X3TC - M7 Panter, lasery

Moderator: DJ Die

chochy
Posts: 4
Joined: Sun, 22. Jul 12, 15:44

X3TC - M7 Panter, lasery

Post by chochy » Sun, 22. Jul 12, 15:57

Zdarec..

X3 nehraju dlouho, ale mám jeden komplex, a právě jsem si koupil Pantera.. Bohužel jsem zjistil že to není taková paráda..

Potřeboval bych poradit, jak ho vyzbrojit.. Jakýkoli lepší lasery se snad ani nedají sehnat, a bez nich nemá panter jiný využití než jako hangár..

V laserech se ani moc nevyznám, každopádně nějak jsem si dohledal že nejlepší by bylo někde sehnat Incendiary Bomb Launcher (jak přesně se to jmenuje v češtině nevím).. Ale mohli by jste mi poradit jak by se dal sehnat? Yaki na něj mají jednu továrnu, ale když jsem se tam ukázal, nedovolili mi ani přistát, a po chvíli se tam ukázala jejich M1, takže takhle to asi nepůjde.. Jak jinak by se to dalo sehnat? Moje možnosti nejsou nijak velký, krom Pantera mám ještě M6 vidara (zatím jen s EMP kanonama, na odpalovač z h/a mám ještě slabou reputaci a chvíli to potrvá), a pak leda nějaké M3 + pár mega (případně není problém vidělat něco)..


Každopádně jak by se t odalo co nejjednodušeji získat? Četl jsem cosi o tom zajmout lod která zrovna převáží tu továrnu, a pak si to u sebe postavit, což mi příjde jako celkem složitý a s mojema možnostma nevím jestli by to klaplo..

Co jsem se díval, tak problém je sehnat zbran na jakoukoli lepší lod (krom terranských lodí kde je problém jen reputace), poradili by jste mi případně i nějaký lasery na jiný "těžký" lodě? Co je asi tak nejvýhodnější používat?



Předem dík, no, dřívější díly jsem nehrál, a s obsazováním nějakých lodí to moc nevidím, krom obsazení Vidara (ve kterým nikdo není a který se nebrání) jsem to nezkoušel.. A pro nováčka je ta hra celkem těžká na naučení a pochopení jak co dělat.. :)

headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

yaki

Post by headvay » Tue, 24. Jul 12, 17:12

Zdravím, v tomto nejsem úplně odborník, ale četl jsem, že se dá potkat yaki s úkolem a po jeho splnění se ti zvedne reputace u yaki tak, aby jsi pro ně mohl dělat další mise a zvýšil si reputaci potřebou pro nákup IBL. Párkrát jsem tohoto yakiho už potkal, ale nikdy se mi nepovedlo přijmout ten úkol. Tak že to nemohu úplně potvrdit. Ale zdá se mi to být nejjednodušší cesta. Jinak potkat se dá v okolí yaki sektorů cca do 20. Nebo budeš muset likvidovat yaki a doufat, že ti z některého vypadne IBL.

chochy
Posts: 4
Joined: Sun, 22. Jul 12, 15:44

Post by chochy » Tue, 24. Jul 12, 23:02

Dík, asi to zkusím :)

A ohledně laserů pro ty silnější lodě, někde tady (na en fóru) jsem našel tohle:
Yeah. for capital ship weapons you're looking at:
Photon Pulse Cannon (PPC)
Ion Cannon (IC)
Gauss Cannon (GC) (ammo based)
Incendiary Bomb Launcher (IBL)
Point Singularity Projector (PSP)
and some kind of anti-fighter flack type weapon such as:
Flack Artillery Array (FAA)
Cluster Flack Array (CFA)
Starburst Shockwave Cannon (SSC)
Podlě mě je to tak fajn, na každou lod je možný nainstalovat jiný lasery (ty hlavní), na ty vedlejší (jako CAA, CFA nebo SCC) jde použít i víc laserů ale z tamtěch budou asi nejlepší.. K tomu asi není co dodat.. ale já to neměl možnost odzkoušet, tak daleko zatím nejsu :)

Jen kdyby někdo hledal.. Mě dalo celkem práci najít něco kde by to byl otak dobře popsaný.. (často jsem bojoval i s těma zkratkama protože jsem nevěděl coznamenají)

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 29. Jul 12, 22:43

Jelikož to mám v češtině a zkratky mi moc nejdou, tak názvama....

Panter je SKVĚLÁ M7 (vyrovná se mu akorte Griffon) (Daemona jsem zkusil, otestoval, neprošel... byl by dobrý, kdyby měl udělaný nějak jinak ten "kokpit" hlavní pohled, mě to prostě vadilo a znervozňovalo, ale to že člověk muže pálit kam potřebuje bylo fajn)
K Panterovi

Odpalovače Zápalných Bomb (vaše IBL)
pokud Ti nejde koupit od Yaki tak stím"vyčurej" jako já.
Zaleť do Loomanch legasy (nebo jak to je) jsou tam piráti a výrobna na IBL... (jelikož jsi začal budeš to tam mít) proleď si okolní sektory poklábos s NPC (označené budou žárovkou) až najdeš nějakého piráta, který dokáže hackovat stanice....) stanici jednoduše hackni.

(já tam pak nechal zadokovanou TS a nakupoval jakmile to bylo možné, pak jsem se proto jednoduše stavil.)

Yaki (má zkušenost) IBL sem nikdy nevystřelil (muselo by se asi z větších lodí) dělat jednu misi pro Yaki je nesmysl, ten sektor dole (jak jsou DVĚ výrobny IBL je brán jako "jádro" takže reputace musí být trochu vyšší.
Po jedné misi tam mužeš poslat nějakou loď zadokovat (pokud Ti ji ovšem nezničí ona M1)

IBL se dá získat i ničením Xenon Q, podle bojového ranku (asi tedy nebudeš mít moc vysoký) Ti zprvu padat nebudou. Mě Q padá zhruba jeden dva IBL nějaký foton a občas Flaky

lasery Pantera (muj Panter) (dva měsíce jsem neměl hru zapnutou tak počet přehlídněte)

Hlavní: IBL CIG
pravá: IBL
Levá: IBL
Horní: Flaky
dolní: Flaky

CIG i Flaky se dají koupit, kde to bohužel už nevzpomenu, ale někde u Splitu byli v jednom sektoru dvě výrobny, CIGy tuším někde dole u Boronu (ale dá se to koupit i jinde)

Dokud nebudeš mít IBL používej CIG (pravá, levá - utok na Capitals lodě)
Flaky jsem nastavil na stíhače
přední (než byli IBL) byli CIG v kombinaci s EIC (nastaveno na muj cíl)

Jináč: Panter je (i podle popisu) lehká letadlovka... není určen pro aktivní boj...
jelikož máš Pantera (asi preferuješ Splity) doporučuji pořídit Mamby sentinely (alespoň 10ks) nastavit je jako wingmany (také si nastavit klávesy s příkazy pro wingmakny - ochraňuj temě, zautočte na muj cíl atd...) wingmemy si hoď do letky (nastavit Pantera jako dom.zakl.) a bude pohoda.

Muj Panter měl nastaveno automatický skok při (tuším) 20% štítu a sám jsem lítal v Drakovi (zakotvený v Panteru) případně v Mambě (zakotvena v Drakovi) druhá mamba (pro mě) v Panterovi

Hodně podceňované pro stíhače (i odě které mohou mít) je Teladský "Energetický bleskomet" (pokud mužeš postav si továrnu, provoz techto laseru je v pohdoě s továrnou a továrnou na munici) panter to muže a než pořídíš IBL, je to v pohodě...
CIG má drobnou nevýhodu, že mužeš zasáhnout spojence (pokud máš nízký rank, docela to muže pak zamrzet)

Panter je fajn ;)

CubiCubi
Posts: 66
Joined: Wed, 25. May 05, 05:35
x3tc

Post by CubiCubi » Mon, 30. Jul 12, 18:08

Ahoj,
osobně preferuji Panthera jako osobní loď taky.
S IBL jsem nějaký problém neviděl, získat se dají poměrně snadno. Stačí nebrat obranné/útočné mise bezhlavě (znepřátelit si Yaki), zvýšení reputace je pak docela v pohodě. Osobně jsem to udělal tak, že jsem lítal okolo jejich loděnice, kde je možno zadokovat hned na začátku a čekal na nějaký vhodný úkol (někoho/něco převézt, později postavit továrnu) a reputace byla v tu ránu na maximu. Důležitý je NEBRAT útočný/obranný mise, kde klesá reputace :P

Pokud jsou všichni Yaki piráti červení a nelze u nich ani přistát, tak jsem četl (i vyzkoušel) jednu možnost - jakmile máš 2 sady bran u Xenonské stanice aktivní, tak propojit xenon core sektory s Yaki sektory a jenom čekat, až tam xenoni doletí, pak je zničit. Reputace se taky zlepší. Ale tahle možnost se otevírá až poměrně pozdě. Navíc je to docela opruz, čekat, až se Xenoni uráčí přiletět a neprošvihnout je.Satelity v těch sektorech moc dlouho nevydrží, tak tam člověk musí být osobně.

Moje vybavení Panthera:
přední věž - 6x IBL - útok na velké lodě/útok na můj cíl (dle potřeby)
horní, dolní, zadní - Flaky - útok na stíhače
levá, pravá EIG - útok na nepřítele
plus nějaký ty rachejtle (Typhoon, Cyclone - vyrábím + co posbírám)
Stíhače - obvykle v nákladovám prostoru 20 - 30 x drone MKII (30 dokáže vyčistit xenon sektor :D) , několik BlastClaw prototype jako zásobárny energočlánků (velký nákladový prostor, bez výzbroje), nějaký průzkumník, když potřebuju rychle někam zaletět (teladský Kestrel) a jako wingmany používám argon Nova - tu verzi s více štíty a více energie do kanonů (Myslím, že Vanguard, ale teď nevím jistě) vyzbrojené tak, že polovina má 4x plasma kanon dopředu a particle ve věži, druhá polovina má 4x PBG + particle ve věži...Všechny nacpaný Thunderboltama a Cyclonama. Tahle kombinace dokáže udělat hodně velkou paseku. Je jich 20 celkem. Ještě si nechávám místo pro případný lodě, ze kterých pilot vyskočí.
Be Quiet! E9 400W, GA-H97-D3H, i7-4790, 2x8GB 1600 DDR3, Zotac GTX1060 6GB, Transcend MTS800 256GiB SSD M2, Seagate 7400.14 2GiB, Dell U2415

chochy
Posts: 4
Joined: Sun, 22. Jul 12, 15:44

Post by chochy » Sun, 19. Aug 12, 19:24

Díky moc, určitě využiju :)

A vlastně už mám jeden komplex, u všech ras (který jsou ve statistikách takhle vypsaný) mám reputaci bud plnou, nebo skoro plnou, a lítám s Vidarem, dokudse mi nepodaří nějak vybavit Pantera nebo tak.. :))

chochy
Posts: 4
Joined: Sun, 22. Jul 12, 15:44

Post by chochy » Tue, 21. Aug 12, 16:59

Už jsem tu stanici hackl, takže v pohodě :))

Ted zrovna mám zase jinej problém.. s Vidarem se nažím obsazovat další lodě, mám mariňáky (3 - 4 hvězdy boj, 2 hvězdy a víc vše ostatní), ale pokaždý pokud teda nebyl nikdo kdo by sestřelil lod co se snažím obsadit, tak jsem ju sestřelil sám.. Vlastně né já, ale věže co ám na Vidarovi.. Jsou nastavený na obranu před raketami, ale i tak pořát střílí a je většinou lod rozstřílí.. Co mám dělat, aby to nestřílelo samo po lodích?

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Tue, 21. Aug 12, 17:26

vypnout veze, nebo sundat zbrane a nechat jen 1 malorazovku proti raketam na kazdou vez

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Wed, 22. Aug 12, 02:56

Nastavit cíl jako Žádný... (nebo odinstaluj)

když dáš ochranu proti raketám (nebo jak to je přesně) tak pokud na Tebe někdo raketu vystřelí, věže ji sundaj a budou střílet po agresorovi...

Jináč preferuj mariňáky (nakupuj) ty co mají hodně hvězd na BOJ...

ostatní si lehce vytrénuješ, ale BOj je dosti duležitý (tu na foru se to někde psalo) ikdyž ono to je stejně jedno protože idkyž vysadíš 5 mariňáků co mají omplet 5* tak stejně prd zaberou (taková je praxe moje)
Buď je výsadková loď sestřelena, nebo cíl sejmeš sám, nebo se "upečou" a nebo jsou prostě i přes 5* tupý....
Kromě Truelight Seeker (ukolem) se mi nidky nepodařil úspěšný výsadek a to že jsem jich zkusil už 14...
Hold si musím enchat zajít chuť na Hyperiona, Kentaura Ochránce a Draka Ochránce... :(

Darak-Na
Posts: 11
Joined: Fri, 22. Aug 08, 12:16
x3

Post by Darak-Na » Wed, 22. Aug 12, 17:32

Když se věžím nastaví cíl "pouze rakety" ne "obrana před střelami" neměli by útočit na nic jiného ani v případě útoku. Pro obsazování můžeš používat i drony a dát jim "útoč na štíty". Ale zatím s tím nemám zkušenosti, jen se k tomu chystám.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 22. Aug 12, 18:40

prijde mi, ze kdyz sundas vsechny tezky zbrane a nechs tam jen 1x spuntovku na kazdou vez a obranu pred raketami, tak je to asi nejlepsi reseni.
pokud nekdo posle rakety, tak je spuntovky sundaji a cil ti nesejmou

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 23. Aug 12, 11:47

Darak-Na: jednou jsem zkusil příkaz pro M6tku aby utočila jen na štíty, když sundala štíty pak se zastavila a čekala (na co nevím), občas se povedlo i že když sundala, tak zbytek střelby (pár ran vždy) nakonec cíl stejně sejmul.
Nejlepší je to robit sám, myslím, že i droni by cíl časem sundali.

Celý ten systém obsazování lodí je nějakej divnej.
Mít spuštěnu konzoli, tak bych uvažoval, že bych si napsal script na "vylodění" ikdyž by to pak postrádalo smysl, kvuli možnosti si vložit libovonou loď s libovolným vybavením

Ináč "pouze rakety" "obrana před střelami" dobrá poznámka, v manualu se píše uplný prd nebo mi alespoň tenhle rozdíl docela unikl.

Já nastavuju věže (s těžkými dělami) na
"Útok na Capitals lodě" (taky zajímavý překlad do češtiny)
šalí to po M6/M7/M8/M1/M2
"Útok na stíhače" (M3/M4/M5)
"Obrana před střelami" (kvuli obraně, a vždy mě dlabalo, že pak šalili i po čen neměli, takž euž vím kde je zakopaná ta čivava

APP, trochu OT, nevíte jak dostat tyhle příkazy "Útok na Capital lodě" a "útok na stíhače" do X3R ?
Mam tam sice MARS, ale pokud přepnu na češtinu, příkazy pro MARS jsou pak "Unknown Command" a věže sic zbraně přehazují, ale vubec nešalí.
Někde tu an foru bylo i pár modů, které Mars obsahovali (v CZ) ale byl součástí modů, které mě nijak nezaujali (tuším že to bylo v nečem s obchodováním) Nebo vytáhnout češtinu z MARSu u vás někoho a poslat mi to: Nebo říct, kde najdu pack s jazyky pro Mars, já bych si češtinu udělal.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Thu, 23. Aug 12, 14:22

cestina na mars uz tu nekde zminena byla a je, ja jej mam cesky.
v popisu nastaveni vezovych prikazu je:
utok na rakety-ze strili jen na rakety
obrana pred strelami-to stejne jako utok na rakety + utok na loe, ktere ty rakety vystreli i na lode ktere te napadnou
jine nastaveni nez obranu pred strelami v zadni vezi nepouzivam, primarne nici raketya sekundarne i stihace.
na M3 tam davam pulsni kanony - kratso dpstrel, ale rychle a nepotrebuje strilet s predsazenim, i kdyz rakety leti vetsinou primo ze zadu, ale stihacky to schytaji v jakekoliv poloze.

Return to “Česky / Czech X-Forum”