[X3TC, X3AP] Czy opłaca się 'zmieniać' grę?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
zwierzu
Posts: 138
Joined: Wed, 18. Jul 07, 17:26
xr

[X3TC, X3AP] Czy opłaca się 'zmieniać' grę?

Post by zwierzu » Wed, 16. May 12, 16:44

Witam wszystkich serdecznie :)

Zwracam się do was z poważną sprawą.
Do tej pory grywam na mocno zmodyfikowanej wersji X3TC ale po wyjściu Albion Prelude zastanawiałem się poważnie nad zmianą gry. Jak widać, zwlekałem do tej pory :P

Jak wyszło X3TC a grałem jeszcze w Reunion to napisałem podobny tutaj temat i historia się powtórzy:

Czy opłaca się przechodzić z TC na AP?
Czy AP oferuje tak znakomite rozwiązania i dodatki oraz jest tak idealnie zoptymalizowane, że deklasuje ciężko zmodyfikowanego TC (XRM, Improved Races itd)? Jakie są największe różnice między contentem jednej gry a drugiej?
Wiem, że lwia część większych modów do TC działa także w AP, jednak nie jestem przekonany do całkowitej zmiany gry jeśli najpoważniejszych różnic jest naprawdę niewiele.
Co o tym sądzicie?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 16. May 12, 19:06

Zdecydowanie: Tak.

Skoro wspominasz o XRM, to poczytaj ostatnie kilka stron w temacie tego moda. Autor wiele razy wspomina o tym, że mod działa lepiej pod AP. Zresztą od kilku wersji rozwijany jest głównie dla AP, do wersji TC trafiają tylko te rzeczy, które możliwe są do wykonania w TC.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 16. May 12, 19:50

Nic podobnego. Juz samo AP zmula kompa niezle, nie mowiac o grze z XRM. Na swoim obecnym konfigu testowalem AP z XRM i niezle mi mulilo, podmulało i przymulało w por. do TC XRM, wiec gram dalej w wymaksowane TC z tymze wysmienitym modem.
TC XRM + nowy IR chodzi naprawde fajnie. Zaskakujace ze pomimo uplywu lat ta gra nie przestaje zadziwiac!
Poki co to XRm dla ap dostal 1-2 statki ekstra, reszta wciaz to samo. Jak masz silny proc na pokladzie i duzo ramu, to zapodaj AP. Jak nie, to modowane TC wciaz daje rady.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 16. May 12, 20:06

Wszystko jest względne.
U mnie czyste AP chodzi lepiej niż TC, również AP+XRM chodzi o niebo lepiej niż TC+XRM.

Tym bardziej że właśnie AP wprowadza kilka poprawek graficznych, z których część została wprowadzona w patchu 3.2 dla TC.

Co do XRM, to poczytaj zmiany jakie wprowadzają ostatnie wersje i znajdź sobie przypisy "Only AP", będziesz wiedział co tracisz :)

Również samo AP wprowadza kilka dodatków w rozgrywce(nie tylko Giełdę), które ułatwiają i ulepszają grę.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 16. May 12, 21:25

Czytam watek na biezaco i wiem co sie dzieje. Mozesz sam poczytac w temacie, gdzie ludzie narzekaja na to ze AP pochlania wieksze zasoby przez co gra zaczyna mulic. Gralem juz w ten dodatek, nie ma co wyć dla paru statkow, jakiejs smiesznej gieldy i innych trywialnych ulepszen. Konflikt Terranski czeka :xenon:
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
zwierzu
Posts: 138
Joined: Wed, 18. Jul 07, 17:26
xr

Post by zwierzu » Wed, 16. May 12, 22:10

Czyli wychodzi na to, że przy moich oczekiwaniach nie ma co przenosić się na X3AP i jak zmieniać grę to tylko na X:Rebirth, hehe.
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie informacje :)

piotr11
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 09:08
x4

Post by piotr11 » Thu, 17. May 12, 01:10

Moim zdaniem warto, gra się wzbogaca dochodzi fabula i skrypt RRS
A co do działania gry wystarczy raz na 3 lata zmienic kompa i nic nie bedzie ci mulilo :D a z Xrm to po prostu bajeczka :D

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 17. May 12, 11:07

zwierzu wrote:Czyli wychodzi na to, że przy moich oczekiwaniach nie ma co przenosić się na X3AP i jak zmieniać grę to tylko na X:Rebirth, hehe.
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie informacje :)
Proc, gpu, ram. Podaj? Bo jesli 2 giga ramu, jakies leciwe c2d do 2.5 to fajerwerkow nie uswiadczysz.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
zwierzu
Posts: 138
Joined: Wed, 18. Jul 07, 17:26
xr

Post by zwierzu » Thu, 17. May 12, 18:23

Na chwilę obecną:

Procesor: Phenom II x4 955 BE 3.2ghz
Ram: 4gb DDR2
GPU: GF GTX 560 Ti 1gb

W najbliższym czasie mam zamiar całkowicie zmienić podstawkę na Intel i jakiś mocny i5 kupić (wszystko specjalnie dla Guild Wars 2 i X: Rebirth) ale jak widać mój komputer aż tak słaby nie jest, X3TC chodzi bardzo ładnie no chyba że naraz w jednym sektorze zacznie się tłuc kilkadziesiąt statków wojennych ale to rzadkie sytuacje.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 17. May 12, 19:00

Nie jest zle :) Nie powinno byc problemow z AP, instaluj jak masz ochote.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 17. May 12, 19:08

Sorkvild wrote:Czytam watek na biezaco i wiem co sie dzieje. Mozesz sam poczytac w temacie, gdzie ludzie narzekaja na to ze AP pochlania wieksze zasoby przez co gra zaczyna mulic. Gralem juz w ten dodatek, nie ma co wyć dla paru statkow, jakiejs smiesznej gieldy i innych trywialnych ulepszen. Konflikt Terranski czeka :xenon:
Czytam (nota bene, to można mieć niezły ubaw czytając pytania jakie się tam pojawiają), czytam również odpowiedzi, w większości przypadków jest to spowodowane błędami instalacyjnymi lub instalacją niekompatybilnych skryptów i modów.

Zresztą, czego można się spodziewać po kimś, kto nie umie zainstalować XRM i skryptów bez PM. Taki ktoś nie będzie wiedział jak odpowiednio skonfigurować komputer, ani jak dbać o system, więc nie ma się co dziwić, może mieć problemy z wydajnością.

Giełdy nie używam, ale pozostałe ulepszenia, może nie są rewolucyjne, ale trywialnymi bym ich nie nazwał:

- łatwiejsze wyszukiwanie sektorów na mapie galaktyki - wielce użyteczna rzecz.
- rozwiązanie problemu z wpisywanie powtarzających się liter i cyfr. Koniec nie tylko z problemem przy "magicznym imieniu", ale również przy wpisywaniu pełnych kwot do transferów kredytów.
- no i rozkazy Floty, świetna sprawa, w końcu pokusiłem się na używanie flot myśliwców na statkach mogących je transportować (zacząłem od TM, teraz mam kilka M7 z flotami od 10 do 27 myśliwców, przymierzam się do lotniskowca).
A walki moich kilkunastu myśliwców z równie liczną flotą wroga, są płynne i bez mulenia.

Dziwne? Dziwne, ale prawdziwe, i dlatego lubię AP.

Wspomniałeś o IR, to mi przypomniało czyjś problem AP+XRM. AP posiada wbudowany skrypt RRF, ten ktoś doinstalował MMBR (bo rekomendowany, tylko że dla XRM pod TC) i dodał jeszcze IR. Problem w tym że tych trzech skryptów (RRF, MMBR i IR) nie powinno się instalować razem. Tylko jeden z nich na raz, inaczej można spodziewać się problemów.
zwierzu wrote:Na chwilę obecną:

Procesor: Phenom II x4 955 BE 3.2ghz
Ram: 4gb DDR2
GPU: GF GTX 560 Ti 1gb
Styknie. Wąskim gardłem może być RAM, w razie problemów dokupić i Win 7 64 bity. Dla AP oczywiście. Bo jakie będą wymagania X-Rebirth na razie nie wiadomo.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 19. May 12, 22:10

Sam mam konfig jak w stopce, gram na full HD i full ustawienia. Zacięcia? Nie widziałem.. gra się normalnie na AP.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 19. May 12, 23:54

A ciekaw jestem czy gra preferuje jakiś konkretny system operacyjny? Oczywiście mowa o edycjach Windowsa ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 20. May 12, 12:51

Sorkvild wrote:A ciekaw jestem czy gra preferuje jakiś konkretny system operacyjny? Oczywiście mowa o edycjach Windowsa ;)
Raczej nie. My z LeWaR-em mam Win7, ale jak zobaczysz do postów, o których wspominałeś wcześniej, to zobaczysz, ze ludzie narzekający na zacięcia też maja ten system.
Nie wiem jak z AP na Win XP, zmieniłem system przed wydaniem AP, zanim Egosoft opublikował informacje, że wyda AP.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 20. May 12, 22:27

Za jakis czas bede wymianil proca na E8400 z zamiarem podkrecenia go do 4Ghz. W mojej 'pralce' od 2009 nieprzerwanie pracuje win XP niczym szwajcarki zegarek. Jak bedzie gotowe to bede mogl cos powiedziec. Aczkolwiek adresowanie tylko trzech giga pamieci moze zawazyc na wydajnosc w pewnym stopniu :/ Wtedy zrobi sie przesiadke na popularna 'siodemke'.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish X-Forum”