Zbudowac kompleks to sztuka...

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Neofita
Posts: 10
Joined: Wed, 15. Dec 10, 11:18
x3tc

Zbudowac kompleks to sztuka...

Post by Neofita » Tue, 24. Jan 12, 12:51

Na poczatku zaznacze ze mam gre oryginalna wraz z instrukcja dotyczaca klawiszologii w formie papierowej i instrukcji w pdf tak wiec moje pytanie wynika z powodu nie zrozuienia czegos niz z posiadania pirata.
Od razu tez powiem ze instrukcje przeanalizowalem i po za opisem stosowania klawiszy numerycznych przy stawianiu stacji nie znalazlem nic co mogloby ulatwic powstanie w miare normalnego nie polamanego kompleksu.

Zawsze jak cos buduje to albo jest totalnie polamane ale da sie wyladowac albo jest tak polamane ze nawet nikt nie dobije statkiem.

Nie wiem juz jak to cholerstwo stawiac.Jedno nad drugim czy jedno obok drugiego aczkolwiek roznica zadna w kosmosie.Nie ma pojecia gora dol.

W kazdym razie jakas rada jak budowac zeby nie miec lamancow?

Nadmieniam ze wiem do czego sluza klawisze home i end i numeryczne chodzi mi o to czy jest cos jeszcze czy macie jakies sposoby.

Znudzila mi sie walka i dobrze by bylo sie ekonoemia zajac stad tez pytanie.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Tue, 24. Jan 12, 16:44

Napisz w tytule proszę, o jaka grę chodzi.
Może tutaj znajdziesz odpowiedź. Tam też jest kilka zdjęć.

klarix [ external image ]

veris
Posts: 28
Joined: Mon, 9. Jul 07, 03:49
xr

Post by veris » Sun, 25. Mar 12, 23:24

W połamańce nie ma co wnikać - zawsze będą, ale najważniejsze jest umieścić "hub" z dala od nich. Próbowałem budować ładnie wyglądające kompleksy, ale ręczne przesuwanie fabryk i ich pozycjonowanie jest tak mozolne, że lepiej odpuścić.

Wskocz w jakiś myśliwiec, ustaw się tuż nad pozycją, w której chcesz postawić fabrykę. Przesuń się tak abyś miał miejsce w dolnej części ekranu jak zmniejszysz mapę - będzie lepiej widać co się dzieje podczas stawiania.

Koniecznie trzeba ustawić widok spoza kokpitu i oddalić na max od statku.

Klik na TL, buduj stację i spozycjonuj ją tak, aby była tuż pod tobą i wtedy możesz się statkiem obracać jak chcesz, a oddalona kamera ładnie uwidacznia dokładną pozycję stawianej stacji. Można sobie na mapce jeszcze włączyć podgląd kamerowy aby dodatkowo uniknąć kolizji gdyby jednak kamery nie dało się jakoś w daną pozycję skierować.

Trochę treningu i będziesz stawiać ładne, zbite kompleksy.
Rury łączące zawsze się plączą, z tym już chyba nic nie zrobimy - no, poza skryptami pakującymi kompleksy, ale takowych nie używam.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Mon, 26. Mar 12, 11:35

W tym, że podgląd kamerowy na mapce jest dostępny dopiero po rozstawieniu zaawansowanego satelity w sektorze (klawisz "k", jeżeli mnie pamięc nie myli).

Osobiście się nie przejmuje rurami wkoło kompleksu. Bardziej przejmuje się tym by same stacje były ładnie w rządka oszczędzając miejsce i do tego używam podglądu sektora by na pewno na siebie nie nachodziły.

Prawdziwy koszmar plączących się rur pojawią się przy dostawianiu kopalń do kompleksu.

biocesor1
Posts: 26
Joined: Sat, 2. Jan 10, 14:00

Post by biocesor1 » Thu, 12. Apr 12, 21:59

W przypadku gdy kompleks ma być samowystarczalny to jako pierwszą stację stawia się kopalnię np. krzemu , potem holuje się ją w obszar wolny
od zanieczyszczeń z uwzględnieniem jeszcze kilku/kilkunastu stacji .

Następnie stawia się w pobliżu np. elektrownię słoneczną i holuje się ją w kierunku kopalni , jeśli kopalnia będzie zaznaczona to według wsaźnika odległości ustawia się ją w odległości 10 kilometrów . Lecąc na seta obserwuje się w między czasie na minimapce sektora jaki ma być układ
kompleksu i nie zapominając o drugim podglądzie mapki .

Następnie stawia się hub i ląduje się w nim zapisując jednocześnie grę .

Dalej sprawa jest już prosta obserwując odległości na minimapce w dwóch położeniach podglądu sektora ,
ustawia się coś co przypomina kostkę rubika .

W X³ TC bynajmniej .

Return to “Polskie / Polish X-Forum”