Czyżby godny następca Elite i Frontiera??

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 30. May 07, 14:22

Również zasysam. Jak będę miał chwilkę, to postaram się opisać wrażenia...! :)

PS. Ojoj, min. wymagania - 768 MB ramu!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

sabatius
Posts: 20
Joined: Sat, 5. Jun 04, 23:05
x4

Post by sabatius » Thu, 31. May 07, 10:54

Panowie.

Gra jest rewelacyjna. Czekam z niecierpliowścią na wydanie - chociaż znając życie trzeba będzie zamówić za granicą (żeby nie czekać miesiącami na poprawki i wydanie - patrz X3).

Grafika jest piękna.
Walka bardzo mi się podoba. Ludzie na forum marudzą, że trudna ale to zaleta dla mnie.
Muzyka tworzy świetny klimacik.

Nie jest to X, ale to też zaleta - to po prostu inna gra

Pozdrawiam

EDIT:jeśli będą chętni to umieszczę screeny.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Thu, 31. May 07, 11:02

Dokupilem 1GB - ale czekam na opinie nim zassam :)

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 31. May 07, 12:06

Zassałem, zainstalowałem i - panowie! - nie mam czasu, żeby odpalić grę i pograć!! :shock:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Thu, 31. May 07, 22:18

Zainstalowałem... uczę się latać... Klawiszy trochę jest i interfejs wydaje się mniej przyjazny (bardziej poplątany ) niż ten w X3... :roll: Lata się przyjemnie jak w freelancerze klawisze domyślne całkiem nieźle ustawione, ale muszę przejrzeć je jeszcze raz bo na razie nie wiem jak ustalać punkt skoku, albo jak uruchamiać auto pilota do wybranej stacji czy miejsca... (na razie odkryłem że można zaznaczać w pozycje w której się znajduje i jak się oddale włączyć autopilota... po czym nie wiem jak go wyłączyć :wink: )

hmmm przeczytałem spis klawiszy i no cóż X3 to nie jest pod względem opcji .. nie jest też tak intuicyjny jak freelancer, ale lata się i walczy wyjątkowo przyjemnie. Także wydobywa się surowce fajne, jeśli gra będzie miała rozsądną cenę to ją kupię (no i jak w Polsce się pojawi... Niestety denerwuje trochę rozbudowa statku gdyż trzeba wydać "nieco" więcej pieniędzy by móc wmontować "nieco" droższą broń, ale cóż zacząłem dopiero grę później dłużej się pobawię tym demem.

Edit:
Tjaa fajne demo ale nie znalazłem instrukcji.. Nie wiem jak włączyć jakąś hiper prędkość. W konsoli można wpisać jakieś kody by się przekonać Jak to jest być w tej grze bogatym... I nic więcej kupiłem okręt i go ulepszyłem walka stała się denerwująca bo moje uzbrojenie (albo raczej ja) nie mogło trafić i walka wyglądała na kręcenie się w kółko... We Freelancerze walka było imo ciekawsza i bardziej dynamiczna. Poziom trudności uważam też za trochę wygórowany (głównie ze względu na kłopoty z walką...). Sam pomysł tego że wybieram misje i później dla kogo ją wykonam też wydaje się dość dziwny... Co jak co ale wszechświat X3 jest znacznie bezpieczniejszy...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 2. Jun 07, 07:43

Hiper prędkość - SHIFT. Działa do wyczerpania niebieskiej energii (blue cells).
Ja nie radzę sobie jeszcze - zbyt dużo przyzwyczajeń z Freelancer'a i b.duże podobieństwo tej gry do niego... Ale próbuję. Grafika fajna, tylko co jakiś czas doświadczam "przeskoku czasowego" - gra zatrzymuje się na ułamek sekundy, po czym jedzie dalej - niestety, statki (w tym mój) są już na zupełnie innych pozycjach. Dezorientujące... ale da się przyzwyczaić. Na moim sprzęcie gram w max. ustawieniach przy 1024x768.

Mam AMD Athlon 2500+@2800+, RAM 512 MB DDR333, GF7800GS 256MB AGPx8.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Sat, 2. Jun 07, 11:47

Stalovy nie żebym był się czepiał, ale afterburner = dopalacz = shift ale na pewno to nie to samo co hiper prędkość.

Raz przez przypadek coś nacisnąłem i mi powiedziało że nie mogę wejść w hiper prędkość podczas walki, ale nie mam bladego pojęcia co to było.

Może twoje problemy z płynnością są skutkiem niedoboru ramu. U mnie działa płynnie, choć ja nie gram na max detalach a co do grafiki jedyne co mi naprawdę przypadło do gustu to explozje, reszta jakoś się nie wybija ale też brzydka nie jest.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 2. Jun 07, 21:00

Aaa, to sorki :]
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Return to “Polskie / Polish Off Topic”