[X3:AP] XRM, nie działają skrypty

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

[X3:AP] XRM, nie działają skrypty

Post by Granathar » Tue, 11. Mar 14, 21:22

Mam zainstalowanego XRM i Bonus Pack, i jedyne skrypty jakie działają (czyli są dostępne w opcjach sterowania do przypisania hotkeya), to właśnie te z XRM i BP.

Chciałem zainstalować skrypty:

Bail Signal Extension
Salvage Claim Software
Ware Manager

Żaden z nich nie działa (nie ma opcji hotkey). Niezależnie czy używam mod managera, czy instalacji ręcznej przez package explorera - żaden z nich nie jest widoczny. Pliki językowe spolszczenia też są w folderze t i nadal nic to nie daje. Reinstall gry też nie pomógł.

Generalnie wystrzelałem się już z możliwości jakie przychodziły mi do głowy, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

EDIT.

Działa Salvage Claim Software w wersji 4.11 czyli robione już typowo pod AP. Wygląda na to, że te skrypty nie są wstecznie kompatybilne. Czy jest wersja BSE na AP?

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219440

Ponadto ten skrypt nie posiada swojego menu w Community Configuration Menu, a powinien działać z AP.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 12. Mar 14, 09:30

SCS działał z AP już w poprzednich wersjach. Wersja 4.11 jet z grudnia 2012, a ja SCS w AP z XRm używam od stycznia 2012.

BSE również działa u mnie z AP i XRM. Zobacz do wymagań tego skryptu choćby w linku, który podałeś. Oprócz Community Configuration Menu wymaga on zainstalowania biblioteki JSON.

Ware Managra nie używam, więc się nie wypowiem, ale nie sądzę aby były z nim problemy.

Wszystkie skrypty instaluję ręcznie, z żadnym nie miałem problemów w AP.

Może nie instalujesz ich poprawnie, w folderze addon/scripts?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 12. Mar 14, 12:05

Czy aby na pewno instalujesz dobry skrypt? Bail Signal Ext. z tego co kojarzę był dla Reuniona, dla TC i AP jest NPC Bailing Addon, który należy zainstalować wraz z wymaganymi doń skryptami.
Instaluje wszytsko za pomoca ostatniej wersji Plugin Managera i jeszcze nie bylo przypadku by cos nie dzialalo.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 12. Mar 14, 13:55

Instaluje dobry skrypt, wystarczy kliknąć na link, który jest w pierwszym poście.
Inna sprawa, że XRM nie lubi się Plugin Managerem, większość problemów jakie zgłaszają ludzie w temacie XRM, wynika z używania PM.

A co do skryptów, to fakt, skrypty pisane dla X3 Reunion nie działają w TC i AP. TC ma sporo zmian w Script Edytorze, dlatego stare skrypty z X3R w nim nie działają.
Dlatego są osobne subfora dotyczące skryptów dla X3R i TC/AP.
Skrypt pisane dla TC działają w AP. Tu nie ma dużych różnic w SE. Choć są wyjątki. Są też skrypty pisane tylko dla AP, nie działające w TC, ale to tylko kilka skryptów.
Zresztą największą rewolucję w SE TC miało w jednym z patchy (chyba 2.0), która wymusiła przepisanie prawie wszystkich skryptów od nowa.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Wed, 12. Mar 14, 16:09

Czyli mówiąc krótko, co mam zrobić? Bo nie działa mi ten skrypt NPC Bailing Addon. Są zainstalowane ręcznie oba mody potrzebne do jego działania. Posiadam w menu hotkeya do Community Configuration Menu i posiadam biblioteki JSON. Niestety nadal w Community Configuration nie ma menu do NPC Bailing Addon, co oznacza tyle, że nie działa.

Natomiast Salvage Claim Software działa raczej bez zarzutu.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 12. Mar 14, 16:21

Zacznij nową grę i zobacz jak tam będzie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Wed, 12. Mar 14, 19:17

Zacząłem nową grę i nic się nie zmieniło. Natomiast działa chyba starsza wersja NPC Bailing Addon 1.6.4. Jeszcze muszę sprawdzić, ale pojawiła mi się chyba w opcjach pluginów. Ona nie wymaga tych bibliotek i być może dlatego działa.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 12. Mar 14, 19:33

Biblioteki wymagane są do wyświetlania ustawień NPC Bail w Community Configuration. Jeśli w CC nie masz nic na temat NPC Bail, to znaczy, że masz źle zainstalowany skrypt NPC. Gdyby był problem z bibliotekami, to w CC miałbyś opcję NPC Bail, ale po jej potwierdzeniu otwierałoby ci się puste okno zamiast menu NPC.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 08:51

Sprawdziłem tą wersję 1.6.4.

Jest jakaś nowa pozycja w plugin command, tylko jest ReadText-7101-300

I ogólnie jakby nie było żadnych plików językowych do tego. Wie ktoś o które pliki chodzi i skąd je wziąć?

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 08:57

Granathar wrote: Jest jakaś nowa pozycja w plugin command, tylko jest ReadText-7101-300
No to mas NPC zainstalowany poprawnie, nie masz tłumaczenia dla niego.
Wszystkie tłumaczenia dla skryptów znajdziesz na Mamucie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 09:11

No tylko, że jest tłumaczenie, ale do wersji 1.7.8. a potrzebuję do 1.6.4.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 09:23

Granathar wrote:No tylko, że jest tłumaczenie, ale do wersji 1.7.8. a potrzebuję do 1.6.4.
A to nie ma, jeśli autor skryptu aktualizuje swój skrypt i udostępnia tylko najnowszą wersję, to tak samo jest z tłumaczeniem.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 09:33

Nie da się wymusić na tym pliku aby się uruchomił jako polski? Zmiana nazwy na 101-L048 nic nie dała.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 09:45

Granathar wrote:Nie da się wymusić na tym pliku aby się uruchomił jako polski? Zmiana nazwy na 101-L048 nic nie dała.
Sama nazwa pliku to nie wszystko, musisz jeszcze zmienić w pliku Language ID z 44 na 48. Masz to opisane w FAQ: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 42#2626442
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Granathar
Posts: 13
Joined: Tue, 11. Mar 14, 21:11

Post by Granathar » Thu, 13. Mar 14, 16:34

Ok, po zmianie tego ustawienia skrypt ruszył i działa. Tylko mam inny problem związany z XRM.

[ external image ]

Mam takiego buga graficznego gdy używam SETA. Płomienie z silników zaczynają wyprzedzać mój statek. Da się temu zapobiec? Niezwykle irytujące to jest.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 13. Mar 14, 18:06

Wystarczyl link do obrazka, tu sie nie wkleja takich duzych.

Watek byl poruszany na forum oficjalnym moda. Tych strumieni na secie nie da sie usunac, czasem sie pojawiaja, jak to sie mowi - sorry ale taki mamy klimat ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 13. Mar 14, 18:08

Tak, autor moda zaleca używać max SETA x600.
Tak naprawdę to ja coś takiego miałem przy SETA x1000 w czystym TC, na starym sprzęcie. Jak na nowym to nie wiem, bo nie gram w czyste TC, a nawet w czyste AP.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Return to “Polskie / Polish X-Forum”