X3 AP - nie działa ustawienie "brak" w handlu dobrami pośrednimi

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

veris
Posts: 28
Joined: Mon, 9. Jul 07, 03:49
xr

X3 AP - nie działa ustawienie "brak" w handlu dobrami pośrednimi

Post by veris » Sun, 25. Mar 12, 23:45

Nie wiem, jak u Was, ale mam ten problem i nie wiem już jak sobie z nim poradzić. Jak tylko dopuszczam AI do mojego kompleksu to mi wykradają dobra pośrednie, które mam poustawiane specjalnie na bardzo niskie ceny - aby CAG kupował je kiedy są bardzo tanie.

Ktoś znalazł rozwiązanie problemu, ale jakoś tak - kompleksowo i oficjalnie, bez dróg pobocznych?

Wiem, że mogę bawić się z CLS1 i przerzucać towary na stację, a z niej robić handel. Nie o to chodzi, gra powinna działać poprawnie...

Ale babol, kombinuję i nie idzie tego ustawić. jak tylko pozwalam im wejść na stację to mnie rozkradają!

veris
Posts: 28
Joined: Mon, 9. Jul 07, 03:49
xr

Post by veris » Mon, 26. Mar 12, 14:54

Na angielskim forum gracze powiedzieli, że ustawienie "Intermediate product trading" na "NONE" powinno eliminować problem, a jeśli AI wykrada dobra, to tylko dlatego, że pilot AI wykonuje zadanie, które dostał wcześniej i leci przez kilka sektorów, co trwa i w efekcie wykonuje je ze sporym opóźnieniem pomimo ustawionej opcji.

Pobawię się tym w następnych dniach, ciekawe, czy przypadkiem jakieś "autotrade" skrypty mi nie mieszają... Pewnie znowu skończy się na analizie źródeł...

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 26. Mar 12, 16:43

No dokładnie. Jak ustawisz aby nie handlowac półproduktami, to nikt nie kupi.
Ale ja chyba Ci o tym niedawno pisałem? Może to nie Ty byłeś.

Druga sprawa, po cholerę ustawiasz niską cenę na półprodukty a później sie dziwisz, że wykupują? Jak latają do Twojej statcji piloci CAG/CLS to ceny w ogóle Cie nie interesują.
W poleceniach logistycznych, zamiast buy/sell ustaw load/unload w swoich stacjach.

Nie musisz płacić za swoje własne produkty przecież.

P.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”