[X3:R+XTM] Nividium

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

[X3:R+XTM] Nividium

Post by Sauron11 » Tue, 25. Feb 14, 15:04

Ktoś wie, czy w Reunion z XTM można trafić gdzieś "na szybko" na parę jednostek Nividium? Potrzebne mi do misji z "uszkodzonym" statkiem sohnenów z sektora Maelstrom. Stosunki z wszystkimi oprócz Argonów mam kiepskie, bo złupiłem nieco ich statków...

Znacie może położenie skupisk małych asteroidów, które zawierałyby drobinki nividium, nie pokazanych na radarze? Nie trzeba do nich lasera górniczego, a zwykły laser do rozkruszenia i pojedyncze sztuki można by zebrać. Tak zaczynałem w Merkurym z LDI alfa przygodę z górnictwem w Cloudbase South West, pierwsze 80 jedn. mozolnie zebranego krzemu :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Wed, 26. Feb 14, 00:52

Nividium znajdziesz w Kingdom End. Na środku sektora znajdziesz skałki. Możesz żebrać je Demeterem Górnikiem lub Kajmanem Górnikiem. Albo jak chcesz możesz je zebrać ręcznie. Jeśli zacząłeś fabułę Bala Gi to nividium znajdziesz też w sektorze Rolks Fate. Będą tam dwie duże asteroidy oznaczone jako Nividium. Trzeba je rozwalić ręcznie jakąś rakietą albo dobrym laserem.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 26. Feb 14, 09:47

Zalezy, gdzie jestes. Swoje operacje czesto lokuje w pln-wsch czesci mapy i nividium latam do Nieznanego, miedzy Xenonskim 534, a Getsu Fune. Fajny i cichutki sektor, dobre miejsce na operacje gornicze i nie tylko. Tylko wez sobie naped skokowy, bo latanie czyms wolnym przez ten xenonski, to nie jest dobry pomysl.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 27. Feb 14, 11:18

Marcin, jesteś pewien, że w Kingdom End jest nividium w X3: Reunion, w tych skałkach nie pokazanych na radarze? Mapa Scorpa nie podaje tego miejsca. W sumie obecność nividium w "cywilizowanym" sektorze to byłby to taki "easter egg" od Egosoftu :).

Bala Gi jeszcze nie zacząłem, nie spełniam kryteriów (brak stacji i kiepskie kontakty z trójokimi (ponoć głęboko wierzący kapłani, ale zbyt często nadstawiają lufy swoich dział zamiast oczekiwanego drugiego policzka :) ).

Jak nie uda sie z Kingdom End, Nividium spróbuję pozyskać z Nieznanego w okolicy Getsu Fune, faktycznie to może być najlepsza opcja dla niezbyt jeszcze zasobnego portfela. Dzięki za wskazówki :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Fri, 28. Feb 14, 03:47

Zawsze na początku gry wysyłam tam ts-a aby zbierał Nividium. Mapa Scorpa pokazuje tylko duże asteroidy na których można postawić kopalnie , więc tych skałek nie zobaczysz. W Kingdom End można uzbierać pełną ładownie ts-a Nividium. Podobną ilośc uzbierasz też w Rolks Fate, ale to dopiero po rozpoczęciu Bala Gi. Sobie zostawiam troche na potrzeby misji (potrzeba do zakończenia Bala Gi i właśnie dla Sonena), a resztę sprzedaję hurtem w stoczni w Kingdom End. W ten sposób zdobywam fundusze na początek rozgrywki.

Ja nie zbieram ręcznie, wolę wysłać ts-a aby zbierał za mnie a w tym czasie robię coś innego, eksploruje albo bije piratów.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 28. Feb 14, 21:58

Hmm oki, niestety nie było mi dane sprawdzić skałek w Kingdom End, bo w drodze oskubałem napotkanego Borona z całkiem niezłego ładunku i po skoku do KE w bramie powitała mnie już czerwona borońska flota. Teraz czeka mnie odbudowa ich zaufania zanim znów się tam wybiorę :).

Jesli o moje początki chodzi, to zwykle najpierw skubię Boronów i Paranidian, kiedyś w ten sposób na starcie pozyskałem kilkanaście wielkich osłon i starczyło na M6. Teraz niestety takich okazji nie trafiam, a to co przewoził ten Boron, to 500 szt. części komputerowych i 100 tub kwantowych, grzech nie pokorsarzyć :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 2. Mar 14, 17:40

Zupełnie przypadkiem znalazłem całą dużą asteroidę z Nividium w argońskim sektorze Manticore :).

Edit: Około godzinne zbieranie manualne dało 333 szt. Nividium o wartości 2,6 mln (czyli ~8000 kr/szt.).

A w Manticore jest argońska stocznia i to blisko bramy :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Tue, 4. Mar 14, 02:16

Widzę że poradziłeś sobie. Na przyszłość nie rób krzywdy milusim boronkom. :) Paranidanie to też równe chłopy i opłaca się robić z nimi interesy, a nie strzelać do nich.
Na tej asteroidzie co znalazłeś ją w Manticore mógłbyś postawić kopalnie Nividium, gdybyś miał zainstalowany mod "AshleysFactories Mod". Miałbyś wtedy stałe źródło Nivium, ale mierne z tego zarobki.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Tue, 4. Mar 14, 06:33

Ja podczas wszystkich moich kosmicznych podróży po uniwersum X znalazłem z 3-4 asteroidy z nividium ... Tylko że bez modów to mało da - dlatego właśnie od dłuższego czasu mam 2 superfrachtowce po brzegi wyładowane Nividium zadokowane w moim kompleksie ISS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 4. Mar 14, 10:13

Zastanawiam się, dlaczego mapa Scorpa (załadowywałem dane jak należy) nie wychwyciła asteroidy z Nividium w Manticore? Pokazała je tylko w nieznanych sektorach. Wg info na forum mapka powinna być z XTM kompatybilna, a może coś źle ustawiłem? Nie wiem czy czasem nie pokazuje mi tylko sektorów a vanilii X3 :? .

Ten mod AshleysFactories Mod, chyba nie może być używany jednocześnie z XTM, czy może? Jeśli to mod a nie skrypt, a jak czytałem tylko 1 mod może być używany w X3. Chyba że coś pokręciłem... Czy ten mod nie ingeruje w ekonomie wszechświata, tworząc te wszystkie dodatkowe stacje?
Kopalnia nividium byłaby niezłym pomysłem, jakby produkowała bryłki podobnie do krzemu na poziomie wydobycia od 50 w górę. Przy poziomie 7 pkt nie spodziewam się rewelacyjnej wydajności i lepiej już wydobywać ręcznie. Zawsze to 10x tyle kaski co z krzemu...

Boronom nie chciałem robić krzywdy, zupełnie niechcący użyłem na delfinie lasera AC zamiast LDI i odtąd czerwony Boronek nie chciał się już odczepić, wszędzie za mną latał i musiałem go pacnąć.
Paranidinie zaś to nadęte buce i wszystkich innych traktują z góry. Nie ma się co przed nimi płaszczyć. W vanilii potrzebowałbym od nich GFU i automat dokujący, ale w XTM można to sobie kupić u Teladian (GFU) albo zdobyć (bail extension), więc nie będę się z trójokimi cackał tylko jak zarobię na M6 to od razu wypowiem im wojnę . :twisted:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Tue, 4. Mar 14, 12:58

AshleysFactories Mod może być instalowany razem z XTM, bo sam tak instaluje. Dodaje on tylko stocznie z fabrykami, po jednej dla każdej z ras. Całkiem fajny modzik dla kogoś kto bawi sie w budowanie kpmpleksów fabryk. Są tam chyba wszystkie rodzaje fabryk, nawet fabryki kyonów lub kopalnie nividium do tego rozmiarów XXL. Nowy rodzaj łączników taki że możesz zbudować kompleks do którego zadokujesz dużymi statkami (TL, M7, M1, M2).
Oczywiście instalujesz najpierw XTM-a a później ten mod. Musi być zachowana kolejność plików.

Co do opłacalności stawiania kopalni nividium to jest ona gdzieś na poziomie małej kopalni krzemu więc prawie żadna, ale taka kopalnia daje ci wtedy dostęp do nieograniczonych ilości nividium. To nividium które jest w małych skałkach niestety się kończy i nie odnawia się jak np. w TC. Ale też niema dużego zapotrzebowania na nividium, trochę z kilkadziesiąt sztuk potrzeba na zadania i tyle.

Teraz jak uzbierałeś fundusze to możesz zainwestować je w destylarnie gwiezdej wódki. To jest opłacalny interes. :) Nic nie robisz a kasa sama leci na twoje konto.

Jeśli chodzi o Paranidian to ja ich lubie. Jak masz wysoką repke u nich to możesz kupić od fabryke Heavy Missile Guns. To dopiero jest cheat na kase. Braknie ci miejsca na koncie. :)

W sektorze Empires Edge najlepiej szkolą się handlarze. Błyskawicznie nabijają sobie 10 lv, a później jazda w szeroki świat zarabiać kaske. Jako statki polecam splickie kajmany.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 5. Mar 14, 13:25

Tak dużo kasy to akurat nie potrzeba na starcie. Lepszy (dla mnie przynajmniej) jest dość zrównoważony rozwój niż szybki skok na kasę. Dlatego zaczynam zawsze na poziomie X-treme, żeby powolutku coraz bardziej się dorabiać, najprzyjemniej jest zawsze na początku, pierwszy milion, potem jak już pełne konto, to nie ma co z tym robić i gra nudnieje.
Z tej skały w Manticore będzie na oko parę tysięcy szt. nividium, już zebrałem osobiście i z pomocą automatu ok 1500 szt. i wciąż wisi w kosmosie mnóstwo wielkich odłamków. Można je będzie łupać jeszcze długo :). Na oko więcej z tego jest kasy niż z lokalnego UT w tym samym czasie. Wczoraj robiłem khaacką inwazję, a standardowy merkury w jakieś 4-5 godzin rzeczywistych zebrał ok 500 szt. nividium, które sprzedałem za ok. 4 mln kr.
Zresztą po zarobieniu na lepszy statek (obecnie mam 10 mln i bujam się pirackim pogromcą), wydobywanie nividium będzie mniej opłacalne niż przejmowanie i handel wrogimi statkami.
Nie stawiam w swojej grze zbyt wielu stacji, kompleksów też właściwie nie buduję. Zabierają tylko cenną moc obliczeniową procka :). Docelowo chcę postawić obiekt wielkości stacji handlowej z dużą ilością miejsca wewnątrz dla statków, dla przechowania zdobyczy. Pomyślę nad tym modem, skoro polecasz do XTM :).
Destylarnię wszyscy polecają od zawsze, a nigdy jej nie miałem, jak zarobię więcej kr., wrzucę ją gdzieś w Elena's Fortune...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 5. Mar 14, 14:15

Prosta destylarnia z dwoch fabryk, czyli farma + destylarnia, jakis wielkich kokosow nie przynosi, bo produkcja nie jest za szybka a statki npc szybko potrafia wykupic cala produkcje.
W takim wypadku dobra opcja jest samodzielna dystrybucja do miejsc, gdzie wodka jest najdrozsza. Mimo to to fajny dodatek do pustego sektora, bo pojawia sie wowczas jakies zycie i ruch w przestrzeni.
Z biegiem czasu warto powiekszac kompleks o kolejne zestawy by produkcja trwala nieprzerwanie, dostarczajac wieksze ilosci produktu koncowego ;)
Tym samym mozna tez doczepic do wodczanego kompleksu, podobny zaklad produkujacy kosmiczne ziele. Kompleks zielny zuzywa znacznie wieksze ilosci ogniw i cykl produkcji trwa dluzej, aczkolwiek produkt koncowy jest odpowiednio drozszy.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Wed, 5. Mar 14, 16:17

Sauron Jeśli chodzi o własną stacje to postaw sobie Kwaterę Główną. Dlatego bierz się za Bala Gii. Kwatera i Hyperion to rzeczy bardzo pożądane. W tym modzie oprócz fabryk można kupić sobie Kwaterę ale kosztuje prawie 200mln. Do tego stawiasz argoński dok i możesz w nim ulepszać sobie statki. Będziesz miał miejsce gdzie budować, naprawiać i ulepszać swoje statki.
Górnictwo mobilne to opłaca się tylko na początku i tylko z nividium. później to stawiasz sobie fabryczki lub handelek. Wszystko tylko nie górnictwo.

Ty pewnie bawisz się w złomiarza, więc dla ciebie faktycznie opłaca się przejmowanie statków. Ja z kolei mam zainstalowane Gildie i bawię się w najemnika. Moje ulubione to obrona sektora przed inwazją Khak.

Na początku zawsze zbieram darmowe statki, potem właśnie zbieram nividium ile się da, ale automatycznie TS-em. pozyskane fundusze inwestuje w kopalnie krzemu w Ore Belt, a potem zbieram na destylarnie. Mam kompleks 2 x destylarnia XXL + 2 x farma pszenicy XXL w Antigone Memorial. Kasa fajnie leci na konto i myślę postawić drugi taki w innym miejscu.

Właśnie jeśli chodzi o wydajność kompa, to ten mod pozwala budować kompleksy z mniejszej ilości fabryk a o większej wydajności.

Właśnie kupiłem Centaura Mk2 i zastanawiam się jak klasycznie czyli na holu wydostać hyperiona z nieznanego. Jak przelatywałem tamtędy strzałą to widzałem pirackie m7, 2 khackie niszczyciele i całą masę pirackiego robactwa. :twisted:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 6. Mar 14, 12:41

Hmm, żeby mieć szybko 200 baniek to 2 wódczane kompleksy będzie chyba za mało. Może fucha złomiarza / górnika przyniesie to szybciej niż handel. W najemnika też się bawię, ale nie w gildii - co rusz przychodzą wiadomości o inwazji na jakiś sektor i prośba o pomoc w obronie lub ataku. Najbardziej dochodowe są jak dotąd khaackie. Wczoraj miałem na koncie ok 21 mln i wydałem je prawie w całości na nowego Reapera Otasów. Na uzbrojenie nie starczyło, więc znów górnictwo i handelek do czasu pełnego wyposażenia mojego M6. Szkoda, że splickie M6 stały się tak wolne w X3. Reaper ma tylko jedną wieżyczkę i sporą powierzchnię skrzydeł, ale potrafi nieźle pierdnąć z przodu ze swoich 12 dział. Nie lubię powolnych Mszóstek najeżonych wieżyczkami, wolę sam obsługiwać działka :).

A takie pytanie w kwestii kmpl. wódki - piraci dla mnie są wszyscy na czerwono i atakują moje statki w zasięgu. Jeśli dojdzie np. do kontaktu mojego zaopatrzeniowca wiozącego ogniwka do kompleksu z takim piratem lecącym tam na wódkę, zaatakuje mojego? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

marcin77lechu
Posts: 8
Joined: Tue, 13. Nov 07, 23:22
x3tc

Post by marcin77lechu » Thu, 6. Mar 14, 13:32

W Reunion piraci są wrogo nastawieni do wszystkich i nic z tym nie można zrobić. Dlatego wybierając lokalizacje fabryk trzema mieć na uwadze ich aktywność. I to nie tylko położenie samej fabryki jest istotne, ale również zasięg na jaki latają twoje TS-y obsługujące fabrykę. Np. mam kopalnie w Ore Belt i mam ustawiony zasięg tylko do 2 skoków, ponieważ przy 3 skokach latały by sprzedawać krzem do Elenas Fortune, a tam przelatuje dużo piratów i jest duże ryzyko ataków.
Zbyt krzemu mam w Home Of Light i Argon Prime, zakup ogniw na miejscu.
W ten sposób unikam ryzyka kontaktów z piratami, chyba że szukam ich specjalnie :twisted:
Zakup wódki z destylarni dokonują zwykłe statki handlowe NPC-ów, tak więc one nie będą cie atakować, a samą fabrykę możesz postawić gdzie chcesz. Musisz tylko uważać na piratów, khak i xenków, no i na te rasy u których masz złą reputacje. Ale to już zależy jak kto gra.
Z wódką i zielem jest tak, że NPC-e same wykupują towar, trzeba tylko zadbać o dostawy ogniw.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 6. Mar 14, 15:45

marcin77lechu wrote:W Reunion piraci są wrogo nastawieni do wszystkich i nic z tym nie można zrobić.
Cóż, dawno nie grałem w Reuniona, ale z tego co pamiętam, to reputację u piratów również można zmienić. Ciężko, bo ciężko, ale da się. Choć, nawet jeśli będziemy mieć ja wysoką, to zawsze znajdzie się jakiś pirat wrogo nastawiony do nas (plik Jobs generuje pirackie statki wrogo nastawione do wszystkich, w tym również do gracza).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 7. Mar 14, 09:54

Masz na myśli reputację u piratów Yaki? Bo u tych bezklanowych to się chyba nie da (grzebania w plikach albo skryptach nie biorę pod uwagę, tylko możliwości gry), raz zaczepieni nie ustają już w wysiłku by się zemścić...

Wczoraj doceniłem kyony beta i khaackiego M3. Na tyle, że zastąpiłem nim już ulubionego dotąd pirackiego pogromcę na honorowym miejscu w rozkroku Reapera :). Otóż sprawdził się rewelacyjnie jako górnik, kyony rozcinają skały jak masło tak szybko jak żaden znany mi laser. LDI/AC potrzebują namierzenia i wstrzelenia się w każdą skałkę, moskity z kolei namierzania każdej. A jednym-dwoma kyonami można ze sporej odległości precyzyjnie i błyskawicznie ciąć skały nie zdejmując palca ze spustu. Wczoraj w kilkanaście minut przygotowałem nimi piękne poletko odłamków dla mojego merkurego zbieracza, co przy pomocy moskitów i LDI/AC zajęłoby najmniej godzinę. Kyonami jest to też znacznie przyjemniejsze i bardziej efektowne. Rewelacja :D .

PS. dzięki za info o tych fabryczkach ziela/wódki, pewnikiem sprawię sobie taki mały kompleksik tylko wybiorę odpowiednie miejsce. Możliwe, że wypróbuję skrypt z kamuflażem, ukrywającym statki zaopatrujace stacje przed wszelkiej maści szumowinami. To też dobry patent dla UT, choć trąci za bardzo cheatem...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 7. Mar 14, 20:50

Gralem w XTM na profilu pirackim, czesc piratow jest grzeczna wobec ciebie co zaczynasz z repka chyba ... 10000. Da sie ja podniesc poprzez niszczenie np. Khaak w sektorach piratow i handel. Mimo to jak zaatakujesz "niebieskego" pirata to szybko starcisz to co wypracowales.

Edit: Nie zalecam uzywania tego skryptu, ktory przytoczyles. Jest zepsuty i burzy balans, zwyczajny czit.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 9. Mar 14, 13:04

Tyż prawda, nie ma miejsca wtedy na ochronę sektora, bo jest niepotrzebna itd. Nie będę instalował...

Btw. wczoraj straciłem trochę reputacji u Boronów po tym jak sektorowa straż przeskanowała mnie i znalazła coś nielegalnego na pokładzie, nie trudnię sie przemytem i nie instalowałem nielegalnych aplikacji z baz pirackich, więc jedyne o czym myślę, to Salvage Claim Software z takiego skryptu, który jednak miał być wg twórców legalny (dlatego jego cena tak wysoka, bodaj 6,5 mln). Wirusa włamań systemowych nigdy nie instalowałem, więc nie wiem co może byc przyczyną, jakiś bug w skrypcie albo chwilowe złe obliczenia kompa po kilkugodzinnym graniu?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”