Atak typu phishing

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Atak typu phishing

Post by lev77 » Sat, 26. May 07, 22:31

Zainstalowałem sobie dzisiaj kapserskiego internet security wraz z najnowszym uaktualnieniem i przy wejściu na polskie forum wyskoczył mi następujący komunikat cytuję:

Atak typu phishing

Ta strona jest wykorzystywana do kradzieży numerów kart kredytowych, kodów PIN, haseł i innych prywatnych danych.

Adres strony internetowej:

http://members.lycos.co.uk/dyoda/523.jpg

I mam pytanie "czy chcesz zezwolić na załadowanie tej strony"

koniec cytatu

Oczywiście atak ten tyczy się strony internetowej którą wcześniej podałem

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 26. May 07, 23:14

Hmm ten link to jest odnośnik do twojego Avataru :P


A co do Phishingu, to jest sprawa taka, że najczęściej źli ludzie tworzą fake bankowych stron inernetowych, w celu wyciągnięcia numerów pin, kont itp. itp.
Jednak wiemy wszyscy, że egosoft i jego forum, takich akywności nie prowadzi, więc w tym przypadku nie ma co się przejmować.

Co do antywirusa, to polecam Avasta, ma pewnie mniej odpałów, niż ten Kaspersky.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 26. May 07, 23:15

łuhuhuhu dyoda, od początku podejżewałem, że ta lampka to tylko zmyłka :P

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Sat, 26. May 07, 23:29

Mani to nie jest odnośnik do mojego avatara :o Teraz cały czas ten komunikat mi się pokazuje i za każdym razem musze blokować tą stronę i avatara dyody mi już nie ładuje 8)

A co do samego kasperskiego oglądałem klka testów antywirusów i za każdym razem był w ścisłej czołówce.
Last edited by lev77 on Sun, 27. May 07, 09:24, edited 1 time in total.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 27. May 07, 08:53

Sorki, myślałem o Dyodzie :|


A co to błędu to myślałem, że zarzucisz rysuneczkiem, przy jakiej okazji i jaki błąd ci się pojawia, ale spoko, jak już sobie poradziłeś.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Sun, 27. May 07, 09:32

Spoko, ja osobiście nigdy takiej sytuacji nie miałem (może miał ktoś jeszcze coś takiego?) . Wg mnie są dwa rozwiązania albo kasperski poprostu się myli albo ta strona gdzie dyoda umieścił avatara może być wykorzystywana do tego co antywirus mi wypisał.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 27. May 07, 11:40

Miałem Kaspersky'ego przez dwa lata na dwóch kompach w domu i nie mialem takich komunikatów. W sumie poza pewnym obciążeniem systemu, jaki, jak miałem wrażenie, mi Kasperski generuje, lubiłem ten program. Dopóty dopóki mi Kasp. Labs nie odpisał po 2 latach, że tej wersji co moja już nie wspierają i że nie mogę juz dokupić nowej tańszej licencji, tylko nowy program w nowej wersji :x . Wtedy się na nich wypiąłem i przeszedłem na NOD32, o którym też słyszałem wiele dobrego :) .

Edit. oops, piszę o antywirze, a tu chyba chodziło o coś innego.. :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Tue, 29. May 07, 07:47

lev77: ta stronka jest dosc popularna ze wzgledu na opcje oferowane wraz z darmowym kontem i calkiem mozliwe ze wlasnie w ten sposob trafila na liste kasperskiego, ma tez dosc natretne reklamki, testowalem tam swego czasu fora i mialem problemy z nimi.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”