[X3 XTM] Skrypt Salvage Claim Software i Bail Signal Extension.

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Mon, 21. Apr 08, 22:18

U mnie pirackie stocznie są w BalaGi Joy i Mines of Kadarak... niestety największe co jest to Reaver - Galeona brak :(
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

jk16
Posts: 131
Joined: Mon, 28. Jan 08, 16:12

Post by jk16 » Mon, 21. Apr 08, 22:42

Umnie też Cyclones Fury - jak Yaca pisał wcześniej - może ten sektor w miarę stały jest?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 21. Apr 08, 22:51

Galeon będzie, cykl produkcji jest długi, ale będzie na 100%.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Tue, 22. Apr 08, 10:44

A ja miałem ostatnio prawdziwy wysyp galeonów i karak. Wybrałem się do LooManck, gdzie wg Scorpa było kilka ciekawych statków bo zgarnięcia, w tym Eklipsa. Na miejscu okazało się, że oprócz tych, ogołoconych już z załogi statków urzęduje również galeon ze wsparciem. Po krótkiej walce galeon (załadowany nowymi zdobyczami i moimi nawigacyjnymi) wyskoczył do Velvet a jego śladem podążył karak. Pomyślałem, że skoro już tu jestem, to pozostawię tu ślad swojej bytności i postawiłem satelitę. To samo miałem zrobić w sąsiednim Mercenarys. Ledwo jednak ruszyłem w kierunku bramy wyskoczył z niej kolejny karak. Ten wkrótce też powędrował do Velvet (galeon był wypchany ogniwami, więc przed odesłaniem go uzupełniłem zapas). Ponownie wyruszyłem w stronę Mercenarys i ponownie z bramy wyskoczył karak. Ten wylądował niestety już tylko w Cardinals a ja podskoczyłem do Priest po ogniwa. Tam odebrałem wiadomość, że ktoś niszczy moje satelity w Akellas. Ponieważ nie lubię tracić kasy postanowiłem ukarać złoczyńców. Na miejscu okazało się, że winowajcy to.. galeon, karak i maruder! Zakrzątnąłem się po gospodarsku i wkrótce kolejne 3 statki powędrowały do Velvet. Ale to jeszcze nie koniec! Kiedy zacząłem się zastanawiać, co teraz powinienem zrobić dotarła do mnie wiadomość, że ktoś obrabia mój statek w moim Xenońskim 865. Jak myślicie, kto to był? Zanim doleciałem na miejsce galeon zniszczył mi jedną ze strażujących fregat i dobrał się do drugiej. Gnałem pełnym gazem w kierunku walki i patrzyłem jak fregata traci osłony. W końcu kazałem jej wyskoczyć z sektora. Teraz do walki włączył się Mantis pilnujący mojej stacji handlowej. Ten nie dał sobie w kaszę napluć i na ostro zabrał się do roboty. Szło mu tak dobrze, że musiałem go wycofać, bo gotów był rozwalić moja zdobycz! Robotę dokończyłem już sam i kolejny galeon dołączył do mojej floty.
A misji w tej grze nie wykonałem jeszcze ani jednej...
Nawet nieznany soneński, oświetlony satelitą czeka, aż do niego podlecę...

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 22. Apr 08, 14:09

No mi z BSE ustawionym na 50 duże (powyżej M6) jednak niezbyt chętnie wyskakują... Już kilka Carraków rozwaliłem, Galeona, Reavera i żaden nie zechciał statku oddać...
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Tue, 22. Apr 08, 14:35

Pavlo:
Ja mam ustawione nieco więcej. Tak ze 2 razy :wink:
Tym razem miałem farta ale czasem też mam problemy. A raz mi się zdarzyło, że załoga została w sektorze, a galeon z niego wyskoczył...
I jeszcze jedno. Muszą Cię przeprosić za tą dezinformację z warsztatem i Albatrosem ale zdawało mi się, że powinien wejść! Cóż, zdawało mi się...

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 22. Apr 08, 14:37

No ja na więcej nie chce ustawiać żeby za łatwo nie było :). Na początku grałem na 40 ale potem troszkę zwiększyłem...
Co do warsztatu - spoko, przecież nic się nie stało :)
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 22. Apr 08, 17:21

Eh, a ja mam wyskakiwanie ustawione na 25% i nie mam zamiaru tego zwiększyć... Dla mnie to jest jako opcja, a nie, jako "fajny czit".
Bo tak, jak patrzę, na niektórych z was, to eh, fajnie sobie grę ułatwili tym...

Ale cóż, każdy gra, jak gra...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 22. Apr 08, 17:43

Poniekąd to zgadzam się z Manim, poprzednio miałem ustawione 70/70 i czasem nie nadążałem ze zbieraniem drobnicy. Teraz zmieniłem na 30% aby nie przesadzać bo lotniskowca nie mam, ani śmieciarki. :-)
I przy takim ustawieniu zostanę. Co innego ustawienie dużych statków, tam dałem trochę więcej, ale jak na razie nić wielkiego nie zdobyłem.
Mam w jednym sektorze pirackim Niszczyciel i Lotniskowca Kha'ak ale na razie nie mam czy lecieć po nich.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Opoxavier
Posts: 28
Joined: Wed, 20. Feb 08, 19:22
x2

Post by Opoxavier » Tue, 22. Apr 08, 18:13

Przeprowadziłem pewną próbę z BSE, a mianowicie dlaczego uważamy, że najwyższe ustawienie to 100/100%.

Pierwszy lepszy pirat (akurat NOVA) z obstawą. Zapis gry podleciałem usunąłem eskortę, skan Novy i co wyszło
1XGIW
2XWMPA
3xACA
3xLDIA
10xMoskit
1xMuchy
BSE 100/100 i opuścił statek przy 50% kadłuba (Ciężki palec do EWA w LX). CO zostało w ładowni
1xGIW
1xACA
3xLDIA
5xMoskit (2 złużył)
No to polisa. Przestawiłem BSE na 1100/1100 :twisted:. Pognałem za nim przez dwa sektory. Ponownie pozbycie się eskorty i skan Novy
1XGIW
2XWMPA
3xACA
3xLDIA
10xMoskit
1xMuchy
No to proszenie o opuszczenie statku znowu tak gdzieś w przy 50% (COŚ trza zrobić z tym paluchem) wyskoczył co zostało.
1XGIW
2XWMPA
3xACA
3xLDIA
10xMoskit (nie użył)
1xMuchy
(Wszystko co było)
Tak więc rasumując przy 100/100 każdy wyskoczy, ale jak chcecie zbierać więcej uzbrojenia z wraków to wyżej. THE END 8)

P.S. Mani satelita o nazwie MANI_-ego własnoręcznie zniszczona, się chyba nie będzie respanować w kolejnych postach. :roll:

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 22. Apr 08, 18:19

A kto tak uważa? Ja na Mantisa zawsze latałem (przynajmniej na te pierwsze kilka) z ustawieniem 150/150.
Tylko że przy takim ustawieniu jak Twoje to po zdobyciu statku powinieneś mieć w ładowni dużo więcej niż było przed atakiem :-)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Opoxavier
Posts: 28
Joined: Wed, 20. Feb 08, 19:22
x2

Post by Opoxavier » Tue, 22. Apr 08, 18:23

No to miło odkryć to co wszyscy wiedzą :evil:

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Wed, 23. Apr 08, 09:28

Mani:
Tak na dobrą sprawę, to każdy skrypt jest jakimś tam ułatwieniem. Zamiast wyłazić ze statku po prostu klikasz na SCS-sie i po problemie. Zamiast wrzucać swój skokowy i potem drałować na piechotę przez cały X-Świat, żeby kupić nowy - teleportujesz JDK trochę ogniw i masz to z głowy. Zamiast czekać nie wiadomo ile na większy okręt po prostu stawiasz sobie stocznię i w niej kupujesz to co Ci jest potrzebne. I tak dalej i tak dalej.
Ja wiem. Ja doskonale pamiętam jak w samym tylko skafanderku gnałem żeby wygarnąć spod nosa piratów Mambę. I zastanawiałem się - wybuchnie, czy nie wybuchnie. A może któryś z piratów będzie szybszy i krótka seria zakończy mój wyścig. Jak uciekając Pogromcą przed dwoma zespołami piratów przeskoczyłem przez bramę tylko po to, żeby za bramą wpaść pod ogień kolejnych piratów. Pamiętam tą suchość w gardle i mokre, trzęsące się ręce, jak już mi się udało wygrzebać z tej sytuacji...
Tylko, że przy tej ilości nowych opcji, które oferuje gra tak się już nie da. Żeby wszystkiego popróbować (nie posmakować - po prostu popróbować!), trzeba po pierwsze czasu a po drugie kredytków. Jeszcze nie udał mi się skończyć wszystkich misji soneńskich, że o gonerskich nie wspomnę. Nie udało ni się przejść przez wszystkie poziomy startowe XTM-a (standardowe bo o dodatkowych to chyba nawet nie ma mowy...). A już zapowiadana jest nowa wersja New Horizon , której też wypadałoby chwilę poświęcić. A do jesieni też już dużo czasu nie zostało. Więc czasem po prostu trzeba pójść na skróty.
Ta gra dostarcza masę przyjemności i to nie tylko wtedy, gdy latasz Pogromcą i liczysz każdy kredyt... :wink:

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 23. Apr 08, 09:39

Z tymi procentami to dziwna sprawa, przynajmniej u mnie. Dla małych statków mam ustawione 30/80, a z ataku na konwój Xenków (P Ścigacz, 2xLX, 2xL, 4xM) wracam minimum z P, LX, L i 2xM.

Ale wczoraj miałem jeszcze dziwniejszy przypadek. Leciałem Seth-em po zakup PDF Beta do sektora Cloundbase Sound East. Przy okazji odrywając nowe sektory. W Split Fire niespodzianka: Fregata i Korweta. Ustawienie wyskakiwania dużych statków na 100/100 i jazda. Korweta poszła szybko, zdobyta, wysłana do pobliskiej stoczni Piratów. Polisa i na Fregatę. Nie poddała, się może za ciężki palec. Polisa i delikatnie, nie poddała się. Polisa i jeszcze delikatniej, też nie poddała się. Odpuściłem ją sobie, pierwsza, a nie ostatnia. Pozbierałem co zdobyły dla mnie (a było tego sporo) i lecę dalej.

Wlatuję za chwilę do President's End, a tam na radarze coś dużego i czerwonego. Sprawdzam - Boroński Darius (coś dalej mnie nie lubią za bardzo) i Smok Shiwan. Przy czym Smok obrabia Dariusa tak że temu ledwie resztka osłon została. No to Polisa (na szczęście) i sprawdzenie wyskakiwania dużych statków - 100/100. I czekam, ale coś Smokowi nie bardzo zaczęło iść bo Darius zaczął odzyskiwać osłony. A że nudziło mnie to czekanie to skoczyłem kilka sektorów na Xenki. Sprawdzam po jakimś czasie, Dariusa nie ma, Smok jest. Tak przy okazji to zauważyłem że jak siedziałem w tym samym sektorze co oni, to Darius zdobywał przewagą, a jak byłem w innym to Smok brał górę.
Polisa. Ustawienie wyskakiwania na 150/150, skok na Xenków by nie peszyć Smoka. Znów ta sama sytuacja, Dariusa nie ma Smok został i ani jednego pilota świadczącego że Darius w ostatnim momencie rozwalony.
Polisa. Poszedłem na całość i ustawiłem wyskakiwanie 10/80. Skok na Xenków. Sprawdzam, Darius do przejęcia. ????
I teraz sam nie wiem co robić? Chyba na razie zostawię takie ustawienie, bo jak po chwili patrzyłem na mapę Scorpa to zdecydowanie więcej TS pojawiło się do przejęcia.
A Darius leci powoli do stoczni, zobaczę czy stać mnie będzie na naprawę.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 23. Apr 08, 16:20

WoyTass, lol... Ja pisałem o procentach, czyli szansa na wyskoczenie pilota, a nie o SCS, który jest wielce użyteczny.

Gra domyślnie ma swoje ustawienia procentowych szans na wyskoczenie pilotów z małych statków.
BSE dodaje szanse wyskakiwania pilotów z dużych statków.

I teraz, jeżeli domyślnie, standardowo, twórcy gry ustawili, można tak powiedzieć, znikomą szanse na wyskoczenie statków M3/M4/M5/TS, to tym bardziej, wyskakiwanie większych powinno się (nikt nikogo oczywiście nie zmusza...) ustawić na jeszcze niższy poziom. I wiesz, pod "ułatwianie gry", można zaliczyć czity na kasę, też są osoby, które będą to argumentować. Ich prawo.
Ja tylko piszę, że mam ustawiony % wyskakiwania na 25 i nie mam zamiaru tego ustawiać na więcej. A jedyne co mnie trochę denerwuje, i co mnie krzywi, jak czytam czasem, to to, jak się ktoś chwali zaraz zdobytym super statkiem, i jakiej to floty nie ma i że nikt mu nie podskoczy.
Sorry, ja wybrałem inny styl gry i myślę, że mam, jakby większe prawo, do przechwałek, kiedy uda mi się rzeczywiście np. oczyścić cały Xenon Core, czy Khaacki sektor.

Ot, tyle. I oczywiście, nie chcę nikogo urażać i mam nadzieję, że nikt się nie obrazi.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 23. Apr 08, 17:02

Wiesz Mani, jakbyś był temu przeciwny to byś BSE nie instalował. Bo to że masz ustawiony procent na 25 nie ma żadnego znaczenia, bo tak czy siak zwiększyłeś swoje szanse na wyskakiwanie pilotów.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Thu, 24. Apr 08, 10:28

Mani:
Ja przepraszam ale ja tak w kwestii formalnej. Czy mnie się wydaje, czy też twórcy gry NIE PRZEWIDZIELI możliwości przejmowania dużych statków przez gracza?:wink:
I wczoraj, kiedy w ramach oddechu od swojej stałej gry, wrzuciłem sobie Bankruta/Zabójcę (BSE - małe 70/1/70, duże 100/1/100) to na P Ścigacza w Omicron i 2 Niszczyciele w Light mogłem sobie tylko popatrzeć, bo na SCS jeszcze mnie nie było stać...
A jeśli chodzi o chwalenie się, to największe prawo maja do tego grający na czystej, nie zmodowanej wersji gry... Tylko ile przyjemności ich w tym czasie ominie?...
A obrażać to się nie obrażam. Długo grałem na czystym X3, później na czystym XTM. Pierwszym skryptem jaki zainstalowalem był właśnie SCS, bo mnie diabli brali, że doleciałem do P w jednym kawałku i nie mogłem go ruszyć!
A teraz cóż. Bawię się skryptami, czasem wrzucę jakiś nowy statek i dalej sprawia mi to przyjemność. I w końcu o to chodzi - prawda?:wink:

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 24. Apr 08, 10:40

Yo, ja się zgadzam z wami.

Jednak mnie chodzi tylko o te procenty ... Cóż, mnie by to psuło rozgrywkę. Ja jestem zadowolony z 25%, i z takimi ustawieniami, to na razie udało mi się tylko zdobyć 2 P Ścigacze. Carrackow, Reaverow i innego tałatajstwa jeszcze nie udało mi się przekonać, do wyskoczenia. Ale nie martwi mnie to wcale. Trzeba dalej walczyć i to jest w tym najfajniejsze. Mam już z 40 godz gry za sobą (tej w grze) i latam P Ścigaczem i wcale nie zamierzam na nim poprzestać.

Tyle :).

Peace.

//EDIT

Aa jeszcze Q udało mi się zdobyć.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 24. Apr 08, 10:45

No i oto chodzi Mani. Każdy ustawia procenty wg własnego uznania. Jeśli ktoś chce robić za kosmicznego złomiarza to jego sprawa. :-)
Ja mam trochę wyższy procent niż ty, a to dlatego ze tak jak pisałem zrezygnowałem z handlu i produkcji, a muszę z czegoś żyć :-)
I jeszcze jedna sprawa, procenty procentami, a poziom trudności jaki macie ustawiony? Ja w tej chwili mam 1,5.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Thu, 24. Apr 08, 12:09

Szybkie pytanie - czy z BSE gryzię sie tylko gildia najemników - czy inne gildie też?

EDIT: Czy w ustawieniu niszczenia sprzętu 30 oznacza że tyle się niszczy czy zostaje?
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Return to “Polskie / Polish X-Forum”