Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 6. Oct 12, 12:07

Gdyby nie to że mam już Civ5 to bym sobie kupił X-coma. A tak to mi się na razie nie śpieszy, zbyt dużo gier ostatnio wyszło które mnie interesują i czekają na swoją kolejkę (Borderlands, Torchlight, Anno 2070-dodatek). A i tak obecnie mnie wciągnęło Guild Wars2 to reszta leży. Zastanawiam się także nad tą grą "Crusader Kings II: Mroczne Wieki" i nie wiem czy ona nie wygra z X-com. :P
Sauron - z tego co słyszałem są zmiany które nie wszystkim się podobają ale podobno się gra przyjemnie. Ale czy to jest stare UFO, czy tylko gra która się podpina pod serie - to jest ciekawe bo wg mnie to ta druga opcja. Jest trochę liniowa, bo fabuła jest ta sama. Są tylko poboczne misje generowane, ale jak dużo jest tych misji to nikt jeszcze nie wie. jest okrojona sfera rozbudowy baz i zarządzania nimi. I najważniejsze masz tylko jedna baze. Są już dostępne DLC, które pozwalają na zmianę umundurowania żołnierzy (Simsy?). Więc wolę poczekać dłuższy okres i poczytać opinie ludzi, bo jak na razie to niezbyt mnie ona do siebie przekonuje. A znając realia to warto poczekać przynajmniej do pierwszego patcha. :P
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 8. Oct 12, 16:43

Nie Sauron a Sorkvild ;)
Btw. chyba spróbuję opchnąć swój kod do Borderlands2, który dostałem w pudle z kartą Nvidii. Grę ściąga się chyba przez link ze strony Nvidii. Pytanie czy sprawdzana jest karta przy instalce i ta wersja może iść tylko z ta kartą czy ktokolwiek może ten kod wykorzystać, jak myslicie?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 8. Oct 12, 17:10

Kajdorf wrote:Gdyby nie to że mam już Civ5 to bym sobie kupił X-coma. A tak to mi się na razie nie śpieszy, zbyt dużo gier ostatnio wyszło
Przeciez zawsze mozesz go sprzedac albo wymienic sie z kims na cos innego. :)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 11. Oct 12, 10:39

Pierwszy zakup na muve zakonczony sukcesem. Nawet fajny sklep, maja duzo wlasnych promocji. Wlasnie kupilem nowego Deus Ex'a za 17 zl, taniej niz podczas promocji na Steamie byl.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 11. Oct 12, 22:26

Gratuluje szczescia :) Ja od 6H probuje wejsc na strone kupic Anno2070 i dostaje '503 Service Unavailable' szału można dostać.

Ale dobrze, że mam X-coma. Zebrał dobre recenzje, a w demku byly tylko dwie misje i za duzo powiedziec nie moge, ale taktycznie jest ok. Super się eliminuje sectoidów i ich kolesi ;)

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 12. Oct 12, 09:33

Cd Projekt wystartowal ze swoja platforma CDP.PL Z tego co zauwazylem z reklamowki to oferuja 50% rabatu na start, zas ich sztandarowy project czyli Wiesiek II w cenie 29 zl.

W sumie wszystko fajnie, ale od wczoraj nie da sie wejsc na ich strone :/ Probowalem o roznych porach z uporem maniaka i nie udalo mnie sie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 12. Oct 12, 10:31

Dziś już można, właśnie byłem.
Z hitów, to większym jest chyba Teenagent z 1994 roku. Gierka na czasie, znikające z banku sztabki złota, zupełnie jak z AmberGold ;).

Ja za Wieśka z widokiem z TPP nie dałbym nawet 29 zł., chyba że ma też opcję FPP, dotąd nie interesowałem się Wieśkiem chyba przez tę słabiznę, telewizyjny serial :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 12. Oct 12, 15:52

Wciaz niestety nie da sie wejsc. Z tego copisza ludzie - nikt nie moze wejsc. Miala byc wielka premiera, a jest zwyczajna kapa.

Ps. Suaron polecam poczytac pierwszy tom opowiadan "Wiedzmin" lub zasignac o pierszy tom sagi czyli "Ostatnie Życzenie", od ogladania filmu raczej bakcyla nie zlapiesz a sie zniechecisz. O dziwo serial byl nieco lepszy niz film :O
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 12. Oct 12, 16:14

Nie wiem w czym problem, wchodzę w pracy bez problemu :).
www.cdp.pl lub https://cdp.pl/
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 13. Oct 12, 00:21

Kupiłem sobie jednak XCOM. Polska wersja. Głosy to masakra. Jak do tej pory byłem zawsze za polskimi wersjami tak teraz rozumiem narzekaczy. Ze tak powiem: plastikowe i bez akcentu. Zero emocji.

Pierwsza misja zaliczona. Mam nadzieję, że potem będzie lepiej bo mapka jest strasznie mała.

No i czekam na odp w sprawie DLC. Klucz do Civ5 chyba uziemiony, bo był podpięty pod punkt pod nazwą DLC i wyświetla mi się że aktywowany produkt już mam na koncie. :evil:
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 13. Oct 12, 11:28

Nie wiem dlaczego nie moge wejsc na ten pieprzony cedeprojekt!!! :evil:

Resetowalem cookies, polaczenie, probowalem z roznych przegladrek i kicha, podczas gdy jeden czy drugi kumpel bez problemu wchodzi w dodtaku majac net z tego samego providera.

Probowalem tez ze smartfona dostaje wiadomosc , ze serwis jest dostepny tylko z Polski :evil:

Chrzanie to, zas Wiesiek 2 bedzie na Steamie w swieta za darmo pewnie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 13. Oct 12, 12:04

Sorkvild wprowadzili rejonizacje i tylko osoby z Polski mogą z tej oferty korzystać. Kolejna lipa jak dla mnie, bo jest sporo osób które wyjechały z kraju.
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie podpięli starych profilów. Mam tam konto od 2002 roku z ładną kolekcją gier. Więc znowu mam nabijać sobie lojalność? Bez sensu.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 13. Oct 12, 13:57

Sek w tym, ze jestem w kraju i dostaje taki komunikat
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 15. Oct 12, 06:40

Kajdorf wrote:Kupiłem sobie jednak XCOM. Polska wersja. Głosy to masakra. Jak do tej pory byłem zawsze za polskimi wersjami tak teraz rozumiem narzekaczy. Ze tak powiem: plastikowe i bez akcentu. Zero emocji.
Mam takie samo wrazenie. Chyba bede gral w wersji eng, bo w polska nie da sie grac :)
Pierwsza misja zaliczona. Mam nadzieję, że potem będzie lepiej bo mapka jest strasznie mała.
Pozniej sa niewiele wieksze. Podobno baza obcych i terror site beda wieksze.
No i czekam na odp w sprawie DLC. Klucz do Civ5 chyba uziemiony, bo był podpięty pod punkt pod nazwą DLC i wyświetla mi się że aktywowany produkt już mam na koncie. :evil:
U mnie tez nie dziala ten dodatkowy klucz z Civ5, ten wlasnie pod nazwa DLC. U mnie pisze, ze niepoprawny format klucza.
Pisales z tym do muve? Odpisali cos?

P.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 15. Oct 12, 16:58

bufi wrote: U mnie tez nie dziala ten dodatkowy klucz z Civ5, ten wlasnie pod nazwa DLC. U mnie pisze, ze niepoprawny format klucza.
Pisales z tym do muve? Odpisali cos?

P.

Jak na razie cisza. Byłem u nich na forum i oni sami nie wiedzą dlaczego. Już kilka osób o tym pisało. Powiem tak: pierwszy raz widzę aby ktoś tak szybko z suportu działał na reakcje graczy. Tutaj mają dużego plusa u mnie w stosunku do CDP gdzie on od pewnego czasu idzie na dno. Ja to zastanawiam się nad tym czy to nie wina ze strony steama, bo on nie wyświetla żadnych DLC dostępnych dla tej gry. Jest jedynie info jak odblokować super herosów.

Klucz mi działa, ale ja mam już Civ5 wcześniej zakupioną i zainstalowaną, dlatego mi się wyświetla ze już mam ten produkt aktywny. No ale nie jako DLC tylko CIV5. Zastanawiam czy klucz będzie dalej działał. Myślałem ze może go sprzedam kumplowi na osiedlu bo kiedyś chciał sobie grę kupić. A tak to trzeba będzie sprawdzać od razu przy instalacji i dopiero wtedy się rozliczyć :P
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 15. Oct 12, 20:12

Kajdorf wrote:[... zastanawiam się nad tym czy to nie wina ze strony steama, bo on nie wyświetla żadnych DLC dostępnych dla tej gry. Jest jedynie info jak odblokować super herosów.
Prawoklik w bibliotece na XCom -> wyswietl dostepne DLC.
Powinno sie pokazac:

XCOM: Enemy Unknown - DLC1

Ten dodatek byl zawarty w 'pierwszym' kluczu i byl aktywowany natychmiast.
Klucz mi działa, ale ja mam już Civ5 wcześniej zakupioną i zainstalowaną, dlatego mi się wyświetla ze już mam ten produkt aktywny.
Wlasnie tak chcialem sprawdzic. Bo tez mam CIV5, i wpisanie podobnego
klucza powoduje info, ze :posiadasz juz ten produkt.
A mi wyskoczylo; niepoprawny format klucza.

P.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 15. Oct 12, 20:57

bufi wrote: Prawoklik w bibliotece na XCom -> wyswietl dostepne DLC.
Powinno sie pokazac:

XCOM: Enemy Unknown - DLC1

Ten dodatek byl zawarty w 'pierwszym' kluczu i byl aktywowany natychmiast.
Mam już maila zwrotnego.
DLC jest wbudowany od razu w grę. Nic nie trzeba dodatkowo aktywować. Jeśli masz w opcjach dostosowania żołnierza aktywne menu "dodatek" (jest ona nad "kolor pancerza") to DLC działa.
Ja sprawdzałem na prawym menu, przy ogólnym spisie. A tam nic się nie wyświetla. No to przynajmniej już to jest jasne. Żle sformułowany email, i moim zdaniem kiepski opis tego DLC. Druga sprawa to ten dodatkowy żołnierz. Chyba chodzi o to:

Using certain soldier names in XCOM: Enemy Unknown will activate XCOM Heroes - pre-designed super soldiers such as Sid Meier and Ken Levine. Before activating a Hero, a pop-up will warn you that they're too damn amazing to allow you to continue the game with achievements turned on, and you cannot modify a Hero character after summoning it. If you decide to use one, do avoid killing him with some bull-headed tactical screw-up -- we'd kind of like BioShock Infinite to be finished.
The currently known XCOM Heroes are below - if there are more, someone will surely find them soon.
Sid Meier
Ken Levine
Joe Kelly
Otto Zander
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 23. Nov 12, 01:20

Są promocje na steamie, gamersgate i muve.
Jesienna wyprzedaż. Pare tytułów w dobrej cenie można wyhaczyć.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 23. Nov 12, 16:03

PlanetSide2 wygląda ciekawie. Ale czy faktycznie jest to 100% bezpłatne czy tak w World Of Tanks, premiowane konta za kasę, a reszta za frajer?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 24. Nov 12, 14:01

Oplaca sie jedynie brac to co jest -75% i wzywz. 50% stalo sie juz dla wielu gier 'stala promocja' ;) Mysle, ze warto uciulac troche grosiwa na okres swiateczny, bo tam beda naprawde duze obnizki i bedzie mozna lyknac naprawde wielkie i znane tytuly za mala kasa.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish Off Topic”