X3 jak mě zase jednou překvapily (vytočily) komplexy továren

Moderator: DJ Die

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

X3 jak mě zase jednou překvapily (vytočily) komplexy továren

Post by George Wills » Mon, 17. Jul 06, 09:36

Přiznám se, raději hned, stejně by se to brzo profláklo:
Prodávám drogy, alkohol, vesmírné muchy, otroky i miny ... prostě jsem vesmírný překupník s ilegalitama a jsem na to hrdý :lol:

Brzo jsem zjistil, že spoléhat se na výrobu v cizích továrnách je hloupé, nefektivní a velice nejisté. Můj hlavní odběratel je totiž Cycrowův Smugglers Guild. Jenže oni si vymýšlejí, co chtějí a hlavně kolik toho chtějí a většinou na to je velmi malý časový limit ... člověk rozhodně nemá čas na skákání ze sektoru do sektoru, aby sehnal požadované množství. Takže jsem brzo přišel na to, že bez vlastní výroby to nemá budoucnost.

Tak jsem si postavil ilegální komplex. Na klidném místě v Antigone Memorial. Je tam pár slušných Asteriodů pro případnou průmyslovou činnost a hlavně v okolí je dost elektráren. Pro začátek Bliss Place L, Dream farm L, Space Fuel Distillery L, Wheat Farm L.

Časem jsem ale zjistil, že SpaceWeed jde na odbyt mnohem ryhleji a tak jsem chtěl posílit výrobu o další 2 L sady. A tady začaly moje problémy. Když jsem připojil čtyři nové továrny, byly najednou v továrním komplexu 3 Bliss Place L alpha a 3 Dream farm L alpha. To se mi ale moc nelíbilo, raději bych tam měl pod sebou alpha, beta a gamma. Tak jsem se vrátil k AutoSAVE. a před připojením továrny přejmenoval, připojil a zase 3x alpha. :evil:
Asi jsem je připojil nějak blbě, zkusím opačné pořadí. AutoSAVE, Komplex kit - továrna - komplex ... zase alpha alpha ... tak AutoSAVE, Komplex kit - komplex - továrna ... zase alpha alpha. Tohle nějak Egosoft nedotáhl do konce nebo co ...

Nevadí, srovnal jsem se s tím. Vyděl dalších pár desítek milionů na drogách a alkoholu a koukám, továrna má 220 tisíc kreditů? Jak to? Jedinou surovinu Energy Cells jsem tam vozil osobně za nejvýhodnější ceny, komplex nemá žádný svůj náklaďák a ceny jsem měl nastavené na max. aby se mi někdo jiný nemíchal do kšeftu.

Ceny jsem měl na max. ale to bylo před rozšířením výroby ... Egosoft nejenže nedokáže zapamatovat si název továrny, než ji přidá do koplexu, ale nezapamatuje si ani původní ceny v komplexu. Jeden by si myslel, že když nastaví ceny a pak jen přidá další továrny stejného druhu, že už se nic nemění. Omyl nejlehčí řešení je přece všechny ceny zresetovat.

Představa, že bych měl v komplexu 15 druhů továren, všechny ceny zoptimalizované a přidal-zdvojil jednu továrnu, protože nestíhala a brzdila ostatní a ono se mi to všechno zresetovalo do průměrných cen ... asi bych se podíval na netu, jak se vlastně vyrábějí ty dopisové bomby a poslal bych egosoftu blahopřání ke geniálnímu řešení.

Jsem programátor a udělat něco takového zákazníkovi, tak mě přinejmenší čeká telefonát, po kterém bych musel na operaci ušního bubínku. Přece nejsem první, kdo postavil v X3 komplex? Přece už si toho někdo musel všimnout. Proč nás Egosoft ignoruje a kazí takovýma kopancema jinak tak geniální hru?

PS: Mám patch 1.4.3, to znamená, že už měli přinejmenším 4 výrazné šance to opravit. Ale abych jen nekritizoval, od 1.4.3 mi nepadá hra při LOAD, takže něco už opravili :roll:

MilanaliM
Posts: 16
Joined: Sat, 3. Dec 11, 18:00
x3tc

Post by MilanaliM » Fri, 23. Mar 12, 16:11

...svatá pravda - mám X3: TC v 2.5 CZ sice už v poličce přes rok (doposud jsem mastil X2: The threat) a i v této verzi se to stále děje...

- po připojení nové továrny do stávajícího komlexu se všechny mnou nastavené ceny resetují

nezbylo mi než si zvyknout a před připojením si všechny ceny napsat na kus papíru a po připojení je znova zadat - hold s českou verzí 3.0, která už dávno je v ENG, GER, PL, FR a já nevím v jakých dalších jazykových mutací se na nás vykašlali

fňuk...

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 24. Mar 12, 00:58

Komplexy:
někde jsem psal co mám za MEGA i menší komplexy.
Krom MEGA komplexu (asi 90 stanic) o resetech cen nevím.

ALE

V Spaceweed Grove (opisuju z mapy) ma malý komplex na palivo
3x palivo 1x tuším že to chce pšenici? (z hlavy nevím)
Když jsem přidával právě třetí továrnu na palivo resetli se ceny na neutrální taky.... Nebude to tedy "problém" jen nelegálního zboží?

V jiných komplexech nic nepozoruju (produkce Mikročipů, střel, laserů, munice, štítů) nikdy se cena neměnila po nějaké změně v komplexu.

Zas ale mívám jiný problém... ;)

Hucking ?:)

naplním továrnu (komplex) kreditama
(standartně dávám 1.000.000 nebo 5.000.000)
ceny se srovnají a podívám-li se pár vteřin po do přeheldu majetku v továrnách je 1-200kreditů a lodě stojí.

Nastaveno (jak u kterého komplexu/továrny) mám aby buď obchodovali nebo ne s ostatními rasami.
Ceny mam "nevýhodné" abych měl dostatek zásob Mikročipů i raket, takže tam nikdo cizí nenakupuje.
Moje lodě nakupují pouze u mě, takže se mi kredity točí jen v mé "společnosti"
ale prachy porad mizí ://

Chápal bych u Mikročipů - ty mizej do HUBu bez výdělku, ale rakety a lasery nikdo nekupuje a já mam u sebe vždy zásobu ve stovkách.

není možné, že ve hře je "hacker" co prpostě dělá v komplexech neplechu?
Konkurenční boj společností? ;)


George Willsi ty názvy bych asi neřešil, nebo možná trochu nepobírám...
Připojím továrnu umažu "Vaše" Továrna na krystaly "Alfa" (to v uvozovkách mažu. To se Ti pak vrací název na puvodní?
nebo se přejmenovává Jádro komplexu?

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Sun, 25. Mar 12, 21:25

Já nevím jak to je, ale nelíbí se mi připojování stanic k sobě. Postavím jednu stanici, pak k ní připojím druhou, ale ta dlouhá tyč co je připojuje je celá křivá a hlavně nejde přímo. Prostě nevím jestli to tak má být, nebo ne a jestli ano tak jestli je nějaká oprava toho.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 26. Mar 12, 13:15

postav továrnu

když stavíš druhou najeď klávesnicí (šipkami) na ni s tiskni "5" tím se Ti "vycentruje" a pak ji jen krapet posuň

(ideální je mít u komplexu Vyspělou družici kvuli obrazu sektoru)

spoj je pak rovný kvuli tomu že je krátký, ikdyž třeba u solárních elektráren to nevypadá moc pěkně no.

Já si takhel postavil pěknou síť na mikročipy a mega komlex mam ve formě piramidy a krom dolů bokem to vypadá pěkně a rovně (spoje)

Return to “Česky / Czech X-Forum”