The Elder Scrolls V: Skyrim

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. Dec 11, 20:53

ergo: dzięki za podpowiedź :)

klarix: nie bardzo rozumiem :oops: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 28. Dec 11, 14:08

@ergo: Tu nie chodzi o Brynjolf'a, bo jego nie trzeba do main quest. Sauron11 pisze o Esbern, którego znalazł, ale jeszcze nie podał mu ręki.
Sauron11 wrote:Odnalazłem owego człowieka w norach ale za Chiny ludowe nie chce mi otworzyć drzwi do swej celi, nie podaje też żadnej wskazówki :( .
Tą wskazówkę podała Ci Delphine - to co pisałem u góry [ external image ]

klarix

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 31. Dec 11, 10:25

Aha, o tego chodzi ... :)

Faktycznie, można użyć hasła, lub - mając wysoką perswazję (speach) - też da się go przekonać :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 31. Dec 11, 14:02

Hmm chyba wysoką retorykę? Nie wiem jak mam go przekonać, gdy klikam na drzwi jego celi, otwiera się taki lufcik i Esbern mówi tylko coś, że nie otworzy itp. po czym lufcik się zamyka. Nie ma opcji dialogowych do wyboru, które by pozwoliły użyć retoryki..
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 1. Jan 12, 01:53

Sauron11 wrote:Nie ma opcji dialogowych do wyboru, które by pozwoliły użyć retoryki..
Bo już Cie poznał i nie lubi. Widocznie wybrałeś przed tym jakąś podejrzaną opcję.
Weź stary save game.

klarix [ external image ]

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 1. Jan 12, 10:59

Spróbuj wcześniej pogadać z barmanem w kwaterze głównej gildii złodziejów.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 1. Jan 12, 13:33

Mam nadzieję, że nie o savy się rozchodzi, bo nie wiem jaki miałbym wgrać, mam ich ze 200 i nie wiem, w którym byłyby te dobre opcje :roll: .
Spróbuję popytać w Gildii, właśnie jestem na etapie robienia dla nich różnych zleceń. Bo Ulfric już dawno gryzie ziemię :).

Btw. zauważyłem jakby niedokładną synchronizację gry ze Steam, tzn. statystyki wykonanych questów Steam nie zapisuje na liście dokonań, mam np. kowalstwo na 100 pkt czyli 1 cecha na max i na Steam wciąż jest to opcja do zdobycia...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 1. Jan 12, 13:59

Jeśli modowałeś grę, osiągnięcia nie sa przyznawane.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 1. Jan 12, 20:41

Nie modowałem jeszcze, mam w 100% czystą wersję :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 9. Jan 12, 21:57

Problem z Esbernem jest niestety większy i rozwiązanie to więcej niż wczytanie sejwa, to jakiś bug w grze. W necie jest instrukcja co robić, ale u mnie i tak nie działa :(. Jak dalej nie będzie skupię się po prostu na wszystkich wątkach pobocznych, a wątek główny podejmę w całości grając kiedyś od nowa inną postacią (będzie to mag bitewny z bronią dwuręczną :) ).
Last edited by Sauron11 on Wed, 18. Jan 12, 09:31, edited 1 time in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 10. Jan 12, 00:53

mag bitewny ze bronią dwuręczną - ten patent slabo wychodzi w grze, bo albo rabiesz oburacz albo rzucasz czary. Pancerz to nie problem dla maga nawet ten ciezki, ale bron dwureczna niezbyt pasuje. Kierowalem swa postac w te strone, lecz nie bylem usatysfakcjonowany rezultatem.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 10. Jan 12, 09:28

No patrzaj no się, a myślałem, że hamerykę odkryję :D.
Myślałem nad taką postacią właśnie aby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, magowie bitewni w Skyrim jak jeden mąż wszyscy mają jedynie zwykłe sztylety, nawet nie zaklęte, a ładny sztylecik szklany mam teraz grając Argonianinem. Mam ochotę rozwijać równolegle magię bitewną, lekki pancerz i właśnie dwuręczne miecze, topory, młoty.

Póki co inne cuś mnie trapi, mam poziom 48, rozwinięte statystyki, dużo zadań wykonanych, dużo krzyków odkrytych, około 25 smoczych dusz, ale wciąż posługiwać się mogę tylko dwoma krzykami - trąbą powietrzną i podmuchem. Nie mogę wciąż przejść wątku głównego, z tym Esbernem i mam nadzieję, że nie jest to ze sobą powiązane :? ...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 10. Jan 12, 11:29

Sauron11 wrote:No patrzaj no się, a myślałem, że hamerykę odkryję :D.
Myślałem nad taką postacią właśnie aby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, magowie bitewni w Skyrim jak jeden mąż wszyscy mają jedynie zwykłe sztylety, nawet nie zaklęte, a ładny sztylecik szklany mam teraz grając Argonianinem. Mam ochotę rozwijać równolegle magię bitewną, lekki pancerz i właśnie dwuręczne miecze, topory, młoty.

Póki co inne cuś mnie trapi, mam poziom 48, rozwinięte statystyki, dużo zadań wykonanych, dużo krzyków odkrytych, około 25 smoczych dusz, ale wciąż posługiwać się mogę tylko dwoma krzykami - trąbą powietrzną i podmuchem. Nie mogę wciąż przejść wątku głównego, z tym Esbernem i mam nadzieję, że nie jest to ze sobą powiązane :? ...
Ja gram magiem opancerzonym - armored mage. Mam +80% do regeneracji magii z piercienia ,+100% z maski Morokai, +40 z pancerza. W jednej rece najczesciej mam wlasnorecznie zaklety scimitar +30 od ognia, zas w drugiej jakis mocny czar. W prawdzie noszac sama szate arcymaga lub mistrza ladowanie many jest znacznie szybsze, aczkolwiek ze zbroja tez jest niezle. Warto inwestowac w kowalstwo i zaklinanie!

Dziwne masz tylko dwa krzyki i level 48? Rozumiem ze cale exp zdobyles lejac niedziedzie i bandytow oraz kujac stalowe sztyleciki w kuzni:D Swoja postacia zabralem sie za fabule majac 27 lvl, na gorze Hrothgar poznasz kilka nowych krzykow, w tym slynne fus-ro-dah. Ale zanim tam trafilem mialem juz odkryte co najmnie 5-7 innych okrzykow, ktore poznalem zwiedzajac niektore podziemia. Przez pewien czas mialem te okrzyki na 'szaro' bo nie wiedzialem jak wydaje sie dusze smoka by odblokowac okrzyk - 'R' :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 11. Jan 12, 00:11

Hmm ja też nie wiedziałem jak je odblokować i dlatego miałem 15 krzyków, 27 smoczych dusz, a tylko 2 krzyki odblokowane. Oczywiście w manualu ani słowa o odblokowaniu. Jakoś dziwnie nie zauważyłem opcji "R" na dole po lewej, a teraz dzięki Tobie ją widzę, pomroczność jasna :roll: . Własnie
wydałem 25 dusz na odblokowanie wszystkich szarych i już mam wszystkie krzyki na biało :D.
Ja się rozwijałem przede wszystkim na łucznictwo, skradanie i kowalstwo, a przy okazji ciężki pancerz (ostatnio także lekki). Dzięki "łupaniu sztylecików" kowalstwo już na 100 pkt, własnoręcznie sprawione smocze zbroje (lekka i ciężka), sukcesywne operowanie łukiem dało 100 pkt łucznictwa, a skradanie też na 100 pkt :).

Póki co na poziomie 48. mój podstawowy oręż to łuk szklany na poziomie legendarny + jeszcze 30 lub 50% ekstra od eliksiru kowalstwa (fajnie że dało sie ukuć wyżej niż na legendarny :) ), zaklęte na łucznictwo po ok. 38% - rękawice+hełm+pierścień+naszyjnik dają w sumie damage 228 pkt. + 28 pkt dmg od ognia + 20 pkt strzała ebonowa + 20 pkt trucizna = ok. 300 dmg podstawowy atak łukiem, z zaskoczenia x 3. I jest dobrze... , a będzie lepiej jak dodam kowalstwo ebonowe i daedryczne :D.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 12. Jan 12, 11:05

Tylko że po 50lvl awansuje się coraz trudniej - jest jakby limit XP po którym idzie to znacznie wolniej, skończyłem grę na 53lvl, z 2/3 czasu spędziłem przed 50tką, a 1/3 końcowej fazy gry po 50tce.

Kiedy zacznę grać znowu, nie będę już tak bardzo inwestował w zaklinanie i w kowalstwo, ponieważ własnoręcznie wykonane przedmioty robią się za dobre - nawet nie ma sensu podnosić tego co znajdzie się w podziemiach :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 12. Jan 12, 22:15

Graj na najtrudniejszym poziomie, tam mocy przedmiotu tak mocno nie odczujesz i naklikasz sie jak szalony zanim ubijesz cos mocniejszego ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 12. Jan 12, 22:29

Ja podnoszę wszystko co znajdę w podziemiach, reperuję u kowala, zaklinam, sprzedaję i retoryka rośnie. A przy okazji zaklinanie. Jak najbardziej warto wynosić wszystkie wartościowe fanty :). Do treningu zaklinania w sumie najlepiej przydają się wszystkie szmaty, tzn. zwykłe ciuchy, buty, czapki, które prawie nic nie ważą, a podnoszą szybko umiejętność.
Poziom 50-ty to i tak wysoko, dla porównania w Falloucie 3, ograniczenie do max poziomu 20, czy 30 w dodatku, doprowadzało mnie do białej gorączki, myślałem sobie, co za debil wymyślił taki niski pułap. Przecież po jego osiągnięciu i zatrzymaniu rozwoju gra automatycznie traciła na grywalności. A tak to miło patrzyć jak nasza postać stale awansuje :).

Edit: ustawiłem sobie poziom trudności na max (Mistrz) i faktycznie zrobiło się ciekawiej :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 13. Jan 12, 17:36

Sauron11 wrote:Poziom 50-ty to i tak wysoko, dla porównania w Falloucie 3, ograniczenie do max poziomu 20, czy 30 w dodatku, doprowadzało mnie do białej gorączki, myślałem sobie, co za debil wymyślił taki niski pułap.
Tjjaaa ? No to w takim razie polecam kompilacje modów z TEGO linka.
Jak przezyjesz 48h bez save i load to jesteś faktycznie dobry :D zwłaszcza na początku gry :D uwież mi że dotarcie do 30 levelu będzie graniczyło z cudem :D
Ja gram na łatwych ustawieniach, a mam taki problem z przetrwaniem na tej kompilacji modów, że masakra. Gorąco polecam :D
Podobna modyfikacja jest też na FNV :D

User avatar
Sorkvild
Posts: 3433
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 13. Jan 12, 21:31

A gral ktory w te wysmienite DLC pod FNV, nie dosc ze naprawde niezle przygody dodali to jeszcze level cap podniesli ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 13. Jan 12, 22:14

Czy to jest ten megamod autorstwa J.E. Sawyera, co to jakis czas temu na steamie reklamowali?

P.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”