X-Tended Reunion crash

Moderator: DJ Die

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

X-Tended Reunion crash

Post by Helios01 » Sun, 8. Apr 12, 10:35

Hojte, nedávno jsem začal hrát XTM pro Reunion, při instalaci byl problém tak jsem si hru odinstaloval a nainstloval jen v anglické verzi a od té doby vše vpoho (akorát mi to v menu píše 0.7.4 když mám 0.7.5 :? ). No a tak jsem začal hrát new hru podle startu Humble Merchant (Posel + Objevitel a 10 000cr, sektor Herronova mlhovina). Začal jsem dělat pár trade runů, ze začátku s energií a nyní jen s rudou a křemíkem a mám na kontě 500k cr, stejný majetek.

Nebavilo mě pořád čekat na ten důl v H. mlhovině, tak jsem začal objevovat nové sektory. A v tom je ten kámen úrazu, když jsem vletěl do sektoru Díra tak po chvíli načítání prostě crash, program je nutno zavřít atd. Crashuje to ať tam už vletím z Antigonina památníku, H. mlhoviny nebo Bariéry. Psal jsem to už na anglickém fóru, tam mi jeden odpověděl ať tam pošlu na dálku ovládanou loď a proskenuju to celé jestli tam nejsou ''abnormálie'' jako např. nehybné lodě atd. Poslal jsem tam teda toho objevitele, vysadil 2 družice, objevil všechny 4 brány a celkem nic zajímavého, všechny lodě v pohybu. Tedy až na jednu ale tou byla Orbital Weapons Platform XL, která byla nedaleko západní brány. Kolem té jsem myslím už ale bezproblémově proletěl, když jsem zkoušel ty nové XTM custom games, byla myslím v tom Gonerském.

Nevíte čím to teda může být? V artifical life mám povolený XTM a všechno ostatní co by mělo být povolené (other companies, terran atd.). Můžu ještě hodit screen a parametry PC pokud by to bylo potřeba, kdyžtak napište...
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Mon, 9. Apr 12, 17:49

Tak mi na tom anglickém fóru jeden poslal scripty na zničení jednotlivých lodí a na zničení všech lodí/stanic v sektoru. Zničil jsem všechny lodě a už to necrashuje, tak jsem hrál dál. Jenomže to zase začalo crashovat u Atreinych mračen nebo jak se vlastně ten sektor napravo od Díry jmenuje. Nebudu přece v tolika sektorech mazat lodě ne?

Zkoušel jsem i XTM patch na 0.7.5 ale nic se nezměnilo, jen to přepsalo soubory na ty stejné, v menu je pořád napsané 0.7.4. V tom sektoru byla jedna loď s názvem Customs transport nebo tak nějak, vůbec se nehýbala ale měla pilota, tak jsem ji zničil ale stejně se to neopravilo...
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Fri, 13. Apr 12, 22:42

Já mám XTM taky, ale nic takovýho mi to nedělá. Řekl bych že systémové požadavky nebudou vyšší než u normální hry, ale chyba bude někde v souborech. ve skriptech stačí malá chybka a hra nepojede. Ještě co poradim je, že zkuste se podívat do readme jestli máte správnou verzi hry. Nevím jak to je, ale za zkoušku nic nedáte.

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sat, 14. Apr 12, 18:03

Mám tam několik readme souborů, ve kterých je napsaná verze 2.5. Ale to mám taky v launcheru hry. Jo a nic by se nezměnilo nebo neopravilo kdybych si XTM nainstaloval do složky Mods že? Já ho mám totiž jako nevypínatelný, takže se mi s ním hra pokaždé zapne a nemám ho ani na výběr v launcheru
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Sat, 14. Apr 12, 19:30

Možná že ano. Já mám XTM jako složky, které patří do stejnojmenných v adresáři hry. Např. složka scripts patří do složky script, apod. Možná že ti to blbne protože složku director musíš umístit rovnou do adresáře hry.

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sat, 14. Apr 12, 19:51

Když jsem zvolil, aby se do nainstalovalo do Program files\Deep Silver\X3 Reunion, tak se ve složkách, které tam už byly (i ten director a scripts) objevily nové soubory a některé přepsaly na věci z XTM. Tudíš to mám všechno v kořenovém adresáři hry. Pokud jsi to myslel tak, že bych měl obsah složek scripts a director zkopírovat a vložit do hlavní složky X3 Reunion, tak by to asi udělalo jenom velký nepořádek ne?
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 15. Apr 12, 19:51

ja to istaloval kdysi tak, ze jsem si rozbalil xtm a jednotlive slozky zkopiroval v instalaci primo do stejnojmennych slozek, tzn slozku t do do slozky t atd.
a nikdy mi to nedelalo zadny problemy.

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Mon, 16. Apr 12, 06:36

Já právě taky a šlapalo to bez problémů.

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Mon, 16. Apr 12, 21:50

Tak toto trochu nechápu- Hru jsem nijak neměnil, akorát jsem nainstaloval XTM do složky, ze které jsem všechny soubory zkopíroval do adresáře s hrou (přepsal jsem staré). Zapnu hru, vyberu save kde mám v sektoru Atreina Mračna Objevitele a 2 družice a hle, funguje to. Normálně jsem tam bez crashnutí vletěl bránou a volně si tam lítal. Už jsem se začínal radovat a když jsem si to chtěl ověřit a napsat tady že je problém vyřešen, tak jsem hru otevřel ještě jednou, nahrál save který je o pár minut starší (v sektoru nemám nic) a crash.

A problém je hlavně v tom, že to začalo dělat i u toho druhého savu, u kterého mi to najednou začalo fungovat... Tudíž se nic nezměnilo a vše při starém. Napadá mě, jestli to nezpůsobuje určitá loď, která z toho sektoru odletěla, protože když mi to necrashnulo tak jsem zrovna neovládal hru s gamepadem a chvíli jsem si nastavoval ovládání hry menu, takže jsem se do toho sektoru dostal o pár minut později. To znamená, že problém je stále ve hře a dříve nebo později bych na něj stejně mohl znovu narazit.

Zkusím ještě sektor sledovat, mám monitorované všechny 3 brány, ale moc bych tomu naděje nedával protože tam odlétávaly/přilétávaly jenom transportéry, kdyžtak napíšu. Jo a taky mě že jsem hru měl asi přeinstalovat a XTM nainstalovat přes tu složku už od začátku, v blízké době to udělám a napíšu sem výsledek
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Tue, 17. Apr 12, 20:15

Reinstaluj hru
Opatchuj hru
Rozbal si soubory z XTM modu třeba do nové složky na ploše a obsah jednodtlivých složek z XTM nakopíruj do příslušných složek. (bude-li chtít soubory nahradit, tak je nahraď)
soubory ze složky direct nakopíruj přímo do složky s hlavním adresářem hry.

Pak zkus novou hru...
pokdu vše pujde v pohodě, nakopíruj save a pokračuj v save.
Pokud to crashne, pak je zakopaný pes v savech.

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Tue, 17. Apr 12, 20:51

Přesně takhle to chci udělat, jenom jsem na to neměl čas protože mám menší problém s kompem, konkrétně explorer.exe- crashuje pokaždé, když pravým kliknu na plochu nebo na prázdné místo ve složce. Jo a taky ikdyž dám Ctrl+V tak to crashne. Jak to opravím, nebo když se mi to podaří nějak jinak, napíšu výsledek
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sat, 21. Apr 12, 23:23

Odinstaloval jsem hru, vymazal složku z Program files, nainstaloval, patch na 1.4 a potom 2.5, install bonuspacku, cockpit modu a přesunutí souborů XTM do souborů se hrou a přepsání všeho. Hru jsem vpoho zapnul s funkčním XTM ale problém to nevyřešilo, stále to u toho sektoru crashuje...

Čekal jsem, že to už konečně půjde, a ono zase ne. Tak jsem to teda vyzkoušel ale nepomohlo to. Potom jsem zkusil toho directora nakopírovat do hlavního adresáře hry kde to po mě nechětlo nic přepsat, předtím jsem přepsal staré soubory v originální složce director protože jsem zapomněl na to, co jsi tady psal. Má to cenu kvůli té jedné složce celou hru zase přeinstalovávat?

Pokud vás už nic nenapadne tak nezbývá než doufat, že to půjde až jak si koupím GoldBox přes Steam. Podle jedné stránky na Steam slevy http://steamsales.rhekua.com/search.php?term=x3+gold (šipka vpravo u položky) byla největší sleva 10. července 2011, až na 150kč, snad to bude i letos :)
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 22. Apr 12, 01:21

NEKOPÍRUJ celé složky
otevři složku v XTM označ vše , otevři si stejnou složku ve hře a vlož.

Ve složce Director je složka sampli.... (něco nevím) ta přijde do kořenového adresáře také.

Já teď v Díře lítám.
Ikdyž mi sem už vlezli další nepříátelé. Ale bez problému.
Občas se to zaškubne když do sektoru vleze nějaké nová loď (s novými texturami nebo nějaká nestandartní kocábka) ale nic jiného. Už tu kosím Argony nějakou chvíli a běhá to.

CZ hra verze 2.5
CZ patch hypermax
XTM (jestli to má nějakou verzi netuším)

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sun, 22. Apr 12, 10:23

Takže mám např. otevřít složku maps v XTM, zkopírovat všechny soubory, otevřít složku maps ve adresáři se hrou a vložit? Není to snad to samé jako kdybych zkopíroval celou složku?

Až na to že obsah složky director spolu se složkou samples příjde do kořenového adresáře a origo složku director mám nechat na pokoji?
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 22. Apr 12, 12:29

NO jak kdy.
Ono je to celý někdy divný.
Někdy se složky šloučí a doplňí, někdy se složka jednoduše nahradí (puvodní soubory pak neexistují a je tam jejich otisk)
Někdy se složky sloučí a doplňí.
Je to obliba (takové dejavu) u sysému
Vist a Win7

Jednoduše to tak udělej, já to tak udělal a sničím není problém.
Hrál jsem za (herdek jak se ta rasa na "S" zas jmenuje) zkusil jsem taky Khaaky, Ztracenýho Otase (krásná M6, M3 Elite) a pak i puvodní scénář s Obchodníkem. A bez problému.
Teď zkouším hlavní linii (jsme sotuda na Lehkou :D) ale také vše šlape jak má.

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Fri, 27. Apr 12, 17:52

No vypadá to, že to už konečně funguje! Akorát ta orbitální platforma z Díry zmizla. Neobjevila se tam ani když jsem jel novou hru, ale to je možná tím, že jsem neměl duplexní skener a že nebyla zrovna tak blízko rovině ekliptiky...

To je ale celkem jedno, hlavně, že to jede :)... Sice jsem zkoušel svůj save a crash, ale to mi ani tak nevadí protože jsem tam měl jen půl mega. Rozhodně raději začít od znova teď než v X2, jak mi radili kvůli Top Gunu, kde jsem už měl kolem 10 mega, korvetu a kolem 5 stanic...

Pokud budou další problémy tak se ozvu, jinak díky moc za to že jsi mi poradil s těmi složkami, nikdy by mě to nenapadlo.
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 28. Apr 12, 15:55

Nechápu tu platformu v Díře.
Jsou tam klasické stanice, klasické lodě, občat tam proletí Otas Reaver, nebo nějaká ta hrydra/kentaur/orel který známe z X2. nic nového v Díře není.
XTM přidá nové sektory pro Xenony (Sohneny), hlavní sektor Sohnenů, pirátské sektory, sektory khaaků a pár sektorů pro běžné rasy.
Několik nových lodí a pár nových začátků.

Bohužel nechápu ty terranský sektory. No ale asi kvuli začátku u terranů.
Při běžné hře, ta armáda co tam je, při pokusu o prulet zautočí.

A opět (myslel jsem že se to změní) opět mi nejde protáhnout Hyperion. Škoda, že XTm tohle nějak nepořešil...

Celkově...
XTm je povedený, spousta lodí vypadá MNOHEM líp než v TerranConflictu
A sektory Terranů....
Jednoznačně by se někdo mohl poučit, jak by měla Země vypadat a jak by měli být planety systému čisté. (oproti originálu)

Vytknout XTM mužu snad jen dvě věci... to mrtvo... škoda, že ten vesmír není oživlý jako v XTC...
A že není upravené to ovládání... Ovládání v XTC mi přijde prostě lepší...

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sat, 28. Apr 12, 22:12

Tou závorkou jsi myslel že Sohneni jsou ještě jedna, nová rasa? A když hraju základní start humble merchant, ve kterém není příběh, tak se k těm terranům dostanu? Ten humble merchant je asi jediný začátek, kde máš jen pár (desítek) tisíc a M5ku nebo TSko, ještě je zajímavý ten Boron Tours ale tam mi to (stejně jako u ostatních XTM startů) píše, že u něj nejsou povolené Bala Gi mise a u defaultních startů mi to nepíše nic, nevíš jak to s tím je? Rád bych si ty mise konečně zahrál

O Hyperionu (mém pravém nicku :D) jsem slyšel jenom to, že nejde s ním proletět bránu nebo co...

Terran Conflict jsem ještě nehrál, těším se na něj až jak si koupím ten X GoldBox jak bude slevněný. Tím, že vypadá líp, jsi myslel oproti XTC nebo default TC? Mrtvo tam mám trochu taky. U jakékoliv stanice, kde se podívám, nevidím žádné owned nebo landed ships. U X2 jich bylo hafo ale tady prostě žádné...

A jinak ten TC by jsi doporučil hrát už od začátku s XTC? Nebo nejdříve dohrát default a potom třeba nějaký custom start z toho Xtended pro TC? To asi nejde aplikovat na už rozehranou hru co? Jeden kámoš co to hraje mi doporučil Xtra ship pack, že prý přidává kupu lodí a jde aplikovat na již rozehranou hru, takže nevím mezi čím se rozhodnut... A neslyšel jsi náhodou o New Horizons? Mód pro X3R, asi není lepší než XTM co?
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 28. Apr 12, 23:09

no tak mne osobne vic vyhovovalo ovladani z X3 R, i hra se mi vic libyla nez XTC.
samotna X3R je take celkem mrtva, ale XTended ji ozivi, pak uz jsem cistou x3r nehral vubec, jen xtended.
aby jsi mohl navstivit terranske sektory, musis je povolit v nastaveni vesmiru, povolujes tam i bala gi mise,
v XTC je XTENDED nutne hrat znovu / jako ostatne ve vsech X hrach, kdyz das mod / protoze konkretne v XTC se UPLNE MENI VESMIR.
jsou tam jine sektory, jinde i jinak pojmenovane
hra je o dost tezsi nez u standartni hry a navic mi prijde, ze standartni hra je takova nejaka zivejsi, zazivnejsi, XTC XTended mi prijde sterilni

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 29. Apr 12, 00:58

Ten X-Tra Ship pack jsem Ti radil já, na YouTube Ale to sem nemíchejme..

Sohneni, ano je "nová" rasa.
Je to XTM začátek. tuším že defender for xenon nebo nějak tak. Xenony máš přátelé a vše je nepřítel.. Já si takhle právě zaletěl do Díry (poprvé) proto jsem psal, že musím vymlátit nepřátelé.
SOhnenské lodě, jsou extrémě silné (což je hloupost) ale jako pradávná rasa, no proč ne. Se Sohnenskou M6 (začátek děje) není problém vymlátit COKOLIV jakoukoliv rasu. (Nezkoušej, zničí to pocit ze hry)

Pokud začneš JINÝ než hlavní příběh, tak netuším jak to je, ale Terranské sektory se Ti neotevřou.

Při halvní lini, se Ti otevřou.
Ale TEBE napadat tamní konvoj (amráda Terranů) bude. Tvé lodě (obchodníky) již ne.

XTM přidá možnost hrát za Terrany, čímž, máš otevřenou možnost (u Zeměú se Ti otevře brána) do Kacířova konce, takže pak normál hra (asi nezkusil jsem)

Bala-Giho mise máš POUZE když hraješ za Juliana (hlavní linie).
Nechchi se dohadovat, ale myslím, že za jiný (originální) start mi balagiho mise nenastartovali. (ale nechchi se právě dohadovat, v X3TC ano, ale tam není žádný "hlavní děj" tedy hra za Juliana.)

X3TC s XTm jsem nezkusil, to píše Mira novinku... no jetli to jde nevím....
Rozhodně bych někdy zkusil (někdy) protože v XTM jsou terranský sektory prostě LEPŠÍ než originál...
Planety vypadají opravdu opravdově... a to ž etýdně tak 3x koukám přes online teleskop na planety v soustavě, občas i kouknu (nebaví mě čekání) přes záběry z Huuble)


Jináč, mne omluvte, jdu teď trochu vyčistit Paranidi :P :)

EDIT:
jiná jedu i s konzolí, takže ať hraju za cokoliv ma otevřené Terran sektory (jde tam skákat) příběh mám dohraný, takže jen teď blbnu a musím říct, že spousta sektorů vyúadá mnohem líp než v origo X3R nebo X3TC

Mira
já ovládání myslím to ovládání lodě myší, a že se myší dá dělat víc věcí.
Joystick mám nějaký krám od Geniuse, puvodně určen pro F16/F14 (zubynehty F117) ale pro X-Univerzum celkově děsnej. A jelikož 99% her jsem hrál myší, tak ovládání z X3TC mi vyhovuje nejvíc.
Takže škoda, že v XTM není. Třeba i blbý dostání se ke zprávám je složitý (ani klávesová zkratka mi nijak život neusnadňuje.

Když jsem viděl jedno video na YT z X3TC kde zabíral loď a bojoval v nově, tak si říkám, ž eto musel být pořádný retard, když tam skoro umřel... (shazoval štíty v nově)
hraju na notebooku, takže se přiznám, že to není žádná lahůdka. (hrát) ale s mikročipama prostě hnout musím...

K X3R je ovládání mnohem lepší než X2TT, ale i přesto...
Hra jde kupředu, snad se Egosoft sebere, poučí z chyb a uprav od hráčů a X4R bude už OPRAVDU vesmír....
Podle videí, vypadá, že to bude ohromný... což super, snad to nebude děs....
Uvidím, jako Albion (mě nenadchnul, ba naopak) jsem zvědavej a než se připojí bedna, radši šáhnu po ne moc oblíbením zkoušení hry...

ne, že bych byl detailista ve hrách, ale jsem děsně náročnej a z chyb poučen, podpořím "pirátsví" před nákupem králika v pytli...

---
For Egosoft:
Want to know ejtli game is really good, hard criticism? I offer and feel free ....

Return to “Česky / Czech X-Forum”