cruiser47
Posts: 19
Joined: Fri, 16. Feb 07, 13:31
x3

Post by Cruiser47 » Tue, 17. Apr 07, 19:30

jj zichi mam Novu-uplne vybavenu :D
ale to víš nie každý má to štastie so 4 XIM :) ja som mal všeho všudy jednu.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 18. Apr 07, 00:21

nasetri si penize a porid se Universe tradera to je taky dobre investice ten vydelava a ty se zatim muzes starat o jine veci(aspon vetsinou :wink: )
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

Cruiser47
Posts: 19
Joined: Fri, 16. Feb 07, 13:31
x3

Post by Cruiser47 » Wed, 18. Apr 07, 20:03

Mno asi si kúpim SPP M a dám ju do Argon Prime.Na UT by som čakal dosť dlho, nechce sa mi :D a holt už nejako nazbieram na UT

Return to “Česky / Czech X-Forum”