[X3 R] Potrzebuje pomocy

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
ThyPainInHeart
Posts: 13
Joined: Fri, 27. Jul 12, 12:20

[X3 R] Potrzebuje pomocy

Post by ThyPainInHeart » Mon, 30. Jul 12, 21:20

Mam już 2 Merkury.
Dlaczego nie da się robić żadnego innego interesu jak tylko sprzedawać te ogniwa elektryczne??
Mam na myśli to że tylko je da się sprzedać z zyskiem. Kupuję za 12-14 i sprzedaje za 19 bez problemu.
Z żadnym innym surowcem się tak nie da bo zawsze w fabryce są droższe niż tam gdzie niby ich potrzebują.

Czy w tej grze zarabia się tak powoli na tym handlu?? 20k z jednej sprzedaży. No nie mogę za każdym razem jak próbuję cos innego sprzedać to nie da sie.

Czy muszę te transportowce tak wysyłąć ręcznie do tych sektorów? Kurcze czasem musze po kilka razy dokować i szukać na farta, bo ten lokalizator cen kupna i sprzedaży nie działą gdy się jest poza statkiem.

Siedze w pogromcy i ich wysyłam. Na tym to polega czy można to robic lepiej?

Wiem że można zdobywac statki, nawet zdobyłem pogromce i sprzedałem za 120k, ale dlaczego uszkodzenie pancerza jest takie drogie do naprawy? Jezu 14% a ja musiałem wybulić 56k...............

Są jakieś sposoby na przyśpieszenie handlu? Myślałem że jak kupie sobie drugiego merkurego to bedzie ok, ale zanim znajde dobre miejsce do sprzedaży to mija wieczność..........

Prosze o porady.
I feel pain.
Pain in my heart

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 30. Jul 12, 21:48

Przeczytaj instrukcję do gry, działy "Zawieranie lepszych transakcji" i "Jak organizować prace kupców sektorowych i wszechświatowych".
Warto też zaglądnąć do FAQ#8

Jeśli samemu chcesz handlować, musisz być szyki, aby ubiec handlarzy NPC (sterowanych przez komputer). Co pomoże ci w tym pisze właśnie w instrukcji.

Nie wiem w jaką grę grasz, bo nie podałeś tego w nazwie tematu (regulamin forum), ale jeśli w TC, to jako astronauta (gdy opuścisz statek w skafandrze) masz Laser Naprawczy, którym możesz naprawiać statki za free, ale oczywiście wymaga to czasu. To też jest opisane w instrukcji.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 30. Jul 12, 21:56

To sa poczatki. Nieco pozniej nalezy usamodzielnic handlowcow i wspomoc ich programowaniem handlu mk3, wowczas pilota wysyla sie na szkolenie gdzie caly czas uczy sie fachu. W koncowym etapie, zaczyna uzywac napedu skokowego i analizuje popyt/podaz z calej mapy. Budujesz flote 10 takich i masz nawe niezly naplyw gotowki.
Jesli nie masz Mk3 i wlasnej fabryki to handlem trzeba kierowac recznie wspomagajac sie lokalizatorem najlepszych cen zakupu/sprzedazy. Na poczatek najlepiej ida ogniwka, na nie jest bardzo duzy popyt. Niezle strzaly mozna tez miec na wafle silikonowe, czasami jest nadprodukcja tego surowca a wszystkie fabryki typu hi-tech tego potrzebują. Warto tez na poczatek pobawic sie w gornictwo!
Swoja droga o jaka gre tobie chodzi, dopisz w tagu przy temacie poniewaz w kazdym X3 schematy sa podobne lecz nieco inne. W X2 pocztaki to mega hardkor, w X3 nieco latwiej ale bez szalu, w TC i AP mamy multum misji na stacjach i nie musimy ograniczac sie do handlu.

Uniwersalna lektura i tematy tam dopisane.
Pozycja FAq #7 #8 http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=205666

Angielskie forum tez ma niezle tutoriale http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=162408
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ThyPainInHeart
Posts: 13
Joined: Fri, 27. Jul 12, 12:20

Post by ThyPainInHeart » Tue, 31. Jul 12, 17:20

Sorry gram w x3 reunion................ zapomniałem napisać
I feel pain.
Pain in my heart

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 10. Aug 12, 15:33

Z XTM czy bez? :)
Polecam mój piracki patent na kasę, szkoda czasu na wożenie się z ogniwkami ;).
Co do handlu, także polecam, po przygodzie z ogniwami, handel rudą/krzemem, ale na to lepszy jest np. Delfin, kilka satelitów, napęd skokowy i duży utarg gwarantowany. Nie korzystałem z żadnych lokalizatorów zakupu/sprzedaży, osobiste przeglądanie pozycji w stacjach zawsze dawało mi większą frajdę :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Omega_Man
Posts: 13
Joined: Mon, 20. Aug 12, 22:32

Post by Omega_Man » Wed, 5. Sep 12, 22:38

A powiedzcie mi czy dobre komponenty dokładam do swoich frachtowców które są UT: Polecenia handlowe MK1, MK2, MK3 (na bank potrzebne), Polecenia Nawigacyjne MK1, Specjalne Polecenia, Polecenia Bojowe MK1, MK2 (bo mam dzięki temu możliwość załączenia obrony antyrakietowej na wieżyczce), Dopalacz, Lokalizator Cen Kupna, Lokalizator Cen Sprzedaży, Zdalny System Kupiecki. Taki oto zestaw serwuję każdemu handlowcowi. Dobrze? Źle?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 6. Sep 12, 04:31

Omega_Man wrote:...Dopalacz, Lokalizator Cen Kupna, Lokalizator Cen Sprzedaży, Zdalny System Kupiecki. Taki oto zestaw serwuję każdemu handlowcowi. Dobrze? Źle?
Dla statków sterowanych przez AI te oprogramowania (które zostawiłem w cytacie) nie są potrzebne.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Omega_Man
Posts: 13
Joined: Mon, 20. Aug 12, 22:32

Post by Omega_Man » Thu, 6. Sep 12, 16:32

Tak też podejrzewałem :( dzięki wielkie za pomoc.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”