[X3 Reunion vs TC] Minerka i inne sprawy

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

[X3 Reunion vs TC] Minerka i inne sprawy

Post by Sauron11 » Thu, 27. Feb 14, 12:33

Czy w TC coś się zmieniło w mobilnym górnictwie w stosunku do Reuniona?
Chodzi mi o to, że w X2 był laser górniczy o dość dużej szybkostrzelności ale niewielkiej skuteczności (dużo strzałów, żeby rozpirzyć skałę), a w X3 jeden strzał i skała rozbita, ale z kolei ani na mapie sektora ani po namierzeniu odłamków brak info o ich wielkości w ilości sztuk jakie zabierzemy na pokład (tak było w X2 i było sporym ułatwieniem w planowaniu ładowania). W TC jest podobnie, bez info?
Last edited by Sauron11 on Tue, 11. Mar 14, 09:07, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 27. Feb 14, 15:16

Tak - brak info. Ja do tego tematu podchodzę tak:
1.Załatwiam sobie 1-2 statki zbierające
2.Jednym z nich rozwalam asteroidę
3.Wsiadam do jakiegoś szybkiego małego stateczku z laserami tylko po to żeby były (najlepiej jakieś szybkostrzelne)
4.Rozwalam każdą skałę do momentu jak któryś z jej kawałków po zniszczeniu zacznie się świecić i zniknie (tak jak przy skoku - wiem, dziwne)
5.W między czasie rozkazuje mojemu zbieraczowi/zbieraczom ... zbieranie :P skał w sektorze.

REobię tak ponieważ polecenie wydobycia skał nie działa - statki latały zbierając drobinki po czym dokowały do stacji i tyle. Albo 2 wariant - latały naokoło 1 dorzej ateroidy, koło której (zbyt blisko) latał sobie kawałek akurat do zebrania. AI robiło rundkę naokoło asteroidki, zwalniało w pobliżu kawałka, stawało, i znowu rundka na około i tak do momentu przerwania im syzyfowej pracy :) Bywał też moment gdy AI zdało sobie sprawę ze swego mizernego położenia i z pełną prędkością rozwalało się o rzeczoną asteroidę (raz widziałem to na własne oczy).

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 27. Feb 14, 20:03

Podobnież myślałem, nad tym dodatkowym działkiem IRE do rozwalania małych, ale jeszcze niezdatnych do zbioru, skałek.
Jak przywalić z górniczej piguły w tej przedostatniej fazie, to dziwnym trafem okoliczne skałki wyparowują.
W ogóle byłem w szoku jak pierwszy raz z małej odległości (0,5 km) przywaliłem laserem górniczym, fala uderzeniowa zabrała w moim górniku pół mocy osłon, teraz jestem juz ostrożniejszy :).
Tym brakiem wskazania "ilości rudy w rudzie" jestem nieco zawiedziony, Ego pokpiło sprawę, zepsuli coś co było po prostu dobre i potrzebne. Letką pomyłka jest pokazywanie zamiast tego, nawet w ostatniej fazie, gdy skałki są do zebrania - stopnia wydajności wydobycia np. 64, podczas gdy wszystkie zbierane skałki są równie małe objętościowo (1-3 jedn./skałkę) co zbierane z asteroid o niższych stopniach wydajności. Przez to nie widać zasadniczej różnicy w ilości zbieranych z asteroid o stopniu niskim i wysokim. Przy tym mobilne górnictwo siada... i trzeba silnej woli i przyciszenia głośników, żeby znieść bezustanne i naprzemienne,
- warning, cargobay opened, shields are down,
- cargobay cloased
- cargobay now contains...
i tak w kółko ;).
dostałem juz parę razy takiego 'warninga' od żony i muszę drzwi zamykać w pokoju gdy wsiadam do mojego sępa górnika :).

PS. apropos małego statku do łupania - moim typem (na razie nieosiągalnym z racji niskiej rangi) jest splicki kaiman górnik, z laserem górniczym i działkami IRE zlokalizowanymi w głównej przedniej baterii, na pewno oszczędność czasu...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Thu, 27. Feb 14, 23:10

W X3 TC wszystkie statki górnicze z jakimi się spotkałem miały laser górniczy ... z tyłu :/ . Co wydaje się być idiotyzmem - no ale cóż, najwidoczniej tak musi być. Ale za to nie trzeba otwierać ładowni (i wyłączać tarcz) co wychodzi z kolei na plus.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 14, 16:05

Hmm... brak opcji otwierania ładowni i opuszczania tarcz bardzo by się przydał w manualnym górnictwie X3:R. Jak to jest w detalach rozwiązane?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SourVenom
Posts: 293
Joined: Sat, 4. May 13, 13:59
x3tc

Post by SourVenom » Mon, 3. Mar 14, 18:11

Poprostu widzisz jakąś skałkę lub ładunek który cię interesuje i wlatujesz w niego. Słychać komunikat "Cargo bay now contains /to co zebrałeś/" .

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 3. Mar 14, 19:34

Sauron11 wrote:Hmm... brak opcji otwierania ładowni i opuszczania tarcz bardzo by się przydał w manualnym górnictwie X3:R. Jak to jest w detalach rozwiązane?
Uzywam dodatkowo skrypu ulepszajacego zbieranie za pomoca urzadzenia transportowego. Dziala jak odkurzacz.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Mar 14, 19:56

A jaka nazwa tego skryptu? Albo link?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. Mar 14, 09:24

To chyba informacja tajna przez poufne, że tak ją chronisz :P .

Nic to, przy zasobniejszym koncie sam powierzyłem minerkę automatom, więc ten skrypcik mało by się przydał.

Co innego mnie ciekawi, czy w TC XTM jest piracki carrack i czy ma jakieś zmienione charakterystyki? Od zawsze chciałem go mieć, nieraz dobierał mi się do tyłka, głównie za sprawą kyonów w przedniej wieży. Wczoraj kupiłem go dla siebie w pirackiej stoczni, wyposażyłem w kyony beta i kiszka. A raczej projektant statku dał ciała, umieszczając działka przedniej wieżyczki tak daleko od siebie, że strzał z 6 kyonów beta jest strasznie niecelny. Są sporo mniej celne niż te same kyony w myśliwcu M3 i trzeba mniejszej odległości od celu by strzał był precyzyjny. Celniejsze i skuteczniejsze są już WMP alfa z pirackich statków, szybciej dolatujące do Carracka niż kyony do nich. Ciekawym czy w TC jest jakaś zmiana w tej materii. Używacie w ogóle tego statku w swoich flotach?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 11. Mar 14, 22:58

Wybacz, ale nie mam powiadomień w mailu i nowe odpowiedzi ogarniam jedynie wzrokowo. Skrypt zwie sie Freight Transporter Upgrade.

Latałem pirackim Karakiem w XTM. Ogołem to słaby statek o niskiej manewrowości i ofensywnym uzbrojeniu, nadrabia wyglądem. Mimo to w Kao's Mistake nim nie poszalejesz, parę smagnięć z kyona i po tobie.
Prędzej nada sie na okręt wsparcia dla niszczyciela bądź innej fregaty. Lepiej celuj w pirackiego Reaver'a.

W TC Carrack jest trochę lepszy pod względem prędkości i manewrowości wraz z uzbrojeniem. Co ważne jest duzo mniejszy, choć w wersji podstawowej gry jest niezła padaką z osłonami 2x1, które potrafią zostać zjedzone przez pirackiego sokoła w oka mgnieniu :D
Zachęcam do grania w mod X-Rebalance Mod czyli popularny XRM, który dla TC jest takim wypasionym XTM (XTC to zupełnie inna bajka juz, ale są tam tez statki z XTM). Jest to dzieło bardziej dojrzałe i cholernie dopracowane pod względem poprawek, balansu i "umiodnień" w klimacie.

Wracając do tematu... to jak mówiłem ze w podstawkę grałem mało. Zaś w XRM Carrack jest statkiem wartym uwagi, sporo nim latałem. Ma bardzo ciekawy wachlarz uzbrojenia odzwierciedlający jego piracki rodowód. Osłony również 2x1, ale osłony w XRM pracują i ładują sie inaczej i byle ciura w Myszołowie nie ma prawa zjeść tarcz w twej fregacie. Nadaje się do wielu zastosowań, choć trzeba mieć wprawę by nim skutecznie walczyć, zwłaszcza przeciwko innym lekkim fregatom. Dzięki rozmiarowi i manewrowości można omijać piguły dużego kalibru i punktować wroga.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish X-Forum”