X2 po latach

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

X2 po latach

Post by Sorkvild » Wed, 5. Feb 14, 14:05

Ostatnio grywam troche w X2. Co moge powiedziec, pomimo tylu lat gra nadal wyglada calkiem niezle i jest w miare przyjemna dla oka. Swietna w swej prostoscie w jasny sposob ukazuje idee lezaca u podstaw gier serii X, czyli mysl, buduj, walcz. Uciazliwe jest stosowanie troche siermieznego menu statku i konsoli, ale jakos da sie do tego przywyczaic i 'zautomatyzowac' ruchy rak :) Jednak w X3 obsluga menu byla o niebo lepsza.

Nie mniej jednak do rzeczy. Latam obecnie wymaksowanym boronskim Mako, ktore jest calkiem niezlym kompromisem miedzy szybkoscia, a uzbrojeniem. Do slamazarnej Novy nie zamierzam sie przesiadac, jesli M3 to raczej juz Mamba, ale mysle ze predzej dochrapie sie Smoka ;)
Koncentruje sie raczej na ukonczeniu fabuly niz na budowaniu imperium, chcialbym jedynie uskladac troche kasy na M6 i troche sprzetu i na tym koniec.
Jesli chodzi o fabule to jestem w misji (Mission 5 - Antigone Memorial), gdzie nalezy oplacic paranidianskiego informatora by otrzymac koordynaty nastepnej misji.

Flota to Disco, Mako oraz Merkury na UT-eku. W stoczni doposazany jest Deflin, by odrazu mogl wyruszyc jako ST.

Aczkolwiek warto rozstawic jakas fabryczke, ewentualnie jakas prosta petle produkcyjna.
Czy ktos pamieta te "zlote lokacje" w X2 by rozstawic fabryke i czerpac zysk?
Jak sprzedawac towar? Cena -1 od sredniej czy zlecic sprzedaz wolnemu TS-owi by zajmowal sie rozwozeniem towaru?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X2 po latach

Post by bufi » Wed, 5. Feb 14, 20:31

Sorkvild wrote: Jednak w X3 obsluga menu byla o niebo lepsza.
No to ja jestem 'inny'. Bo bardzo lubilem 'excelowe' UI z X2. Pozniej, X3, mysalem sobie po 5 min. gry; -co za cymbal wymyslil te menu?. Ale po paru latach przeszlo ;)
Czy ktos pamieta te "zlote lokacje" w X2 by rozstawic fabryke i czerpac zysk?
Ja tylko jedną, The Hole - pszenica.
Mozna tez wódę w argonskich sektorach bo jest legalna.
No i klasyk: zioło u Teladian. (uwaga na piratow, tez kupuja mimo, ze są 'czerwoni')

Aha, energie kupuj - produkuj w Akeela's Beacon.
Jak sprzedawac towar? Cena -1 od sredniej czy zlecic sprzedaz wolnemu TS-owi by zajmowal sie rozwozeniem towaru?
ZTCP w X2 lub raczej w BP byla opcja 'live pricing' czy jakos tak, chodzi o to, ze ustalasz jakies 'widelki' cen, malo towaru w magazynach - cena wysoka, duzo towaru - cena spada. I to rzeczywiscie fajnie dziala.
Trick '-1' oczywiscie tez zawsze dziala, TS rozwoza. Jak kto woli.

P.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Wed, 5. Feb 14, 23:19

Miła dla oka ? człowieku ... mów to osobie która jeszcze do niedawna zagrywała się w galaxy on fire 2 na telefonie z javą :D ahhh ... Jedna z lepszych gier mobilnych. Przebija ją tylko kilka na smartphony - w tym galaxy on fire 2 HD (która to nawiasem mówiąc została wydana także na PC). Jak dla mnie wszystko co ma więcej niż 10 polygonów jest miłe dla oka ... no chyba że to 2d :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 11:10

A co z krzemem i ruda? Oplaca sie inwestowac w wydobycie?

Zauwazylem dziwna rzecz. gram w X2 ze Steam. Jest Bonus Pack, mam na statki moskity i polecenia bojowe 1&2. Mimo to w poleceniach dodatkowych nie moge aktywowac systemu obrony? Skrypty sa w katalogu, a gra jakby nie widzi, wtf :/

@SourVenom
Ciesze sie ze tak mowisz, ale sa ludzie ktorzy potrafia sie doslownie przyj..hrhr do gry sprzed 3-4 lat i okreslic ja jako totalnie niegrywalna tylko dlatego, ze gdzies sa tekstury gorszej jakosci czy modele postaci. Mysle, tez ze X2 mogloby ci sie spodobac. Najlepsza fabula w calej serii.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. Feb 14, 15:17

Jako gracz "kopalniany" polecam szczególnie krzem. Jednorazowo zarobek do 100.000 na kursie z pełną ładownią, z rudą chyba mniej. Właśnie tak teraz latam, osobiście Delfinem, wyszukując najlepsze okazje w przestrzeni Argonów i Boronów (dalej jeszcze nie zaleciałem).
Mam też dwie kopalnie - krzemu i rudy w Ore Belt. Wydaje mi się, że najbardziej poszukiwanym surowcem tutaj jest delexiańska pszenica, wszędzie zapotrzebowanie, wszędzie braki, statki wykupują z fabryk NPC nawet po maksymalnej cenie. Moja następna instalacja to będzie właśnie farma pszenicy.
Z M3 sam celuję w borońską barrakudę (najmocniejszy reaktor, optymalne parametry), a docelowo paranidiańskiego perseusza (niezrównane 3 GFU Alfa skoszą wszystko :twisted: ).
Z M4 też typuję paranidiańskiego peryklesa (GFU) lub splickiego skorpiona (Alfa HEPT choć przy słabym reaktorze).
Ciekawe są też pirackie kobyłki , np. Bajamon, który miał problemy żeby się manualnie zmieścić w bramie stacji i przy słabym reaktorze i 4 działkach oddaje się salwy i ładowanie i tak w kółko, ale chyba raczej ciężko je zdobyć na początku...

A'propos fabuły, szybko przewijam te filmy, te kukiełki-plastusie wyglądają na dzień dzisiejszy już średnio zabawnie...
A grafika faktycznie jest fajna, niby surowa, ale wyraźna, tekstury fajne, modele fajne, efekty fajne (np. mgławice zżerają osłony statku). Po latach można polatać w max ustawieniach :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 6. Feb 14, 18:56

Sorkvild wrote: Zauwazylem dziwna rzecz. gram w X2 ze Steam. Jest Bonus Pack, mam na statki moskity i polecenia bojowe 1&2. Mimo to w poleceniach dodatkowych nie moge aktywowac systemu obrony? Skrypty sa w katalogu, a gra jakby nie widzi, wtf :/
Grasz po polsku? ZTCP BP z X2 nie jest oficjalnie zlokalizowany na j. pl, wiec tych komend moze nie widac. Sprobuj ustawic na j. angielski i wtedy sprawdz czy sa te komendy.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 20:48

bufi wrote:
Sorkvild wrote: Zauwazylem dziwna rzecz. gram w X2 ze Steam. Jest Bonus Pack, mam na statki moskity i polecenia bojowe 1&2. Mimo to w poleceniach dodatkowych nie moge aktywowac systemu obrony? Skrypty sa w katalogu, a gra jakby nie widzi, wtf :/
Grasz po polsku? ZTCP BP z X2 nie jest oficjalnie zlokalizowany na j. pl, wiec tych komend moze nie widac. Sprobuj ustawic na j. angielski i wtedy sprawdz czy sa te komendy.

P.
Wiem o tym, wlasnie tez dlatego od razu zaczalem grac po angielsku.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 6. Feb 14, 22:19

A ktos mi powie czy w Antigone Memorial dalej jest ta asteroida z wysokim stopniem wydobycia? Pytam, bo nie mam skanera :P

j
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 7. Feb 14, 08:34

W Antigone Memorial ta asteroida z poziomem 93 jednostek była chyba w X3 Reunion, ale nie w X2 - tutaj raczej w Getsu Fune.

Btw. Miło powrócić do tych dawnych dylematów - co byś zrobił mając swój pierwszy milion? :)
Miałem wczoraj ten dylemat i borońskiego delfina z 2000 ładowni. Po krótkim wahaniu (nęcił nowiutki M4 w salonie) władowałem 3/4 kasy w max ładownię. Wcześniej przez zbyt małą przestrzeń ładunkową straciłem fantastyczny kontrakt wart 250.000 z BBS...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 7. Feb 14, 09:06

Sorkvild wrote:
bufi wrote:
Sorkvild wrote: Zauwazylem dziwna rzecz. gram w X2 ze Steam. Jest Bonus Pack, mam na statki moskity i polecenia bojowe 1&2. Mimo to w poleceniach dodatkowych nie moge aktywowac systemu obrony? Skrypty sa w katalogu, a gra jakby nie widzi, wtf :/
Grasz po polsku? ZTCP BP z X2 nie jest oficjalnie zlokalizowany na j. pl, wiec tych komend moze nie widac. Sprobuj ustawic na j. angielski i wtedy sprawdz czy sa te komendy.

P.
Wiem o tym, wlasnie tez dlatego od razu zaczalem grac po angielsku.
A może jest jakaś inna przyczyna? Szkoda tracić fantastyczną okazję do zagrania w X2 po polsku, z tak błahego powodu :roll: .

Btw. Sorkvild, jak idzie Ci ubijanie piratów i żenków tym wymaksowanym Mako? Daje radę?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 7. Feb 14, 21:08

Sorkvild wrote: Wiem o tym, wlasnie tez dlatego od razu zaczalem grac po angielsku.
Podmien 44 -> 48 to bedziesz mial angielski BP z polska podstawką.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 8. Feb 14, 17:31

Sorkvild, jak postępy, czego się już dorobiłeś? Zainwestowałeś w kopaliny? Fabryki czy mobilne górnictwo? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 9. Feb 14, 18:21

@Sauron11

Najpierw zaloze gdzies wydobycie Krzemu, albowiem na ten surowiec jest wielki popyt. Poki co wymaksowalem Mako, ktory teraz jest uzbrojony z podwojne gamma ac. Jak dozbieram wiecej kredytow to z pewnoscia doloze jonowke.

Jak sie spisuje, ano calkiem dobrze. Wreszcie mozna powalczyc z piratami. To chyba najbardziej zbalansowany M4, drugi jesli chodzi o predkosc. Jestem fanem boronskich statkow, przechodzac Reunion'a wiekszosc fabuly zrobilem w Mako, a pozniej przesiadka na Barrakude.
Nastepnym moim statkiem bedzie Mamba i jak jazury temu pewnie skoncze w niej gre ;)

Ot taka porownywareczka statkow, pomocne.
http://roguey.co.uk/x2/ships/compare.php

___

@bufi

Zmiana jezyka nic nie dala. Komendy nie ma w poleceniach :/ Pogram jeszcze i jak rakiety stana sie nader uciazliwe to zainstaluje gre z wersji pudelkowej i doloze BP. Wtedy nie ma bata, by nie zadzialalo.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 9. Feb 14, 20:21

Hmm, dopiero Mako powiadasz i pierwsza kopalnia...:)

Mam dwie kopalnie w Ore Belt i po kilkunastu godzinach gry muszę przyznać, że to nie były najlepiej ulokowane pieniądze. Teraz stoją puste i niszczeją. Choć głównie przez Khaaków, lubiących najeżdżać Ore Belt, w którym argoński flagowiec nie kwapi się do obrony sektora. Nie polecam się tutaj budować na starcie...
Co do kopalni, raz zdarzyło się, że cały zapas krzemu kupił ode mnie jakiś NPC w cenie maksymalnej, ale później już nic.

O wiele wiele bardziej dochodowym biznesem jest mobilne górnictwo. Nie tylko przyjemne, bo sporo się dzieje, ale i korzystne finansowo. Po dłuższym etapie handlowania borońskim TSem, niezdolnym do dłubania w skałach, można zakupić teladiańskiego Sępa, stopniowo wymaksować mu ładownię, zakupić laser górniczy, łupać skały i za pomocą poleceń specjalnych i sety (ręcznie też przyjemne) zbierać skałki. Z jednej asteroidy o współczynniku wydobycia ok 20-30, w kilka minut jest w ten sposób pełna ładownia ~350 szt. krzemu lub (nieco dłużej) ~800 szt. rudy, co daje ok. 200-250 tys. kredytów po rozwiezieniu. I to czystego zysku bez kosztów pobocznych :). Fajnym pomysłem jest też zakupienie w trakcie kilku delfinów w podstawowej wielkości ładowni (1500) i wpakowanie ich do stacji w sektorze, w którym łupiemy skałki - przestrzeni ładunkowej na skały nigdy dość, można łupać i pakować urobek do delfinów siedzących bezpiecznie w stacji, a po napełnieniu wszystkich ładowni - rozwozić hurtem po fabrykach.
Czym się to różni od kupowania i sprzedawania surowców? Nie tylko brakiem kosztów zakupu, ale i brakiem przelicznika opłacalności zakupu wobec sprzedaży, sprzedawać można nawet niewielki ilości i zawsze będzie to opłacalny interes :).

Udało mi się tak szybko zarobić na pierwszego M3 (Barakudę właśnie, z 2xBetaHEPT i 1xJony), całkowicie odpuściłem niższe klasy M5/M4. Barakuda zapracowała na siebie (głównie w rangach) ale jest już dawno sprzedana, bo z kadłubem na 70% (po spotkaniu z Szerszeniem z xenońskiej L-ki) nie opłacało się remontować. Obecnie kończę dozbrajanie Perseusza i z GFU Alfa wyruszam w dziewiczy rejs do najbliższej pirackiej stacji :twisted: ...

Nie pamiętam czy w X3Reunion mobilne górnictwo także dawało spory zysk. Na pewno tam pomagała na początku licencja policyjna i skaner ładunku i wymuszanie na innych pilotach dzielenia się swoim cennym ładunkiem. Szkoda, że w X2 ten patent nie działa, bo rzadko kiedy NPCe przewożą coś naprawdę cennego...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 9. Feb 14, 21:43

Ore Belt, to sektor o szemranej reputacji i jakby bylo malo to czeste miejsce khackich wypadow. Juz nie raz zaatakowali moj transporter piraci z tego sektora. Bez ochrony w postaci Rybolowa raczej bym nie inwestowal niczego w ten sektor.

Wlasnie szukalem informacji o tym jak w X2 uskuteczniac gornictwo z udzialem TL'a click. TL i brygada gornikow to dobry i sprawdzony patent przynoszacy duze zyski.
Swoja droga te predkosci TL'ow zabijaja. Nie ma to jak Albatros zasuwajacy z predkoscia 240 i miazdzacy co sie nawinie na tor lotu :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 10. Feb 14, 09:31

Phi! Przewodnik dla świeżaków, a my som przecie zawodofcy :D .

TL i mobilne górnictwo wygląda dobrze ale bardziej na papierze. Najpierw trzeba zarobić na TLa i jego brygadę... Mając już kasę na TL-a (a tym samym na wypasionego M6) zarobki na rudzie i krzemie będą ledwo dodatkiem do pensji najmity. Kopać skałki można wtedy będzie w czasie wolnym od pracy 8) .

A poza tym... TL i brygada, po oczyszczeniu sektora ze skał, faktycznie może, jak opisane na tej stronce, zapchać i tym samym zdestabilizować rynek kopalin w całym wszechświecie.

Ore Belt... można pozbyć się piratów z OB niszcząc ich szemraną stację. W Persie to nie tylko przyjemne ale i pożyteczne :twisted: .
Z Khaakami niestety tak dobrze nie jest, ale i tak jest dobrze dopóki nie zaczną działać ich niszczyciele...

Tymczasem z moją obecną reputacją (Komodor) zaciągnąłem się do Marynarki Argonów i oferty najmu do zadań specjalnych oscylują wokół 250.000 kr. za misję. Ponieważ zwykle "złym" jest M6, to reputacja szybko rośnie. Dodać do tego obrabianie pirackich stacji, nieliczne ale jednak przejęcia, kaska szybko wchodzi...
A zostały jeszcze Xenońskie Inwazje...
Służba nie drużba... do kopania wrócę dopiero na przepustce :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 10. Feb 14, 12:39

Ja tam pozapominalem troche aspektow z X2 jak produkcja-wydobycie, malo tego grajac w X2 nigdy nie mialem statku TL :P

Co do Ore Belt, to czy ta przystan piracka sie nie zrespawnuje w tym samym miejscu jakis czas po tym gdy ja zniszczymy?

Jak w X2 wyglada sprawa produckji gwiazdowki? Mozna wszystko owszem, tylko czy warto? Czy przypadkiem nie przyleca by zniszczyc postawiona w pocie czola bimbrownie?
W TC nie ma zmiluj sie, Argoni niszczyli nowe bimbrownie w ich przestrzeni, wiec trzeba bylo sie kitrac gdzies na koziej wolce.

Sauron, czy uzywasz Bonus Packa do X2? Na jakiej wersji grasz Steamowej czy box?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 10. Feb 14, 13:11

Gram na staroszkolnej wersji pudełkowej od hurtowni PLAY, z patchami ściągniętymi ze strony Egosoftu i starym Bonus Packiem z mojego dysku (nie jestem pewien czy dobrze się zainstalował).

Baza Piracka się respawnuje automatycznie, ale można respawn wyłączyć w menu opcji w grze. Choć szkoda, bo jej zniszczenie podnosi sporo reputację, tak samo jak jej latającej zawartości :).

Moim zdaniem do niszczenia stacji w X2 warto mieć pod ręką Persa z GFU Alfa. Statki nie zdążą opuścić doków, jeśli zechcemy się jej pozbyć tak na szybko.

Gwiezdna Wódka? U Argonów stoi ta bimbrownia i problemu nie ma, więc raczej Twojej też nie tkną. Dla pewności ulokować w systemie, gdzie nie lata żaden ichni M1/M2, choć jak wskoczą Khaackie M2 to nie będzie zmiłuj :P .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 10. Feb 14, 23:46

Dwa wieczory i dochrapałem się prawie Asa Drugiego Stopnia. Zrobiłem ledwo dwie-trzy misje najmity, na inwazje jeszcze nie trafiłem, ale wyczyściłem jeden z sektorów Zenków i teraz pilnuję Thynn Abyss, żeby się K i J z innych sektorów nie przedostały do tego wyczyszczonego... już z 15 ich się próbowało przedostać, że drobnicy nie zliczę :).
Btw. za misję najmicką na tym poziomie oferują 1,2 mln kr...

Edit 2014-02-11 23:00
Blisko do Asa Trzeciego Stopnia, 3 sektory Zenków czyste i pierwsza inwazja xenońska - wynik ponad 20 mln (wygląda na 'staroszkolny' bug z wynagrodzeniem za misję - gdy w info po misji zleceniodawca daje niecały milion, faktycznie na koncie ląduje 10x tyle ;) ).
Zwracał nie będę - zresztą nie za wiele zostało, połowę pochłonął zakup wypasionego Rybołowa :roll: ...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 13. Feb 14, 14:42

Kurcze, mój pierwszy CTD w X2, podczas wejścia do Brennans Triumph włącza się animacja jak od bramy skokowej leci Saiien, parę sekund i mam CTD. Może jakiś pomysł na przyczynę i rozwiązanie? :)

Nie robiłbym fabuły gdyby nie chęć pozbycia się z ogona tego irytującego Breta - blokuje się w bramach, zderza z przeszkodami, wytrąca z SETA i przeszkadza w walce (zamiast pomóc komentuje swoje uszkodzenia). Irytuje też nieco, że po moim skoku z jednego krańca wszechświata do drugiego on w swoim M5 bez napędu skokowego wkrótce potem wlatuje do mojego sektora, a z kadłubem zbitym do zera nadal snuje się z pełną prędkością ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”