X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by Ryba » Thu, 15. Mar 12, 13:39

Witam,

Mam dziwny problem z jedną misją. W jednej z misji Operation Final Fury musimy odkryć 3 high yeld asteroids w nieznanym sektorze a następnie ochraniać Orkę, która ma wybudować 3 stacje. Problem w tym, że w momencie, kiedy Orka przybywa, do systemu teleportuje się około 30 korwet Kha'k, i po około 20 M3 i M5. Orka jest niszczona w 10 - 15 sekund. Jako, że Orka odradza się za każdym razem, mam już 30 wiadomości o zniszczeniu statku.

Gram na zupełnie podstawowej wersji bez modów, zupgrade'owanej do najnowszego patcha 3.2.

Ktoś wie o co tu biega ? Gdy przechodzilem tą misję rok temu atakowało mnie dosłownie kilka nieprzyjaciół.

Dzięki za pomoc

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by bufi » Thu, 15. Mar 12, 18:42

Ryba wrote: Ktoś wie o co tu biega ? Gdy przechodzilem tą misję rok temu atakowało mnie dosłownie kilka nieprzyjaciół.
Prawdopodobnie masz bardzo wysoką rangę bojową. Może rok temu miałeś słabszą?
Im wyższa ranga, tym mocniejsze jednostki przeciwnika.

Maszs dwie moźliwości:

a) - wybuduj odpowiednią flotę aby zniszczyc Krzaków.
b) - poczekaj w grze kilka(naście) godzin bez walki, aż ranga spadnie do akceptowalnego poziomu.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by Yacek » Thu, 15. Mar 12, 21:12

bufi wrote: b) - poczekaj w grze kilka(naście) godzin bez walki, aż ranga spadnie do akceptowalnego poziomu.

P.
Nie tyle bez walki co na SETA, bo tylko w tym trybie spada reputacja. Przeliczenie spadku reputacji jest tu: FAQ spadek reputacji handlowe i bojowej
Last edited by Yacek on Fri, 16. Mar 12, 04:47, edited 1 time in total.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by bufi » Thu, 15. Mar 12, 21:57

Yacek wrote: Nie tyle bez walki co na SETA, bo tylko w tym trybie spada reputacja. [ciach]
SETA nie ma tu nic do rzeczy. Jest tak, jak napisałem. Prosze nie wprowadzać innych w błąd.

P.

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Post by Ryba » Fri, 16. Mar 12, 02:26

Dzięki za pomoc. Po pewnym namyśle zadecydowałem pozostawić na chwilę tą misję w spokoju, rozbudować handel i stworzyć mocniejszą flotę.

Pozdrawiam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by Yacek » Fri, 16. Mar 12, 04:49

bufi wrote: SETA nie ma tu nic do rzeczy. Jest tak, jak napisałem. Prosze nie wprowadzać innych w błąd.

P.
Masz jakieś źródło tych informacji? Bo o tym że na SETA spadają reputacje masz w FAQ, Natomiast bez użycia SETA to pierwsze słyszę.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 16. Mar 12, 06:12

Należy też pamiętać o tym, że nie tylko ranga bojowa wpływa na czynniki występowania sił nieprzyjaciela, ale też jednostki, na której znajduje się gracz.
Załóżmy, że sytuacja wygląda następująco:
Lecimy w M2 Tyr + ranga bojowa Extreme = 10 Destroyerów
Ale gdy siedzimy w M6 Vidar + ranga Extreme = 5 Destroyerów
M2 Tyr + ranga bojowa(jakaś bardzo niska) = 1 Destroyer
M3+ niska ranga bojowa = M6 Corveta

Oczywiście to tylko są przykłady.

Jeżeli chodzi o SETA, to za notoryczne i długotrwałe używanie jej otrzymujemy rzekomo karę. Czy ranga bojowa spada nie używając SETA? Możliwe, ale nie koniecznie tak musi być. Twórcy gry może chcieli tak ukarać "oszustów", którzy przykładowo czekają, aż ceny danego towaru zaczną spadać. Tym sposobem chcieli zmusić graczy do myślenia - działania.
Należy tylko pamiętać, że SETA to tylko przyśpieszenie czasu. Tak więc możliwe jest, ze jeżeli faktycznie nic się nie robi to ranga spada.
W każdym razie, ja nigdy nie zauważyłem, aby kiedykolwiek mi spadła ranga. Czy używałem SETA lub nie :/ ale z tego co mi wiadomo musi upłynąć naprawdę bardzooooooooo długi okres ( czas_ nim faktycznie ranga bojowa spadnie.
Dziwnym przypadkiem jest też to, że jeżeli faktycznie czekamy bez SETA w bezruchu to zaczynają zlatywać się gwiezdne muszki. Ciekawe, dlaczego tylko w niektórych sektorach, a nie we wszysztkich :/

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by bufi » Fri, 16. Mar 12, 07:34

Yacek wrote:
bufi wrote: SETA nie ma tu nic do rzeczy. Jest tak, jak napisałem. Prosze nie wprowadzać innych w błąd.

P.
Masz jakieś źródło tych informacji?
Owszem. Moja własna gra. (przypominam, że gram bez SETy)
Bo o tym że na SETA spadają reputacje masz w FAQ,
Ale w jakim FAQ? W tym co se sam napisałeś, czy oficjalnym z EGO?
Natomiast bez użycia SETA to pierwsze słyszę.
No to juz wiesz jak jest.

P.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 16. Mar 12, 07:42

LizardCor wrote:Należy też pamiętać o tym, że nie tylko ranga bojowa wpływa na czynniki występowania sił nieprzyjaciela, ale też jednostki, na której znajduje się gracz.
To chyba nie jest do końca prawdą. Testowałem to w TC chyba właśnie w FinalFury. Raz wchodziłem do fabuły w M5, a później, w tym samym miejscu w M7 Panterce i nie było różnicy w jednostkach przeciwnika.

No ale mogę sie mylić bo tylko raz taki test przeprowadziłem.
Należy tylko pamiętać, że SETA to tylko przyśpieszenie czasu. Tak więc możliwe jest, ze jeżeli faktycznie nic się nie robi to ranga spada.
No właśnie. SETA to tylko przyspieszenie czasu dla gracza. Życie w X świecie toczy się normalnym trybem.

[EDIT]
Jest jeszcze taka mozliwość, że rangi, bojowa i handlowa spadają kiedy
nie ma żadnego ruchu ze strony gracza(wciśnięcia klawisza dosłownie)
Wystarczy zadokować się do stoczni i zostawić grę na kilka godzin.

P.

P.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: X3 TC [PL] - Problem z misją (błąd ?) [Operation Final Fury]

Post by klarix » Fri, 16. Mar 12, 14:23

bufi wrote:
Yacek wrote:
bufi wrote: SETA nie ma tu nic do rzeczy. Jest tak, jak napisałem. Prosze nie wprowadzać innych w błąd.

P.
Masz jakieś źródło tych informacji?
Owszem. Moja własna gra. (przypominam, że gram bez SETy)
Potwierdzam. Też grałem bez SETA (zobacz statistics) i przy dłuższych przystankach, albo długich lotach na autopilocie spada ranga.

klarix [ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 16. Mar 12, 20:36

Szanowny forumowiczu Bufi :) Nie będę się spierał :) tylko powiem tobie, że testowałem nawet osobiście to, co wcześniej napisałem i jest to prawdą, odnośnie klasy statków, którymi gramy.
Przyznam wam szczerze, nie wiem jak to jest z modyfikacją XRM, ale na czystej grze lub z mniejszymi modami to najlepszym statkiem do Final Fury jest jakikolwiek M7 z hangarami :) Dlaczego ?
Jest mocny przeciwko myśliwcom, a na M7 nigdy nie spotkałem w tej misji statki klasy M1 lub M2, chyba, że takowe były tworzone przez skrypt danej misji. Jak atak Khaków na sektor 128.
Za pomocą CODEA moje bombowce - 4 sztuki, wysyłałem przeciwko M1, M2, M7 :) Natomiast mojego M7 wyposażałem w broń przeciwlotniczą - czyli przeciw myśliwcom :) Jednym statkiem z 4 bombowcami misje FF przechodziłem z palcem w ... nosie :) Nie było tak raz, ale za każdym razem, gdy grałem M7 w FF. Co dziwniejsze Często spotykałem Klastery i czasem korwete khaków. Ale generalnie nic, z czym mój M7 nie mógłby sobie nie poradzić :)

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Post by Ryba » Sat, 17. Mar 12, 03:34

Ja jeszcze dwa słowa wtrącę do swojego posta. Otóż zawitałem do tego kąśliwego sektora po dłuższym czasie (masa godzin normalnej gry), odczekałem, aż ranga spadnie, przygotowałem małą flotkę. Napakowany Split M7 Tiger przygotowany na M3 i Korwety oraz 3 M6. Oczywiście mógłbym tutaj przedstawić moją skrupulatnie przygotowywaną taktykę, lecz przejdę do sedna. Przeskakuje do bramy "S" w Unknown Sector (tej mniej oblężonej) i okazuje się, że praktycznie w całym (dość dużym przecież) sektorze mam (jak wcześniej wspomniałem) korwety i M3 Krzaków. Mam wrażenie, że od mojego ostatniego pobytu krzaki się rozmnożyły (możliwe ?). Do tego stopnia, że prawie ugotowały mój 2 rdzeniowy komputer (nie dał sobie rady z wyświetlaniem takiej ilości statków, tym bardziej atakujących mnie). Na jednym zasięgu gravidaru na oko obliczyłem około 100 statków. Plama rozproszenia innych statków krzaków sięgała wielkością ok. 4 - 5 pól gravidaru (triplex). Zagęszczenie statków w polu widzenia gravidaru to jakieś 60 - 70%

Z mojej flotki po 10 - 20 sekundach pozostał gwiezdny pył. W tym momencie główny statek misji nie przeżywa dłużej niż kilka sekund.


Nadal uważacie, że to normalne ?
Jak dla mnie szaleństwo.

Dziwi mnie, że gra wymaga ode mnie na samym początku tak potężnej floty aby przejść misję, która należy do jednych z łatwiejszych.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sat, 17. Mar 12, 08:46

Ryba wrote:Dziwi mnie, że gra wymaga ode mnie na samym początku tak potężnej floty aby przejść misję, która należy do jednych z łatwiejszych.
Na samym początku nie może być tyle statków, bo nie masz wysokiej rangi - mowie o 3-5 stopniu.
A ta misja to na pewno nie należy do łatwiejszych, wręcz przeciwnie.
Myślę, że jak nie dasz sobie rady, to musisz dalej zniżyć range i taktycznie rozstawić jeszcze więcej swoich statków, zanim skoczysz do tego sektora.

klarix [ external image ]

Ryba
Posts: 32
Joined: Mon, 26. Sep 11, 11:22
x4

Post by Ryba » Sat, 17. Mar 12, 15:41

Przegrzebałem save'y i zapisy i odkryłem coś śmiesznego. W momencie, kiedy uruchomiłem tą misję (O.F.F.) zaraz przed wlotem do Unknown Sector wziąłem dodatkową - patrol Unknown Sector + Nathan's Voyage. W Unknown Sector zespawnowało mi podwójną ilość statków (z 2 misji na raz) i dodatkowo ciągle przybywa tych z misji patrolowej, gdyż statek z którym mam odbyć patrol jest ciągle niszczony i respawnowany. Misję patrolową przerwałem (mój błąd, moje niedopatrzenie, że nie zrobiłem tego wcześniej) i prawdopodobnie zahamowałem spawn nowych Krzaków. Przynajmniej taką mam nadzieję. Co nie zmienia faktu, że przede mną do pokonania prawdopodobnie największa flota przeciwnika na jaką natknę się w normalnej rozgrywce.

Myślę, że temat jest już zamknięty. Dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 21. Mar 12, 21:12

LizardCor wrote:[...] ale na czystej grze lub z mniejszymi modami to najlepszym statkiem do Final Fury jest jakikolwiek M7 z hangarami :)
Pół gry przelatałem w M7 Panterce. I właśnie skończyłem w niej FF. Chociaż do finałowej bitwy wezwałem Boreasa. Tak czy inaczej M7 w TC to najlepszy i najbardziej uniwersalny sprzęt. W AP juz się to trochę zmieniło i dobrze imho.

Teraz latam Ariadną, taka kieszonkowa korweta od Paradian.
Można do niej zadokować Phantoma albo SF Mistrala :lol: + 24 myśliwce.
Normalnie zwariowałem. Statek ,wszechczasów' ;) Wiem wiem, w modach jest to już od lat...

P.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”