Z cyklu - Polecamy filmy sci-fi :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 13. Jun 07, 11:00

Bodaj 5 godzin trwać miałaby ta wersja reżyserska. Jeśli to istotnie byłoby tak długie i tak dobre jak oryginał kinowy widowisko, to na pewno znalazłoby się w mojej skromnej kolekcji :D . Wersja kinowa ma super klimat, ale ta późniejsza odcinkowa odświerzona wersja, którą oglądałem na płytkach z wypożyczalni - tragiczna, zupełnie nieklimatyczna, jakaś taka nijaka i bez polotu.
Do petycji się dopisałem :) .

Btw. które sceny ze Starship Troopers użyte były w Impostorze, jakoś nie kojarzę takich wspólnych powiązań.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Wed, 13. Jun 07, 13:25

O ile dobrze pamietam na wstepie jest "historia" wojny - i w tle lecą ujęcia ze StarshipT ... chyba te ze zniszczenia miasta asteroida , no i oile mnie pamiec nie myli ( a moze tak) to kostiumy chyba tez buchneli ze Starship ... widac budzet ich ograniczal.
A co do Diuny to zgadzam sie to wlasnie Lyncha ma ten klimat ... i jak czerwie lub freemeni to wlasnie ci.
P.S. Gdzies czytalem info ze przymierzaja sie do krecenia nowej Diuny - zobaczymy.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Thu, 14. Jun 07, 08:41

Diuna to trudny temat - ze wzgledow klimatycznych ( :lol: pustynia te sprawy ;) ) i ograniczenia czasu filmu - tam jest mnogosc niuansikow ktorych brak dla fana dyskwalifikuje film. Traktowanie natomiast po " lebkach" zabija wartosc calosci - ktos kto takie cus obejrzy nie siegnie po papierowe wydanie :(.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 14. Jun 07, 11:42

Ale po grę jak najbardziej :)


Mówię o II części oczywiście i wiem, że się znajdą zwolennicy 1, ale tak już z fanami Duny jest, że co do części 1 i 2 gry nie mogą się pogodzić :D

Normalnie ile się spędziło dni nad tą fantastyczną strategią, ile się naprzeżywało :P.


A co do filmu, to, tak, oglądałem, ale jakoś mnie nie pociągnął zbytnio, może jak Dyoda napisał, ta najświeższa wersja w produkcji, będzie jakaś taka bardziej klimatyczna, a zarazem lepiej strawna dla fanów książki :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 14. Jun 07, 12:24

Mi się w takich filmach jak Diuna kinowa podobają pokręcone i przez to fajne zestawienia (bedące na pewno skutkiem ograniczonego budżetu lub choćby stylu samej epoki, w której film nakręcono), np. super technologie pozwalające skakać w odległe zakątki wszechświata nie ruszając się z miejsca, z ubiorami jak z wieku osiemnastego czy dziewiętnastego naszego świata lub sylwetkami ornitopterów wyglądających jak krzyżówka starego tramwaju z lotnią albo pojazdem Tytusa :) . Podobnież w filmie "Krew Bohaterów" - w epoce po wojnie atomowej, gdzie ludzkość żyje głównie pod ziemią, ludzie-vipy noszą się staromodnie ale wytwornie, a pozostali w lachmanach. Bardzo mi się takie zestawienie podoba :D .
Last edited by Sauron11 on Thu, 14. Jun 07, 22:35, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Thu, 14. Jun 07, 20:26

Z tym tramwajem trafiles w sedno :D

Co do Diuny to przeczytałem wszyskie ksiązki - i szczerze powiedziawszy po obejzeniu filmu czytalem znowu i nabrało to wszysko jakiegos wiekszego kolorytu :D , stało sie jakos bardziej znajome.

Co do "Krwi Bohaterów" - mam pytanko bo widzialem dwie wersje tego filmu, tzn. roznily sie zakonczeniem, w jednej byla scena opuszczania miasta przez R.Hauera ... moze jest jakas inna wersja ? (Diectors Cut) bo film tez klasyka, trzymam w swoich zbiorach (niestety VHS) ale tą wersje krótsą

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 14. Jun 07, 22:42

Ja właściwie to nie pamiętam dokładnie zakończenia "Krwi Bohaterów". Po tym jak wygrywają mecz z ligą i po kolei otaczani są przez tych vipów (kurcze nie wiem jak ich nazwać :wink: ), Sallow chyba się oddala, ale nie pamiętam sceny jak opuszcza miasto. Jakoś tak film zwalnia, pojawia się klimat euforii i koniec :) .
Btw. fajną facjatę ma ten Gonzo, gdzie oni znajdują takich aktorów... Normalnie człowiek-słoń :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Fri, 15. Jun 07, 07:47

Co do aktorów z "wymagana" twarzą do roli to dla mnie nr 1 to Ron Perlman - "Walka o Ogień" (pewnei mógł by grać bez charakteryzacji), i "Imię Róży".
Jedni mają talen, inni wygląd :D

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Sat, 16. Jun 07, 20:36

:D a jeszcze inni sa i mlodzi i bogaci :). Takie zestawienia o ktorych mowi (pisze) Sau to znaczne ograniczenie kosztow nie mowiac ze nie kazdy ma wyobraznie jak Giger :). Mi podobaly sie wszystkie ogladniete wersje Diuny. Moze to dlatego ze i tak wole ksiazke :).

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 18. Jun 07, 23:17

Uwaga!

W niedzielę na polsacie leci... SOLARIS ;)

Nie mam jednak pojecia co do godziny ;)

EDIT:

Solaris leci na polsacie jutro (tj. w sobotę), o 22:54 na polsacie ;)

Return to “Polskie / Polish Off Topic”