Ghost in the Shell SAC + anime + manga

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Mon, 11. Dec 06, 19:05

O jest juz 9 czesc? Lece do Empiku... A swoja droga nie wiedzialem ze bedzie tez drugi sezon. Bardzo dobra informacja, dzieki Sau..
A masz Akire?.. Ostatnio kupilem sobie innego klasyka.. Heavy Metal.. mniam... dobry jest tez Casshern choc troche ciezki w odbiorze
...wszystko przemija...
...a przyszłosć jest niepewna...
...zachować czyste sumienie...
...tego pragnę...

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 11. Dec 06, 21:22

General Tatarin wrote:Rafio a co składa się na twoją kolekcję anime?
Fate, NGE, Advent Children. Cóż, dopiero zaczynam.

TaLLa [USC]
Posts: 2027
Joined: Fri, 13. May 05, 16:47
x3

Post by TaLLa [USC] » Sun, 24. Dec 06, 04:11

just take a look on the GITS Innocence Music Video Anthology

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Sun, 24. Dec 06, 12:14

zakupiłem wszystkie wydane w Polsce tomy Naruto (19) przyjdą po świętach :P do tego dostałem kilka kalendarzy z FMA (Full Metal Alchemist) ktoś chętny?
:)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 24. Dec 06, 15:36

TaLLa [USC] wrote:just take a look on the GITS Innocence Music Video Anthology
Ah, that one. I found description for it via the net:
The seven videos on this brief (42 minutes) disc combine music from Mamoru Oshii's Ghost in the Shell 2 (2004) with recut imagery from the film. The musical styles vary from the jazzy "River of Crystals," sung in English by Kimiko Itoh, to Japanese choral chants. The viewer has a choice of listening in Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, or Digimatic Virtualizer X Enhanced Stereo. The lyrics are available in English, Japanese, and a karaoke version--each syllable lights up as the singer intones it. The visuals include only backgrounds from the feature: pans over streets, helicopter flights over skyscrapers, etc.; the main characters never appear. Anime music fans may enjoy these fragmented clips, but others will wonder why Oshii allowed director Mizuho Nishikubo to cut up his film haphazardly. (Rated 13 and older: brief nudity, grotesque imagery) --Charles Solomon
Unfortunately this position is unavailable in Poland, I think only in web shops like Amazon.

[PL] Może nasz wydawca będzie to miał w swojej ofercie, jak już zakończy sezon drugi GITS SAC :) .
W każdym razie widziałem wczoraj w Empiku sezon pierwszy w pudełku zbiorczym z trójwymiarowym frontem (9 dvd) za 149,90 zł. No i zeszyt Kina Domowego z pierwszym odcinkiem sezonu drugiego. Tym razem jest więcej filmu za tę samą cenę - jakieś 120 minut w 4 pierwszych odcinkach :) .
A w prenumeracie sezonu drugiego (koszt tez 149,90 zł) dają trójwymiarowy front do pudełka z sezonu pierwszego (pudełko otrzymywało się w prenumeracie), gratis wraz z pierwszym zeszytem. Prenumerata ma to do siebie, że zeszyty kosztują tyle co w sklepie, ale są za friko przesyłane pod wskazany adres i zawsze w terminie, więc nie przegapi się żadnego z odcinków :) .

A w temacie pozostałych anime, tak jak jest ze wszystkim, nie uważam aby i w anime wszystko było super. Są pozycje czy serie fajne dla jednych i nudne dla drugich. W Empiku swego czasu widziałem parę takich dla mnie średnio udanych, których świadomie nie kupowałem, np. GTO czy 3x3 Oczy. Być może dla kogoś innego są to ciekawe pozycje, dla mnie tylko średnie.
W domu, oprócz podstawki GITS mam jeszcze filmy: Akira, Appleseed, Ostatni Strażnik Magii, Księżniczka Mononoke i bardziej "młodzieżowe" - Rushuna 1-6, Arjuna 1-7 (szkoda, bo lepsza akcja zaczyna się dziać w ostatnich odcinkach, które oglądałem na pożyczce od Marcy'ego :) . Do tego lżejsze Spirited Away i Final Fantasy, a niedługo mam nadzieję kupię Ruchomy Zamek Hauru, który ponoć daje prawie 2 godziny przyjemności :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Tue, 26. Dec 06, 00:18

szukając stron o One Piece znalazłem fajną stronkę z rzeczami które zostały ocenzurowane/zmienione w wersji amerykańskiej i koreańskiej -> http://opguide.bravehost.com/index.shtml

:D

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Wed, 3. Jan 07, 19:28

Wczoraj skończyłem oglądać pierwszą serię i jestem pod wrażeniem :-)
Początkowo SAC niezbyt przypadł mi do gustu, ale się przemogłem i odkąd zaczął się wątek ze Śmiejącym się człowiekiem akcja zaczęła nabierać tępa. Ostatnie pięć odcinków obejrzałem za jednym zamachem :-D
Ogólnie- miodzio. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu :roll:
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 3. Jan 07, 21:27

A w jakiej wersji językowej oglądałeś? Angielska czy japońska z polskimi napisami (fansub)? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Thu, 4. Jan 07, 18:13

Oglądałem z oryginalnym dźwiękiem i polskimi napisami. Lektora nie lubię (przynajmniej w anime), a angielski też trochę nie współgra z ruchami warg bohaterów- może prócz Tachikom :-).
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

laine
Posts: 12
Joined: Thu, 18. Jan 07, 11:13

Post by laine » Thu, 18. Jan 07, 23:10

Moje ulubione anime to GTO Great teacher Onizuka, ta seria poprostu wymiata. Poza tym GunGrave i Black Lagoon są naprawde niezłe jak ktoś lubi mafijne kilmaty.Balalaika Rules Komrade :D

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 6. Nov 07, 23:29

Wygrzebuję topic, bo odnalazłem perełkę zaiste wartą obejzenia:

Higurashi no Naku Koro ni

Opisując w skrócie, anime przedstawia historię pewnego charyzmatycznego młodziana, który, wprowadza się do zaściankowego miasteczka, i zaprzyjaźnia z "dziewczęcym klubem" z miejscowej szkółki. Sielnka trwa, aż dochodzi do corocznego festiwalu ku czci mejscowego bóstwa. Wtedy na jaw wychodzi przekazywana tylko szeptem historia o wydarzeniach towarzyszących tym festiwalom od czterech lat. Co roku jedna z osób zostawała zamordowana, bądź znikała w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wystarczy obejzeć opening anime, aby pozbyć się złudzeń. Jest to serial mroczny, posępny, i psychodeliczny, ale również trzymajacy się kanonu japońskiego horroru. Napięcie jest budowane stopniowo, a sielanka szybko ustępuje miejsca przerażeniu i zagubieniu.

Dodatkowo na uwagę zasługuje również szczególna konstrukcja serialu. Jest on podzielony na rodziały o szczegolnych dla siebie rolach. Jedne mają tworzyć nowe wątki, a inne zamykać już istniejące.

Jednak odradzam oglądanie tego osobom dość wrażliwym na okrucieństwo. Tutaj nie kryją przemocy jak to zwykle w anime bywa, puszczajac tylko dzwiek, i pokazujac inny fragment planu. A jest to okrucieństwo na poziomie ludzkim, (bo wątpie, aby jakies zwierzęta były tak finezyjne w zadawaniu bólu).

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 7. Nov 07, 20:56

RAFIO wrote:Jednak odradzam oglądanie tego osobom dość wrażliwym na okrucieństwo. Tutaj nie kryją przemocy jak to zwykle w anime bywa, puszczajac tylko dzwiek, i pokazujac inny fragment planu. A jest to okrucieństwo na poziomie ludzkim, (bo wątpie, aby jakies zwierzęta były tak finezyjne w zadawaniu bólu).
Ostrzegam, że polecając innym to anime jesteś bliski naruszeniu punktu 3. regulaminu forum - "treści lub linki związane z zachęcaniem do przemocy, okrucieństwem wobec ludzi".

Link, który zamieściłeś, nie zawiera niewłaściwych scen, ale wystarczy obejrzeć inne filmiki o tym tytule na YouTube (co zdecydowanie odradzam), by nie mieć wątpliwości jak chore jest to anime.

Zdecydowanie odradzam oglądanie tego anime i proszę aby podobne zachęty (nazywanie "tego" perełką jest mocnym przegięciem) nie pojawiały się na naszym forum.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 7. Nov 07, 22:24

Sauron11 wrote:Ostrzegam, że polecając innym to anime jesteś bliski naruszeniu punktu 3. regulaminu forum - "treści lub linki związane z zachęcaniem do przemocy, okrucieństwem wobec ludzi".
Ten punkt regulaminu ma jeden chaczyk: jest bardzo płynny, co umożliwia podciagnięcie pod niego wielu materiałów z tego forum.

Dodatkowo, nie jako przy okazji mgołbym mógłbym wytknąć pewną niekonsekwencję w twym zachowaniu. Zaatakowałeś to anime za brutalnośc, a w topicu obok nie masz wiekszych oporów przed graniem w Painkillera, gdzie nie jesteś już tylko obserwatorem, ale bezpośrednim sprawcą przemocy.
Sauron11 wrote:Link, który zamieściłeś, nie zawiera niewłaściwych scen, ale wystarczy obejrzeć inne filmiki o tym tytule na YouTube (co zdecydowanie odradzam), by nie mieć wątpliwości jak chore jest to anime.

Zdecydowanie odradzam oglądanie tego anime i proszę aby podobne zachęty (nazywanie "tego" perełką jest mocnym przegięciem) nie pojawiały się na naszym forum.
Są gusta i guściki. Ja nazwałem to perełką, bo osobiście uważam, że anime to znacząco wyróżnia się na tle innych. Nie samym okrucieństwem, ale tym, że mimo jego samego, wciąz ma ono "głębię", drugie dno i niesie jakieś przesłanie. Innym powodem był fakt, że anime to zbiera wysokie oceny w serwisach anime się zajmujących.

Natomiast oglądając jedynie "krwiste kawałki" możesz jedynie zbudować sobie błedny obraz tegoż, jako krawej, prymitywnej sieczki.

Wyraziłem wyłącznie własne zdanie. Nie pisałem "musisz to obejżeć", lecz "jeśli lubisz anime i azjatycki horror, to tu masz jedna z lepszych pozycji tego typu". I to wszystko.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Wed, 7. Nov 07, 22:39

Rafio ma racje w sensie, że oglądając fragmenty czegokolwiek dostaje się mylny obraz, bo to są fragmenty które po prostu zapadają w pamięć.

Rafio, ale porównanie Painkillera do dość "mocnego" anime jak to określiłeś jest nieco dziwne... Co innego jakby to była mowa o Postalu czy Manhuncie. Chyba istnieje stopniowanie przemocy : Przemoc dokonywana na potworach, rzeczach nierealnych, nadnaturalnych ogólnie nie zwraca na siebie uwagi. Tam gdzie się masakruje ludzi z dużą ilością krwi wzbudza najwięcej sensacji, później przemoc na zwierzętach. Innymi słowy Painkiller nie wzbudza sensacji.

Jednocześnie trzeba przyznać Sau że trochę nagiąłeś ten punkt "zachęcanie do przemocy" - to na pewno więc odpada. "okrucieństwem wobec ludzi" (swoją drogą dlaczego też nie uwzględniono innych zwierząt? ) To okrucieństwo też jest płynnym pojęciem.

Edit: Dołączyłem do grona które obejrzało parę scenek. Chore... Sau ma więcej racji niż sądziłem na początku. Myślałem że tam jest więcej tajemnicy, dreszczowca niż otwartej jatki i masakrowania (po ilości takich scen fragmentów można ocenić średnią zawartość).... Ale sam Opening moim zdaniem jest fajny i do tego był link xD

Edit 2: Literówki
Last edited by Urban on Wed, 7. Nov 07, 22:55, edited 2 times in total.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 7. Nov 07, 22:45

RAFIO wrote: Jednak odradzam oglądanie tego osobom dość wrażliwym na okrucieństwo. Tutaj nie kryją przemocy jak to zwykle w anime bywa, puszczajac tylko dzwiek, i pokazujac inny fragment planu. A jest to okrucieństwo na poziomie ludzkim, (bo wątpie, aby jakies zwierzęta były tak finezyjne w zadawaniu bólu).
Popatrzyłem na parę scenek, i niestety Rafio, ale oceniam to jako chore.

Heavy Metal jako film animowany ( ktoś jeszcze pamięta ? ) jest krwawy i okrutny, ale stał sie klasyką kina ( scena z rozbitym samolotem została zaliczona do 50 najbardziej przerażających scen w filmach w ogóle ). Wiadomo jednak czego sie po nim spodziewać.

Happy Tree Friends są po prostu głupie - kiedy jeszcze nie były takie sławne, widziałem jeden czy 2 odcinki w sieci i wydały mi się zabawne jako epizod, ale po krótkiej refleksji jak mogą odebrać to dzieci - zmieniłem zdanie. Może zestarzałem się ale uważam że ta bajka nie jest OK.
A ten anime ... podobał mi sie ghost in the shell, podobała mi się Księżniczka Mononoke , podobał mi sie Appleseed. Anime jako część japońskiej kultury zawsze był krwawy i brutalny. Ale to wydaje mi się przesadą, z jednej strony postacie niczym "czarodziejki z księżyca" ( tak jest namalowana ) , z drugiej strony przywiązywanie kogoś do ściany i siekanie nożem ... dla mnie to za mocny kontrast.
Filmy które same epatuję okrucieństwem i dają niewiele więcej, uważam po prostu za nietrafione. Może uważam tak dlatego, że nie obejrzałem do końca żadnej części "Piły " bo po paru pierwszych scenach robiło mi się niedobrze.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 7. Nov 07, 23:18

Pragne zauważyć jeszcze, że w tym anime występuje coś co nazywa się "Story arc's".

Wyjaśnie o na przykładzie: dochodzi do momentu, kiedy dochodzi do konfilktu, a w nastepstwie do przemocy. Potem mija pare odcinkow, i ponownie wracamy do momentu tegoż konfliktu. Ale tym razem ktoś zdążył popukać się w głowę, i do niczego brutalnego nie dochodzi. W ten sposob można wybrać 6 odcinków, i obejzeć najpozytywniejszą historię.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 7. Nov 07, 23:42

RAFIO wrote:Ten punkt regulaminu ma jeden chaczyk: jest bardzo płynny, co umożliwia podciagnięcie pod niego wielu materiałów z tego forum.
Co nie zmienia faktu, że to do moderatora forum należy ocena czy dany post podpada pod punkt regulaminu czy nie. Twój podpada. Ciesz się, że dostałeś tylko ostrzeżenie. Admin Egosoftu, z którym konsultowałem się w tej sprawie, jest zgodny, że Twój post łamie punkt 3 regulaminu. Dalsze dywagacje na temat tego anime są więc bezcelowe.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Wed, 7. Nov 07, 23:53

Rafio, jesteś naszym czołowym forumowym rozrabiaką :wink: :wink: :wink:
I nie podnoś palca, bo władza ci ten palec utnie :) - apropo, ktoś pamięta z kogo to jest cytat ? :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 6. Dec 07, 22:33

Ponownie odgrzebuję temat, tym razem w celach stricte anonsowych ;)

Otóż, od dwóch tygodni wraz z grupą znajomych z rozmaitych for (vide Boto i Mogget) rozkręcamy własne forum o Anime i kulturze japońskiej (ale głównie w kontekstcie tej pierwszej).

Nazywa się ono KireiAnime - Piękne Anime. Ma 13 użytkowników, i 494 posty w 36 tematach, z czego w większość ma już parę stron.

Tak więc zapraszam wszystkich na forum, i zachęcam do rejestrowania i brania aktywnego udziału w dyskusji!

[ external image ]

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Sat, 8. Dec 07, 00:28

Dołączam się do Rafia. Zepraszam wszytkich na to forum zainteresowanych anime :)

Return to “Polskie / Polish Off Topic”