[XBTF] Na jaką odległość odlecieć, żeby pozbyć się skanowania?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

OSH
Posts: 18
Joined: Sat, 27. Apr 13, 23:04

[XBTF] Na jaką odległość odlecieć, żeby pozbyć się skanowania?

Post by OSH » Mon, 20. May 13, 20:31

Takie proste pytanie: Na jaką odległość poza bramę mam polecieć, żeby przestały mnie nękać patrole nadgorliwych strażników? Włączyłem sobie SETA z zerową prędkością pod wirtualną maszyną. Robię coś spokojnie na fizycznym systemie i co dziesięć minut słyszę, że "zostałem przeskanowany", co skutecznie wyłącza SETA. A odleciałem chyba na jakieś 50 km od bramy południowej. Za blisko jestem?

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [XBTF] Na jaką odległość odlecieć, żeby pozbyć się skanowania?

Post by bufi » Mon, 20. May 13, 20:46

Nie ma takiej mozliwosci :) Ten 'feature' jest rowniez w AP i jest z nami od XBTF :)

P.

OSH
Posts: 18
Joined: Sat, 27. Apr 13, 23:04

Post by OSH » Mon, 20. May 13, 21:16

bufi, dzięki za szybką odpowiedź...czyli jedyne co można zrobić, to postawić fabrykę w Thuruks Beard, w miarę blisko południowej bramy, polecieć do Xenonów i tam zaczekać, bo na pewno tam nikt mnie sprawdzać nie będzie, a jeśli jakiś Xenon będzie na tyle głupi, żeby próbować walki, to mam wystarczająco mocne tarcze, żeby się nie obawiać. a poza tym, jeśli odlecę wystarczająco daleko od bramy, to też chyba żaden Xenon nie będzie tam latał, skoro mają bliżej inne ofiary....

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 20. May 13, 21:22

W pirackich sektorach tez nie skanuja.

P.

OSH
Posts: 18
Joined: Sat, 27. Apr 13, 23:04

Post by OSH » Tue, 21. May 13, 22:34

Pirackie sektory są niestety dopiero chyba w X2.

nex6
Posts: 4
Joined: Tue, 26. Sep 06, 08:04
x2

Post by nex6 » Tue, 27. Aug 13, 20:17

Pirackie sektory są od X-Tension. W X-BTF są one kontrolowane przez Xenonów (9 sektorów z dostępem od strony wszystkich ras). W X-Tension Xenoni zostali wyparci na peryferia i mają tylko pięć sektorów, a ich stare śmiecie zajęli piraci ;)

W tankowanie AFK Xenońskich capsów jakoś jednak nie wierzę, tym bardziej, że Xenoni zawsze lecą za statkiem/statkami gracza w swoim systemie. W X-Tension można dzięki temu odciągnąć capsy daleko lecąc np Pegasusem, który z włączonym napędem jest właściwie nietykalny o ile nie weźmie czegoś na zderzaki :P
Wtedy można spokojnie przeprowadzić konwój frachtów pomiędzy bramami.
X-BTF, X-Tension, X2, X3

Return to “Polskie / Polish X-Forum”