Zlikwidowali "napisy.org"

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

MikeS
Posts: 288
Joined: Sat, 26. Mar 05, 15:59
x3tc

Post by MikeS » Thu, 31. May 07, 22:16

koniczynka wrote: Czytam zarowno stwierdzenia jednej i drugiej strony (nie na Tym forum) i jak zauwazam obie traktuja one prawo wybiorczo w sposob dla nich najkorzystniejszy co jest zrozumiale. Dla mnie najbardziej smutne jest to ze maja taka mozliwosc ze wzgledu na zbyt rozbudowane mozliwosci interpretacyjne.
Tutaj tkwi największy szkopuł- każdy może interpretować prawo na swój sposób, czego efektem są różne "kwiatki" prawne
Sir Fred Hoyle wrote: Space isn't remote at all. It's only an hour's drive away, if your car could go straight upwards

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Fri, 1. Jun 07, 05:59

:) dzis Dzien Dziecka - jade radoche dzieciakom sprawiac - skrobne cos wiecej w poniedzialek :).
Heh - Wszystkiego najlepszego kochani dla Was i Waszych pociech - w koncu kazdy z nas jest w glebi duszy Dzieckiem :)

/edit i tak z poniedzialku zrobil sie wtorek a ja nadal bez czasu. :(. Uwazam ze samodzielne tlumaczenie i darmowe udostepnianie tego powinno byc legalne. Sadze ze prawa autorskie powinny obowiazywac 5 lat, a prawa patentowe maxymalnie 10 lat. To tak w skrocie i jest to moje prywatne zdanie. Czy serwis napisy.org naruszyl prawo ? nie wiem nie jestem kompetentny by o tym rozstrzygac. Wg mnie natomiast w mysl obowiazujacego prawa i przy odrobinie zlej woli spokojnie mozna ich skazac. W Polsce niestety przestalo obowiazywac domniemanie niewinnosci - to skazany ma udowodnic ze jest niewinny i nie jest wielbladem.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”