Sprzet - kompy

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 12. Nov 09, 19:21

W moim przypadku pomogły, choć nie do końca (ale znacząco zmniejszyły problem), najnowsze sterowniki do karty graficznej.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 13. Nov 09, 13:50

Hmm mam wrażenie, że u mnie to nie jest powód, najnowsze sterowniki karty mam zainstalowane, ale problem występował zarówno przed jak i po instalacji sterowników.
Poza tym chodzi o samoistne wyłączanie się i włączanie monitora w sytuacji np. jak jestem z dala od kompa, na którym nie są uruchomione żadne programy, albo w ogóle - komputer jest wyłączony, monitor też, ale za parę chwil monitor i tak włącza się sam i wyłącza .
Ostatnio odłączam kabel od monitora po wyłączeniu kompa, w obawie że to jakieś zwarcie i żeby tak nie migał.

Dziwne jest jeszcze, że nie zawsze tak samo się dzieje. Np. wczoraj około 20-tej zaczął wariować po jakiejś godzinie bezproblemowego używania. Potem na 2 godziny był wyłączony, znów go włączyłem i używałem kompa do północy, a monitor działał normalnie.
Nie rozumiem skąd takie fochy.
W sobotę zawożę drania do serwisu...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Sat, 14. Nov 09, 01:10

U mnie z monitorem LCD był nieco inny problem: Gasł. Nie tyle się wyłączał, co gasł. Jakby się przyjrzeć to monitor wtedy ciągle wyświetlał treść ale nie podświetla tego. Poza tym kiedy jeszcze działał (przestawał pod koniec co minutę od włączenia) wyraźnie było widać różnice w podświetleniu różnych części ekranu (im wyżej tym ciemnej).

Inna sprawa, to może być listwa zasilająca, może tam są jakieś wahania? Mój monitor źle znosi jak jest podłączony do pewnej listwy u mniej pod biurkiem (w sumie diodka na niej też miga :roll: ) albo do tej samej co drukarka.

Inne pytanie to jak stary/nowy to jest monitor...

Tak czy inaczej daj znać co w serwisie powiedzą. (będzie na przyszłość jak ktoś napotka podobny problem)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 17. Nov 09, 15:49

W serwisie jeszcze nie byłem, bo od zeszłego piątku problemu z monitorem jakby nigdy nie było, ani razu nie doświadczyłem opisanych przeze mnie zjawisk. Wprawdzie żeby wyłączyć nadal muszę użyć przycisku włączenia i jakiegoś innego obok, ale nie gaśnie już sam i nie zapala się jak wcześniej.
To było po tym jak w sobotę rano stwierdziłem na głos, że poczekam jeszcze z tydzień i potestuję. Może usłyszał, bo stał obok, i postanowił się poprawić :roll: .

PS. monitor jest względnie nie-stary, ma skończone 2 i pół roku.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 5. Oct 10, 11:06

Na Allegro pojawiła się aukcja z kup teraz na rzekomo nowe pudełkowe joye Logitech Attack 3 za 29 zł. + przesyłka. To faktycznie 1/2 - 1/3 ceny sklepowej. Sądzicie, że warto kupować, czy to jakaś lipa, może kradzione sprzęty? Linka nie podaję, bo nie wolno, ale łatwo aukcję znaleźć.

Poszukuję własnie tak taniego ale nowego joya do X3:TC, którego niedawno zanabyłem i właśnie się rozkręcam. Biurko mam małe to tylko taki mały joy się zmieści :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 14. Nov 10, 22:16

No wlasnie, dobry bylby to joy do X3 ? Te, o ktorych mowi S11 sa caly czaS na allegro, a sam bym chetnie sprobowal polatac na czyms innym niz mysz. Ktos co poelci/podzieli sie wrazeniami ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 2. Dec 10, 19:53

Sam kiedyś latałem na tym joyu (Attack3), ale spyliłem go potem BQB, jak dostałem Saitka X45 :roll: . Niestety Saitek poszedł był do nowego właściciela, bo tak duży zestaw nie zmieściłby się w moim nowym mieszkaniu, a Attack3 jest relatywnie mały i ma nawet miękko działającą przepustnicę. Sam więc polecam Attacka3, w X2 latało się na nim wprost rewelacyjnie. Żadnych zastrzeżeń :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 30. Jul 11, 13:09

Sauron11 wrote:Na Allegro pojawiła się aukcja z kup teraz na rzekomo nowe pudełkowe joye Logitech Attack 3 za 29 zł. + przesyłka. To faktycznie 1/2 - 1/3 ceny sklepowej. Sądzicie, że warto kupować, czy to jakaś lipa, może kradzione sprzęty? Linka nie podaję, bo nie wolno, ale łatwo aukcję znaleźć.

Poszukuję własnie tak taniego ale nowego joya do X3:TC, którego niedawno zanabyłem i właśnie się rozkręcam. Biurko mam małe to tylko taki mały joy się zmieści :).
Wracam do dawnego tematu, te joye o ktorych pisales wowczas to byla jakas lipa. Prawdopodobnie podrobki badz druga kategoria (odrzuty z produkcji). Dzis tez joye nawet na allegro chodza za 75-100 zl, zas w sklepach okolo 100 zl.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 29. Aug 11, 16:29

Ja kiedyś grałem na Padzie w X, ale to nie to samo co myszka + klawiatura. Nie wiem czemu, ale jakoś na Joyu gorzej mi się gra. Zdecydowanie preferuje myszka + klawiatura.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. Oct 11, 21:22

Jeśli o mnie chodzi, to odkąd porzuciłem grę w iksy, nie mam w mieszkaniu żadnego joya. Jakbym wrócił do iksów (a coś mnie nęci TC ostatnio), to pozostanie mysz+klawisze i może będzie się dało grać :).



A tak BTW. czy ktoś z obecnych może polecić dobrej klasy sprawdzony laptop/notebook w cenie max do 1700 zł. Z prockiem dwurdzeniowym Intela, 3 GB RAM, grafiką niezintegrowaną, przeznaczony głównie do internetu, office'a, filmów a'la Youtube i dvd, zdecydowanie bez opcji gier.
Bez wodotrysków i najnowszej technologii, taki zwyczajny komp do pracy i zabawy dla starszych państwa :).[/b]

Edit: Laptop już jest, więc polecenia zbędne ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SFDrake37
Posts: 1
Joined: Thu, 17. Nov 11, 19:32
x3tc

Post by SFDrake37 » Thu, 17. Nov 11, 20:55

Hello, nigdy nie grałem na joyu ( chyba że jakieś 20 lat temu na Atari./... ale pewnie to się nie liczy :D )
Gram w każdą grę na klawiaturze i myszce- przynajmniej jakoś panel sterowania klawiatura odzwierciedla ale tak się dziś zastanawiałem nad specjalną klawiaturą do X3-CT - taka w kształcie lit. C która by mnie otaczała i dawała pełną kontrolę nad wszystkim- trochę tqaki Star Trek, ale... mówięWam- kiedyś coś będzie takiego do kupienia :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 24. Nov 11, 12:22

Ciężko byłoby spamiętać wszystkie klawisze i kombinacje :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 18. Jan 12, 09:16

Ktoś się może orientuje, czy na nowym laptopie z zainstalowanym "salonowo" Windows 7, 64bit (wersja oem bez płyty), można zmienić system na WinXP Home 32bit? Pytanie nie tyle o sens takiej zamiany (w moim przypadku jest to awersja do siódemki, chyba z wzajemnością), co o możliwości i jak to ewent. można zrobić? Format C: + instalka XP-ka wystarczy czy może siódemka jest jakoś "osadzona" na stałe w nowych laptopach?? Pytam jako laik :oops: .

A drugi problem, to w nowym lapie mam zainstalowany IE 9.0, którego 95% opcji menusów jest w jęz. angielskim. Z kompa korzystają moi rodzice i chciałbym aby IE był po polsku. Próbowałem ściągać ze strony Microsoftu wersję aktualną IE 9.0 PL na 64 bit, ściągnał się, ale nie chciał zainstalować, wywalił info, że nie może, bo jest już nowsza wersja zainstalowana.
Próby ustawienia języka menusów z poziomu menu nic nie dały, nie ma takiej opcji. Język w kompie jest ustawiony oczywiście jako polski. Irytujące, że w tym samym menu są opcje po polsku i po angielsku, przy czym te polskie są pojedyncze, a większość w angielskim. Nie mam pojęcia co więcej można zrobić.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 18. Jan 12, 12:31

Instalacja samego XP na nowym lapku, to problematyczna sprawa. Mozna probowac instalowac XP na wirtualnym dysku, ale i tu jest duzo cyrkow z instalacja by wszystko dzialalo jak nalezy.
Tez mialem ten dylemat i sprawe odpuscilem. Jak chcesz czytac to google - xp jako drugi system.
Jak nie mozesz sie przyzwyczaic do nowego wygladau wlacz sobie klasyczny styl windows. Co do IE to wyrzuc to dziadostwo i zaintsaluj inna przegladarke.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 22. Jan 12, 13:10

No tak, nie pomyślałem o instalce Firefoxa :oops: .
A co do siódemki - w którym miejscu, tak łopatologicznie, trzeba włączyć ten klasyczny styl windows?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 13. Aug 12, 19:39

Przymierzam się do kupna nowego lapka do domu. Nie będzie przeznaczony do gier, bo od tego jest stacjonarny piecyk, a przynajmniej nie do gier najnowszej generacji (może odpali jakieś Wormsy albo Kangurka Kao i Tajemnicę Wulkanu ;) ). Ma być do netu, office'a, filmików z youtube'a, muzyki, dvd itp biurowych zadań. Oczywiście wersja rozwojowa, żeby wystarczyła na najbliższe parę lat.
Mogę przeznaczyć max 1500 zł. ale chętnie bym zaoszczędził parę stówek, więc im mniej tym lepiej :).
Z poszukiwanych już na Alle modeli najbardziej jak dotąd podoba mi się ten LENOVO B570 2x2.2GHz 4GB 500G HD3000. Nie wiem czy dobrze podchodzę, taki konfig mniej więcj wydaje się optymalny. Czytałem co nieco o karcie HD Graphics 3000 i opinie generalnie są ok. Nie wiem niestety jakie są słabsze i mocniejsze strony zestawu, albo co ew. zmienić...
Co sądzicie o w/w, możecie zaproponować jakieś lepsze lapki za max 1500 zł.?
Może być wersja bez system operac., ale i tak wygląda, że wszystkie z poziomu max 1500 zeta nie ma systemu.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 14. Aug 12, 13:08

Procek chyba da sobie rady z filmami HD, widze spory dysk, 4 gb ramu. Na tej zintegrowanej grafice to raczej nie popgrasz w w jakis nowsze tytuly, obawiam sie ze nawet z X2 moga byc problemy. Do prac biurowych, internetu to wystarczy, az nadto. Osobiscie szukalbym czegos z nie-zintegrowana karta, aczkolwiek obawiam sie ze w tym przedziale cenowym za duzego wyboru nie ma.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 15. Aug 12, 17:26

Z grafiką właśnie mam spory problem, bo z prockiem to chyba łatwiej - na poziomie 1500 zeta wypada Intel I3, na poziomie 2000 zeta I5 itd. (AMD'ków nie biorę pod uwagę), ale w kartach do nowych kompów kompletnie się nie orientuję. Zatrzymałem się na etapie GF8800/9800, dalej już nie wiem.
Np. jak dojść która karta graficzna do lapków jest mniej więcej odpowiednikiem karty w stacjonarnych piecykach, np. która z mobilnych odpowiada mojej 8800GT, abym mógł na lapie pograć w Skyrima czy tanki (choć nie planuję ale wtedy miałbym jakąś większą orientację).
Zauważyłem też, że być może kupno lapka do 1500 zeta bez systemu operacyjnego może się nie opłacać, bo w zestawach za ok.2000 zł jst znacznie szerszy wybór. Mają lepszą grafikę, więcej ramu, lepszy procek, a ponadtooryginalny system i jakąś namiastkę Office'a, a to wszystko za +500 zł. Muszę więc to jeszcze przemyśleć :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 16. Aug 12, 11:28

Karty mobile sa generalnie slabsze niz leciwe, lecz wciaz mocne karty do kompow stacjonarnych np 9800GX, GTS250 czy HD4850.

Musialbys zrobic porownania kart. Ta strona moze sie przydac w tym celu http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html

Osobiscie dodam, ze laptopowa konfiguarcja jaka znam moj sony vaio vpc; proc i5 2,5GHz, 4gb ram, grafika ati 5650 1gb wystarcza by cieszyc sie plynna gra w wiekszosc gier jakie sie dotychczas ukazaly na pc! X3TC na full detalach z lekkimi przycinkami przy wielkich bitwach.

Unikac kart typu gt130, gt210, gt320, gt420 i wszelkich tego typu mutacji. To sa slabo wydajne karty, nie nadajace sie do niczego. Pchane w lapkach w cenach 1500-2500 zl.

Ogolem nie jestem fanem grania na laptopach, poniewaz nie lubie slepienia w male blyszczace ekraniki, przy huraganowym szumie i piekarnikowym zarze wydostajacym sie spod obudowy malego urzadzenia.

Od gier jest domowy pecet posiadajacy wlasciwe chlodzenie, wyciszenie, mocna grafike i odpowiednich rozmiarow ekran.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 16. Aug 12, 13:59

Dzięki za super przydatnego linka, porównanie kart to to czego mi brakowało :).
Przepatrzyłem kilkadziesiąt lapów w cenie do 1,5 i 2 tys. zł, podstawowo z prockami I3-I5, 4 GB RAM i dyskiem 360-500 GB, oraz systemem W7 Home. W kartach grafiki dużego wyboru nie ma, ale zauważyłem, że w lapach nawet do 2 tys. zł. najczęściej pojawia się karta grafiki Intel HD Graphics 3000, która w zestawieniu z linka jest w słabszej klasie (268. miejsce). Czasem (rzadko) występuje karta AMD Radeon, np. HD 7450M z klasy niższej średniej (232. miejsce), pytanie tylko czy taki komp to okazja, bo jest rzadka wśród innych lapów silniejsza karta czy lepiej omijać z daleka (bo np. grzeje się nawet przy przeglądaniu filmów, albo jest głośna). Przykładem lapa za max 2 tys. jest ten HP Pavilion - myślisz że taki konfig może być optymalny (70% biuro/30% filmiki hd i czasem jakaś mniej wymagająca gra)?
Opinii pozytywnych o HP Pavilion jest niestety mniej niż negatywnych (że ogólnie Paviliony nie są do końca udane, czy to prawda?), o ile wierzyć anonimowym opiniom w necie (wiadomo, każda sroczka swój ogonek chwali), pytanie jednak czy zasadnie?

Mógłbyś zapodać wg Ciebie najbardziej optymalny konfig lapa w cenie do 1500 i do 2000 zł? Polecany producent, seria, ewentualnie ergonomia użytkowania, zużycie energii, wydajność baterii, głośność pracy, ciepło. Kurczę, tyle danych a w necie mało rzetelnych opinii o laptopach, testy też nie dają pełnego obrazu w temacie kupić czy nie kupić.
Każda porada będzie niezwykle cenna :).


PS. z tym Skyrimem na laptopie, o którym wspomniałem poprzednio - zagalopowałem się oczywiście, musiałbym nie wiem jaką kartę wstawiać. Więc póki co trzymam się tego 70%biuro/30%HD :)
Last edited by Sauron11 on Thu, 16. Aug 12, 14:53, edited 2 times in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”